אברמוביץ: "איילון והלמן אלדובי חתמו אתנו על אמנה. היכן השאר?"

יוסי מנור, נשיא MDRT ישראל, בכנס הארגון: "חברות הביטוח נותנות תשובות בלתי מקצועיות לסוכנים – ונתבעות בתביעות ייצוגיות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נכון להרגע איילון והלמן אלדובי חתמו אתנו על אמנה. אני מעריך שעד הכנס באילת יחתמו עוד חברה או שתיים, אבל נשאלת השאלה – היכן שאר החברות?" כך אמר אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח ביום עיון שקיים שלשום ארגון MDRT ישראל.

אברמוביץ התייחס לאמנת השירות, עליה חתמו שתי החברות עם הלשכה. "יש תחושה כאילו אנו פוחדים מחברות הביטוח, וכל פעם שקורה משהו, אנחנו צריכים לבוא שפופים מתוך חשש שיורידו לנו עמלות. איזו גישה זו?", הוא הוסיף. "אם נלך מתוך מחשבה שהחברות הולכות להרע לנו – זה יתגשם בסוף. הגיע הזמן לשנות ולחשוב מחוץ לקופסה. בתי ההשקעות צמחו בזכות סוכני הביטוח. אז מה, לא צריך אותנו? הם יכולים להסתדר בלעדינו? לא צריך לפחד. צריך לבוא למשא ומתן מתוך תחושה שאנו יודעים מה אנו שווים ולדרוש עמלות. יש כאלה שמקבלים עמלות גבוהות, כי הם מגיעים בביטחון מלא למשא ומתן מול חברות הביטוח".

פרמיות של מיליון דולר בשנה

ארגון MDRT ישראל מאגד תחתיו כ־140 סוכנים בכירים בביטוח חיים, בריאות וסיעוד, שהיקף הפרמיות שלהם עולה על מיליון דולר בשנה. ביום העיון שהתקיים במלון הרודס החדש ליד המרינה הרצליה, השתתפו 90 סוכנים, בהם 80 חברי MDRT ישראל ועוד 10 סוכנים צעירים אשר הוזמנו לראשונה לאירוע של הארגון.

כנס MDRT שהתקיים השבוע
כנס MDRT שהתקיים השבוע

יוסי מנור, יו"ר MDRT ישראל, התייחס בתחילת דבריו למצב הביטחוני והמליץ לסוכנים: "האירועים הביטחוניים מערערים ומסיטים אותנו מהעשייה. קחו פסק זמן לעצמכם – תקדישו בכל יום גם לעצמכם ולא רק ללקוחות שלכם". מנור תקף גם הוא את חברות הביטוח וטען, כי הן נותנות תשובות בלתי מקצועיות לסוכני הביטוח, והתוצאה היא כמות גדולה של תביעות ייצוגיות המוגשות נגדן.

הוא תקף גם את המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, שאינה בודקת את נושא הזכויות של הסוכנים מול חברות הביטוח, כמו שהיא מתייחסת לזכויות המבוטחים.

סמינר מקצועי

במרכז יום העיון התקיים סמינר מקצועי ובו סקר עו"ד ג'ון גבע את השינויים הרגולטוריים שייכנסו לתוקף בקרוב והשיב על שאלות הסוכנים. יהודה בן אסייג, מנכ"ל מנורה פיננסים, סיפר לסוכנים איך הוא כאחד הגופים הפנסיוניים הגדולים, נערך לרפורמות בתחום הביטוח הפנסיוני.

פרופסור רפי אלדור, מומחה לכלכלה וניהול סיכונים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, דיבר על מוטיבציה ושליטה באירועים בחיים. הוא סיפר על עצמו כמי שחולה בפרקינסון ומטפל בכך בהצלחה באמצעות ריקוד.

איתי ברדה, מנכ"ל הלמן אלדובי בית השקעות, סיפר על "המודל השקוף" – מודל התגמול החדש של בית ההשקעות המפריד בין דמי הניהול לעמלה.

יום העיון התאפיין במיוחד בהרצאות של כמה מחבריו: ורדה לבקוביץ', חברת MDRT, הסבירה על כתבי השירות בפוליסת הבריאות; ישראל פלג, חבר הארגון הציג רעיונות שיווקיים חדשניים.

יובל ארנון, יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכה וחבר הארגון, הסביר על ממשק מעסיקים והשימושים במסלקה הפנסיונית. הוא התייחס גם לחובת הדיווח של המעסיקים על ההפקדות החל מינואר 2016 ואמר: "אני לא רואה את הגופים המוסדיים ערוכים לכך".

בנושא המסלקה תקף ארנון את דרישת התשלום על קבלת מידע: "החל מ־1 בינואר 2016 כל בקשה להורדת פרודוקציה שתעשה דרך מערכות חברות הביטוח, יצטרכו הסוכנים לעבור דרך המסלקה ולשלם 0.5 שקלים עבור כל תעודת זהות. לשכת סוכני הביטוח לא מוכנה להשלים עם זה: על מה שמקבלים היום בחינם, מחר נצטרך לשלם על זה כסף. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום," אמר יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email