אברמוביץ: “בכל פעם שיפעלו נגד האינטרסים שלנו או של הצרכנים, נוותר לטובת הצרכנים”

את הדברים אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח, בראיון שערך עמו העיתונאי רועי ברגמן, בכנס ”עדיף". סגן שר האוצר, יצחק כהן חשף כי הקים צוות עבודה ליצירת מודל מיטבי למבנה ענף הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בכנס, שהתקיים בקריית שדה התעופה, התייחס אריה אברמוביץ לביקורת הלשכה על כך שבדיוני הכנסת על חוק ההסדרים לא הורגשה נוכחות חברות הביטוח. נציגי הלשכה לעומת זאת, הביעו דעות שהובילו לשינויים משמעותיים בחוק.

בהתייחסו לחוק ההסדרים, אמר כי ”בכל פעם שיפעלו ברגולציה או בכל גוף אחר נגד האינטרסים שלנו או של הצרכנים, אנו נוותר לטובת הצרכנים“.

עוד הוסיף אברמוביץ: ”סוכני הביטוח היו פה הרבה לפנינו, ויהיו גם הרבה אחרינו. אנו בלשכה פועלים להזרמת דם צעיר וחדש לענף באמצעות המכללה לביטוח של הלשכה, המכניסה נושאים חדשים כמו שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, וקידום תכניות דוגמת ’הסוכן המניעתי‘, ’סוכן הביטוח 2030‘ ועוד“, סיכם אברמוביץ.

 אברמוביץ בכנס עדיף
אברמוביץ בכנס עדיף

ביקורת על הלשכה

לצד אברמוביץ דיבר בוועידה גם מאיר שביט, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח שתקף את ההסכם בין ההסתדרות למעסיקים על הפרדת השיווק מהתפעול. ”ההסכם פתטי, ואינני יודע כיצד יישמו אותו“, אמר.

”מעסיקים אינם מבצעים את הוראות החוק ומשלמים עבור העובדים שלהם כנדרש; סוכנים לא מפחיתים עמלות, וגופים מוסדיים לא יורידו את דמי הניהול, אם העמלות לא תרדנה – כך שההסכם הזה פשוט לא ייושם“.

שביט תקף את לשכת סוכני הביטוח בטענה שהיא מתלהמת נגד חברות הביטוח, והעיד כי ניתק מגע עם הלשכה. הסוכנים הגיבו בכעס למשמע הדברים.

ח"כ יצחק כהן בכנס עדיף

רגולציה אחראית

סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן, חשף בוועידה כי הקים צוות עבודה שיגבש המלצות ליצירת מודל מיטבי למבנה ענף הביטוח בישראל. "בכוונתנו לבחון את קשת האפשרויות למודל הפיקוח שיאפשר רגולציה אחראית אשר תפעל למען הצרכנים ולטובת התחרות בישראל", ציין סגן השר והוסיף, כי באוצר בוחנים דרכים לשיפור החיסכון לציבור: "לפני מספר שנים בוטלה האפשרות של הציבור הרחב לחסוך באמצעות קופות גמל, חיסכון שיהיה הוני ונזיל. כתוצאה מכך, הסיט הציבור כספים למקורות שונים, בין היתר לרכישת דירה להשקעה וכך, חזינו בעלייה בביקוש ובעליה במחירי הדירות", סיכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email