אברמוביץ בכנס ביטוחי חיים ופנסיה: "מי שחשב שאפשר לבזות אותנו ספג היום נוקאאוט מהדהד"

בכנס ביטוחי חיים ופנסיה באילת דיבר נשיא לשכת סוכני ביטוח על ביטול הקמפיין על ידי בית המשפט המחוזי בת"א. בדבריו בישר גם כי השר לשעבר גדעון סער יעמוד בראש הוועדה הציבורית שמקימה הלשכה לבחינת עתיד ענף הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ההחלטה של בית המשפט המחוזי לבטל את קמפיין "שוקה" של ביטוח ישיר עשה גלים גם בכנס ביטוח חיים ובפנסיה באילת. "חודשים רבים, אולי יותר מכך – שנים, שאני מחכה לערב הזה", פתח את דבריו נשיא לשכת סוכני ביטוח, אריה אברמוביץ, לקול תשואות של כ־1,800 סוכני ביטוח שמילאו את אולם הפביליון של מלון הרודס. "את הנאום הזה תכננתי עשרות פעמים, חיכיתי למעמד בו אני עומד כאן ומבשר לכל אחיי סוכני הביטוח באולם, ואלה שאינם נמצאים אתנו כאן הערב: כי נפל היום דבר בישראל, נפל דבר בענף הביטוח. היום אחר הצהריים הורה בית המשפט המחוזי בראשות השופט אליהו בכר להפסיק לאלתר את הפרסומות של הביטוח הישיר".

"מי שחשב שאפשר לבזות אותנו, מי שחשב שדרך לשון הרע ושיימינג ניתן לפסול את עבודתם של סוכני הביטוח, מי שחשב שבדרכים אלו ניתן לעשות ביטוח – ספג היום נוקאאוט מהדהד בבית המשפט. נוקאאוט עם 351 אלף שקלים הוצאות משפט ועם חובה אישית על מנהליה ובכיריה של חברת הביטוח הישיר", הוא הוסיף.

אברמוביץ גורס כי ההחלטה של בית המשפט היא תקדימית ודרמטית. "זאת החלטה שתשנה את תרבות השיימינג העסקית, תרבות שהיא רוח רעה שנשבה מבית היוצר של הביטוח הישיר", הדגיש. "מי שרוצה תחרות בענף הביטוח ידע – רק תחרות הוגנת. יש שופטים בירושלים אמר מנחם בגין ז"ל, אנחנו נגיד היום יש שופט מחוזי בת"א. יכולתי להקדיש את כל הנאום הערב לדרך הבוטה והנחרצת בה בחר השופט אליהו בכר להחמיר עם הביטוח הישיר, אבל אבחר רק פסקה אחת", אמר אברמוביץ וציטט מתוך פסק הדין:

"הדרך אל העושר אינה תמיד קלה ומהמורותיה כוללות לא אחת אנשים בשר ודם הפוסעים בה אל עבר אותו היעד. עם זאת בהחלט מצופה, מכל עוברי הדרך, כי יתמודדו על מקומם בה באופן הגון והוגן. אין מקום להשפלת הצועדים בה, כמו גם לפגיעה בכבודם בשם אידאל הממון".

"אנחנו סוכני הביטוח נקדים את השוק ונביא בשורה של קידמה לענף". אברמוביץ
"אנחנו סוכני הביטוח נקדים את השוק ונביא בשורה של קידמה לענף". אברמוביץ

לדבר על תקוות

בהמשך נאומו סקר אברמוביץ את פעילות הלשכה בשנה החולפת והדגיש את הצלחתה ההולכת וגדלה של המכללה לפיננסים וביטוח שגם חנכה השנה את המבנה החדש שלה. "לא רק שלא נשאר מאחור – אנחנו סוכני הביטוח נקדים את השוק ונביא בשורה של קידמה לענף כולו", הסביר אברמוביץ. "סוכן העתיד יהיה סוכן מניעתי – בכל בית, ובכל משפחה בישראל סוכן הביטוח יהיה מעורב בהחלטות פיננסיות ובעיצוב אופן החיסכון והביטוח של המשפחה, מראשית דרכה ועד להגיעה לגיל פרישה. הסוכן ימלא תפקיד של WAZE אנושי אשר ינווט את הלקוח ומשפחתו לאורך התחנות השונות בחיים".

"במרכז המהפכה תעמוד גם הטרמינולוגיה בשיחה עם הלקוח – לא נדבר על אסונות, אלא על תקוות ושאיפות של הצרכן. אתם תגדירו לנו מה החלומות שלכם, אנחנו נדאג שתגשימו אותם. ואם חלילה יקרה משהו שימנע את הגשמת החלום – תהיו מוגנים ומכוסים באמצעות פוליסות הביטוח. אנחנו לא מוכרים תוכנית פנסיה – אלא תוכנית לפרישה בכבוד. החוסכים אינם עוד כינוי שאנו מוסיפים בדברי הסבר לחוק כזה או אחר – הצרכנים והמבוטחים הם המשפחות שלנו".

לדברי אברמוביץ, כבר בימים אלו במסגרת העבודה על עתיד הסוכן 2030 יחל אליעוז רבין בהכשרות חדשות ובכלים חדשים לניהול עבודת הסוכן. "מי שצופה פני עתיד צריך לראות גם את עתיד הרגולציה, הממשק עם הציבור וגם עם חברות הביטוח".

אברמוביץ הודיע כי הלשכה תפתח בסיום הכנס בהליך ציבורי לבחינת ענף הביטוח 2030, ושבראש התהליך יעמוד השר לשעבר גדעון סער, שנכח באולם. "גדעון, אני רוצה להודות לך על כך שהסכמת להוביל את המשימה הזו. עיני ענף הביטוח נשואות אלייך. אתה בכיר בניה של המערכת הפוליטית ואנחנו נהנה מהזמן שאתה שוהה מחוץ לקלחת", בירך אותו אברמוביץ. "ביחד נבנה המלצות לחקיקה, לתקנות ונאפיין את מערכת היחסים שבין סוכני הביטוח לרגולטור, בינינו לבין קהל המבוטחים, ובינינו לבין חברות הביטוח. התהליך הזה יהיה פתוח, שקוף ומקצועי, וכל מי שירצה לקחת בו חלק – דלת הלשכה תהייה פתוחה בפניו".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email