אברמוביץ בכנס "כלכלה ואריכות ימים": "ענף הביטוח הולך ונבנה מחדש"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בשנת 2048 מדינת ישראל לא תוכל עוד להבטיח את תשלומי קצבאות הזקנה. אין ספק שיש צורך בתוכנית לאומית, ותוכנית כזו יכולה להגיע רק ממקום אחד – מראש הממשלה". כך אמר פרופ' שלמה מור־יוסף, מנכ"ל הביטוח הלאומי, בכנס הארצי בנושא "כלכלה ואריכות ימים" שהתקיים אתמול באוניברסיטת חיפה, על ידי החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטה שבראשות פרופ' ישראל (איסי) דורון.

לדברי מור־יוסף, ייקור דמי הביטוח הלאומי ב־4.0% יאריכו בכ־15 שנים את האפשרות של המדינה לשלם את הקצבאות. "אני לא ממליץ דבר. אבל אלה המספרים וחשוב לדעת אותם", ביקש להדגיש.

מבקר המדינה יוסף שפירא, הודיע בכנס כי הוא מגבש פיילוט שבו ישותף הציבור בביקורת המדינה בנושא טיפול בקשישים סיעודיים. ”בדו"ח זה נבקש גם לשמוע את החוויה של האנשים עצמם והמשפחות שמשתמשות בשירותים הסיעודיים", אמר שפירא. "שיתוף הציבור יתקיים בשני מישורים: נוציא קול קורא לציבור וגם נגיע לביקורים וסיורים במוסדות סיעודיים על מנת להתרשם מהמצב ללא ריחוק או מגבלות".

אברמוביץ: "הטיוטה היא אמירה חמורה שאינה מתקבלת על הדעת"
"סוכן העתיד יהיה ממ"ש – מומחה מניעה משפטית". אברמוביץ

מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, המשמש כיום כיו"ר חברת הביטוח "מגדל", התייחס להסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לישראל ביתנו, ולפיו יועברו 5.1 מיליארד שקלים לטובת קצבאות לקשישים. "לא יכול להיות שפתאום צצים 5.1 מיליארד שקלים. נושא כזה חשוב צריך להיות עם עבודת מטה מסודרת, והסכום צריך להיכנס לתקציב באופן קבוע", טען.

מוכרים תכנית לפרישה בכבוד אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, סיפר לנוכחים על יוזמת ההקמה של המרכז לתכנון פרישה של הלשכה, שמאפשר לציבור המבוטחים והחוסכים לבצע תהליך תכנון פרישה על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. "אנחנו לא מוכרים תוכנית פנסיה – אלא תוכנית לפרישה בכבוד", אמר.

נשיא הלשכה אף שיתף את הנוכחים בחזון הלשכה לענף הביטוח וסוכן העתיד במסגרת תכנית הלשכה סוכן 2030 והקמת הוועדה בראשות גדעון סער לבחינת עתיד ענף הביטוח. "סוכן העתיד יהיה מומחה ממ"ש – מומחה מניעה משפחתית. בכל בית, בכל משפחה בישראל סוכן הביטוח יהיה מעורב בהחלטת פיננסיות ובעיצוב אופן החיסכון והביטוח של המשפחה עד הפרישה", סיפר.

לפני מספר שנים עוד דיברו על סוכני הביטוח כמקצוע הולך ונעלם – היום אפשר כבר לדבר על ענף אשר הולך ונבנה מחדש".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email