אריה אברמוביץ: "הצלחנו כי לקחנו אחריות – ומשום שחיברנו שותפים לדרך"

נשיא לשכת סוכני הביטוח נשא דברים בפתיחת כנס אלמנטר 2015, הדגיש את הישגי המאבק בחוק ההסדרים, ופנה במילים חמות לממונה על הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כ-1,700 סוכני ביטוח גדשו את אולם הפביליון של מלון הרודס באילת, בערב הפתיחה של כנס אלמנטר 2015. הם קיבלו בתשואות רמות את נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ, שנשא נאום נרגש תוך שהוא פונה ישירות אל הממונה על הביטוח, דורית סלינגר.

אברמוביץ. מאמין שפיה וליבה של הממונה שווים

"במהלך המאבק על חוק ההסדרים נאמרו דברים, נכתבו עמדות, לעיתים אף מתחנו את הוויכוח בינינו כמעט עד לקצה. אני רוצה שתדעי, ושכל הקהל הזה פה יידע, שאני מאמין שפיך וליבך שווים. העובדה שאינך דואגת רק לאינטרס של סוכני הביטוח היא מובנת. גם בימים של מתיחות, אפשרת לצוות הפיקוח לשבת ולדון איתנו, והעובדה שאת שומרת על הדיאלוג הזה בינינו פתוח, אינו מובן מאליו מבחינתי. אני יודע מה זה לשאת בעול, ועד כמה התרמיל לעיתים כבד במעלה ההר. את סוחבת על גבך תרמיל כזה, ואם נאמרו או נכתבו דברים שאינם הולמים – אז אני מבקש בשם כל ציבור סוכני הביטוח בישראל את הבנתך לעניין".

האתגר הבא: הורדת דמי הניהול

בנאומו, התייחס אברמוביץ בעיקר למאבק הממושך שניהלה הלשכה בנושא חוק ההסדרים מול המפקחת, ומנה את הצלחותיו: "עברנו חודשים ארוכים, מאתגרים ומתישים במאבק בחוק ההסדרים והצלחנו. הצלחנו כי לקחנו אחריות, ומשום שחיברנו אלינו שותפים לדרך: נשיא התאחדות התעשיינים, יו"ר ההסתדרות, נשיא להב ונשיא איגוד לשכות המסחר. הצלחנו כי גילינו מחדש את עוצמת הביחד שלנו. הצלחנו כי מראש לא באנו להגיד רק לא, אלא לראות ביושר גם את הצדדים החיוביים שיש ביוזמת הפיקוח. הצלחנו כי מולנו היה פרטנר שהסכים לשמוע אותנו במשך שעות, גם באמצע הלילה. חוק ההסדרים לימד אותנו את חשיבותו של לובי פוליטי גדול, יציב וחוצה מפלגות. זוהי עבודת נמלים שאנו עוסקים בה כבר שנתיים, ויש לה תוצאות. אנו והחוסכים עומדים באותו המקום, ובעלי אותו האינטרס", הדגיש.

"האחריות הזו שנלקחה במאבק האחרון, נותנת לי את העוצמות והתקווה לקראת האתגר הגדול הבא: השלמת הפרדת התגמול מדמי הניהול", אמר אברמוביץ. "בכוונתנו להוריד את דמי הניהול, לשפר את השירות ולקחת אחריות. וזאת, תוך דאגה לפרנסת הסוכן". באשר לפעילות הלשכה, ציין כי ישנה היענות הולכת וגוברת לכנסים והשתלמויות מקצועיות: "כשאני רואה את הפעילות שעוטפת הלשכה בכל תחום – את הכנסים החדשים שנוספו, כמות המשתתפים שגדלה, עומק הדיונים ואיכות המרצים המגיעים לאירועים שלנו בסניפים ובמחוזות, אני יודע שלצידי עובדים אנשים הלוקחים אחריות".

"פרויקט הסוכן 2030"

"פעילות הצעירים בלשכה מעוררת השראה", המשיך אברמוביץ, וציין כי "בכנס זה אנו ממשיכים לקדם את פרויקט הסוכן 2030. זהו מהלך משותף לנו ולמאות סוכנים. השלב הנוכחי הנו קריטי, ומאופיין בהתוויית מוצרים, ואופי פעילות הסוכן לשנים הבאות. בשבועות הקרובים, יש בכוונתי להוביל ועדה ייעודית לנושא, ולזמן אלינו ללשכה את מיטב המוחות והידע שקיים בענף: רגולטורים ומנהלי חברות ביטוח בעבר ובהווה, שהם חלק בלתי נפרד מהעתיד שלנו. חשוב לי לומר, שחרף הפערים בינינו בכל הנוגע להסתכלות על תפקידו של הסוכן, אנו בלשכה רואים בכן, חברות הביטוח, שותפות בבניית החזון העתידי של הענף. סוכן הביטוח הוא מקצוע העתיד, ולכן יש להיערך לכך שהסוכן יהפוך להיות כלי החיסון ומנהל הסיכונים מספר אחת, של כל בית ומשפחה. זה יקרה בתנאי שנדע להכין את עצמנו למציאות משתנה, ולנהל את המקצוע שלנו ביושרה ובשקיפות. השקיפות היא הנכס החשוב ביותר של סוכן העתיד".

אברמוביץ גילה, כי בשבועות הקרובים תשיק הלשכה קמפיין חדש ברוח זו של סוכן העתיד, אשר יהווה קמפיין נגדי לזהו המשמיץ של חברת ביטוח ישיר (שוקה).

הקמפיין שבדרך

מקביל לפתיחת המכללה לביטוח במעונה ב החדש בתל אביב, תשיק הלשכה בעוד כחודש קמפיין שילוט חוצות. לדברי שוש כהן־גנון, סגנית נשיא לשכת סוכני הביטוח, המכללה עומדת לקבל הכרה כמכללה מוסמכת ללימודי תעודה. במסגרת הקמפיין יוצבו שלטי חוצות. בכל הארץ עם תמונות של סוכני ביטוח צעירים, גברים ונשים, חילונים ודתיים: ”הדגש הוא על צעירים, כי הקמפיין נועד למשוך דווקא אותם לענף הביטוח ולהפנותם ללימודי תעודה במכללה לביטוח של הלשכה,“ ציינה כהן־גנון.

במסגרת כנס אלמנטר באילת צולמו סוכני ביטוח רבים. הם יוכלו לקבל גרסה מוקטנת של תמונתם על גבי שלט, בה יוכלו לעשות שימוש באמצעים דיגיטליים למיניהם כגון מיילים, וחותמת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email