אברמוביץ: "מהלך הלשכה – מכונן וממצב את סוכן הביטוח והלשכה כפתרון למצבי אסון"

בישיבת המועצה הארצית של הלשכה התייחס נשיא הלשכה לאירועי השריפות האחרונים ולתוכניות הלשכה לשנה הקרובה. במהלך החודש ידון בג"צ בשתי עתירות שהלשכה הגישה נגד הפיקוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבת המועצה הארצית שנערכה השבוע ב במלון "דניאל" בהרצליה, סקר נשיא לשכת סוכני ביטוח, אריה אברמוביץ, את פעילות הלשכה בחודשים האחרונים. "בימים הקרובים תצאנה הנחיות מסודרות לסוכנים בנוגע למיזם המשותף עם לויד'ס, בסיועה של חברת איילון. כמו כן, אנו צפויים להציג בקרוב את המודלים לשיתוף פעולה בין סוכנים צעירים לסוכנים ותיקים, ללא דור המשך, הנמצאים לקראת פרישה. "אנו ממתינים לקידום הצעת החוק שלנו להפרדת דמי הניהול מתגמול הסוכן. כזכור הצעת החוק עברה קריאה ראשונה בוועדת הכספים וצפויה לעבור קריאה שנייה ושלישית במושב הכנסת הקרוב", אמר אברמוביץ. החודש ידון בג"צ בעתירה שהגישה הלשכה כנגד הפיקוח על הביטוח, בנושא דוחות התפוקה והכאוס במסלקה הפנסיונית, בנוסף לדיון בתביעה כנגד ביטוח ישיר.

אריה אברמוביץ
נשיא לס"ב, אריה אברמוביץ

המשימות ל־2017

אברמוביץ הציג בפני חברי המועצה את המשימות העיקריות של הנהלת הלשכה לשנת 2017: הגדלת מספר חברי הלשכה והבאת סוכנים צעירים וחדשים לפעילויות. בדבריו הודה נשיא הלשכה לסוכנים על התגייסותם לטובת המבוטחים במהלך אירועי השריפות ברחבי הארץ. מנכ"ל הלשכה, רענן שמחי, סקר את השדרוגים הטכנולוגיים שעוברת המכללה לפיננסים וביטוח. תוכנית הכנסים השנתית לשנת 2017 היא להתמקד בכנסים מחוזיים מרובי משתתפים. יו"ר הוועדה הפנסיונית, יובל ארנון, סקר את הישגי הלשכה בחוזר ייפוי הכוח. "במשא ומתן מתמשך מול האוצר השגנו שני הישגים גדולים. אנחנו לא צריכים להחתים את לקוחות העבר שלנו על ייפוי כוח, וסוכנים שאינם תאגידים יוכלו להשתמש במסלקה ללא הצגת כרטיס אשראי". לדבריו, בימים אלה הלשכה פועלת מול הפיקוח על הביטוח לביטול חוזר דמי הסליקה. דמי החבר לא ישתנו יו"ר ועדת הכספים, אבי ברוך, סקר את תקציב 2017 ועדכן כי דמי החבר יישארו בגובה 1,260 שקלים. בנוסף, "הבחירות תתקיימנה במתכונת חדשה, מצומצמת, ובעלות נמוכה יותר של 400 אלף שקל, במקום 700 אלף שקל בשנה שעברה. ספר הבוחרים ייסגר חצי שנה לפני הבחירות, ב־30 באפריל", ציין ברוך. אשר סייפר, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח, הציג את שיתוף הפעולה עם המכללה האקדמית נתניה. בחודש ינואר יתקיים מפגש מיוחד לבוגרי המכללה לפיננסים וביטוח בו יוצגו אפשרויות אקדמיות במסגרת מכללת נתניה. בנוסף, ב־1 בנובמבר נפתח קורס חיתום שיימשך תשעה חודשים. יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד, יואל זיו, סקר את הקורס בו משתתפים 30 סוכני ביטוח וירצו בו מיטב הרופאים והמנתחים מהמערכת הציבורית והפרטית. בדבריו התייחס זיו גם לעבודת ועדת הבריאות בהכנת התגובה בעניין טיוטת הוראות תכנית ביטוח נסיעות לחו"ל. ניסוח זה יחייב גם את הפוליסות החינמיות שנמכרות באמצעות כרטיסי האשראי, דבר שייקר באופן משמעותי את הכיסוי. בנוסף לכך, הוועדה הגיבה על הטיוטה שפורסמה בעניין מעורבות גוף שאינו בעל רישיון, כך שלא ניתן יהיה למכור פוליסות נסיעות לחו"ל ע"י סוכנויות הנסיעות, אלא ע"י בעלי רישיון וגופים מורשים בלבד.

מעבר לדיגיטציה

יו"ר ועדת טכנולוגיה, ראובן רפ, שיתף כי הוועדה פועלת לרכז רשימת נותני שירותים מומלצים לסוכני הביטוח, על מנת לקבל תנאים ומחירים טובים יותר. "אנחנו בוחנים אפשרויות שונות ל"מחולל על" שיסייע לסוכני הביטוח בהשוואות בכל ביטוחי הפרט ומתכננים להפוך את הטפסים הקיימים היום באתרי חברות הביטוח לטפסים חכמים, שיאפשרו מילוי וחתימה דיגיטלית". יו"ר מחוז השרון שאירח את ישיבת המועצה, דני קסלמן, סקר את פעילות המחוז בשנה האחרונה וציין כי "ב־20 בדצמבר יוכרז על הקמת פרויקט הסניורים ואני מזמין את כולם להגיע לקחת חלק באירוע". בתוך כך, נשיא הלשכה ויו"ר סניף חיפה, ליאור רוזנפלד, נפגשו ביום ראשון השבוע בעפולה עם ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), יו"ר השדולה למען הילד בכנסת, לצורך חיזוק הלובי הפוליטי של הלשכה. בפגישה עלו מספר רעיונות לשיתוף פעולה. ח"כ שאשא ביטון ביקשה לקדם את נושא מכשיר ההתראה המונע שכחת ילדים ברכב, נושא בו עוסקת גם הלשכה. סוכם גם על קידום הרצאות של סוכני ביטוח בבתי ספר תיכוניים, על מנת להעלות את המודעות בקרב בני הנוער לחשיבות החיסכון ארוך הטווח, הפנסיה והביטוח. סוגיה נוספת שנדונה היא הצורך בפתרון מקיף לתאונות האופניים החשמליים שגרמו כבר לנפגעים רבים. "מצאנו אוזן קשבת אצל חברת הכנסת, שמבינה את חשיבותו של סוכן הביטוח. מכיוון שהיא כבר התארחה אצלנו בכנס בעכו ונחשפה לפעילותינו החשובה, אני בהחלט צופה המשך הידברות ושיתוף פעולה. נשיא הלשכה סקר בפנייה את פעילות הלשכה ויש לנו מה לעשות ביחד", אמר רוזנפלד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email