אברמוביץ: נפעל מול הממשלה שתקום, לקדם ניוד פוליסות ביטוחי המנהלים

הנשיא בישיבת המועצה: ״היענות גבוהה מצד הסוכנים לפרויקט 2030״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נפעל מול הממשלה שתקום, לקדם ניוד ביטוחי מנהלים בין חברות הביטוח. על משרד האוצר לשחרר את אלפי המבוטחים השבויים ולאפשר להם את הזכות הבסיסית לבחור מי תהיה חברת הביטוח שתנהל את חסכונותיהם״, כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח אריה אברמוביץ בכנס המועצה הארצית שהתקיים השבוע.

אברמוביץ התייחס גם למערכת היחסים מול חברות הביטוח ואמר כי "בניגוד ליחסי חברות הביטוח והמבוטחים, אשר מעוגנים ב'אמנת זכויות', יחסינו כסוכני ביטוח מול החברות לא זכו מעולם למסמך נהלים ותקנות והגיע הזמן לתקן זאת".

לדבריו, "בעוד סוכני ביטוח מחויבים על ידי הממונה על הביטוח לעמוד בנהלים שנקבעו מראש, המוסדיים יכולים להמשיך ולספק שירות לסוכנים ללא מחויבות לשום הסדר בעל גושפנקה רגולטורית. אנו פועלים כיום על מנת להוציא לפועל 'אמנת זכויות' בין סוכנים לחברות ביטוח. שתי חברות ביטוח, איילון ומנורה, כבר הצהירו בפנינו כי הן מוכנות להיכנס לדיונים בנושא זה. אני קורא ליתר חברות הביטוח לאמץ את אמנת הזכויות. המסמך יסייע בהפיכת ענף הביטוח ליעיל ושירותי יותר עבור סוכני הביטוח וציבור המבוטחים כולו".

אברמוביץ אמר עוד כי "בימים אלו אנו נמצאים בשלב ההוכחות בבית המשפט המחוזי כנגד הביטוח הישיר. בית המשפט דן במסע הפרסום המכפיש של הביטוח הישיר המבקש לסלק את סוכני הביטוח משוק הביטוח. השבוע התקיימו 2 דיונים ראשונים בנושא. אני מאמין שבית המשפט יורה על הפסקת הפרסומות המבישות האלו שייעלמו אחת ולתמיד. הנשיאות ואני נחושים להוריד את הפרסומות הללו מעל המסך".

אברמוביץ התייחס בדבריו לביטול ההוראה של המפקחת לפרסום שמות הזוכים שזכו במבצעים וקבע כי זהו הישג אדיר נוסף של הלשכה: "החלטת המפקחת על הביטוח, מבטאת את ההבנה שסוכני הביטוח מייצגים את ציבור המבוטחים. גישת הפיקוח במשרד האוצר השתנתה בהתאם להבנה שלא קיים שום ניגוד עניינים בינינו לבין ציבור המבוטחים", אמר.

בנוגע למודל תגמול חדש לסוכן, אמר הנשיא כי הלשכה פועלת מול חברות הביטוח על מנת ליישם את קריאת המפקחת ופועלת בעניין מזה שנתיים: "בכנס 'ביטוח חיים ופנסיוני' ה-36, איילון ומיטב דש הכריזו על כוונתן לתגמל את סוכניהן על פי מודל תגמול חדש, בהתאם לקריאת המפקחת. עם זאת, לצערנו רוב חברות הביטוח ממשיכות למלא את פיהן מים. אני קורא לחברות הביטוח להרים את הכפפה ולפרסם מודל תגמול חדש, שישקף את מקצועיות הסוכן ורמת השירות שהוא מעניק ללקוחותיו".

אברמוביץ התייחס גם לפרויקט סוכן ביטוח 2030, שמטרתו להתאים את סוכן הביטוח לעתיד, ולהבטיח את שגשוגו בענף הביטוח והפיננסים לעשורים הבאים. לדבריו, "על סקר שהפצנו בקרב חברי הלשכה השיבו כ-500 סוכנים, היענות מרשימה, המוכיחה את נכונות הסוכנים לקחת חלק במגמה כוללת לחיזוק סוכן הביטוח גם לדורות הבאים יישום מסקנות הפרויקט, שיביאו לייעול עבודת הסוכן והגדלת הכנסותיו, יתבצע כבר בקדנציה הנוכחית – את זה אני מבטיח".

אברמוביץ סיפר כי הלשכה תצא בקמפיין פרסומי חדש, שמטרתו האנשת סוכן הביטוח ושיפור הנגשתו לציבור המבוטחים. הקמפיין ישווק אונליין באתרי החדשות וברשתות החברתיות, לאחר חג הפסח.

יואל זיו: אין לבטל פוליסת בריאות ללא הוראה מפורשת של המבוטח

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד, מסר בישיבה כי לשכת סוכני ביטוח מסרה לפיקוח על הביטוח את עמדתה, לפיה אין להורות לחברות לבטל פוליסות בריאות, אם הלקוח לא מודיע בכתב בתוך 60 יום כי הוא מסכים להעלאת מחיר.

אורי צפריר: יש לעודד רישום לביטוח השיניים הקולקטיבי – כדי שיתקיים

"אני פונה לכל החברים במועצה ובלשכה, שיעשו נפשות לקידום הרישום של חברי הלשכה, לביטוח השיניים הקולקטיבי שגיבשה הלשכה מול חברת הראל. זאת מכיוון, שאם לא יירשמו מספיק חברים, הביטוח לא יצא אל הפועל", כך אמר מ״מ נשיא הלשכה אורי צפריר בישיבת המועצה השבוע.

לדברי צפריר, עד כה נרשמו כ-400 איש, כאשר על פי הסיכום עם הראל, הביטוח יקום רק במקרה שיירשמו 1,500 מבוטחים. הוא הוסיף, כי "אבקש מהראל להאריך את תקופת הרישום עד 30 לאפריל, ואני מאמין שיסכימו". מדובר בפוליסת ביטוח שיניים קבוצתית ייחודית לסוכני הביטוח עם הראל חברה לביטוח, המציעה הטבות והרחבות רבות. צפריר הסביר שבשלב ראשון מספיק שיירשמו כ-700 סוכנים, כך שעם בני הזוג והילדים, יגיעו לסף הנדרש.

זיו אמר את הדברים במסגרת סקירת עמדת הלשכה לחוזר עריכת תוכניות ביטוח בריאות פרט, שעוסק בביטוחים שיתחדשו אחת לשנתיים. בחוזר כתבה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר כי העלאת מחיר של מעל 20% מחייבת הסכמת המבוטח. ואם ההסכמה לא מגיעה תוך 60 יום, החברה תבטל את הפוליסה. זיו אמר כי "אנו אומרים שזה אסור וחריג. ביקשנו שהפוליסה בכל מקרה תהיה בתוקף, יעלו אותה בלי אישור ב-20% ויתאפשר ללקוח להודיע תוך שנה שהוא לא מעוניין בהעלאה".

מנכ"ל הלשכה: נהפוך את המטה המקצועי רלוונטי לסוכנים

רענן שמחי, מנכ"ל לשכת סוכני ביטוח הנכנס אמר כי "בכוונתי לחזק את המטה המקצועי בלשכה ולעשותו רלוונטי לסוכנים" שמחי אמר כי בלשכה יפיקו כנסים מחוזיים וסניפיים על פי תוכנית עבודה ויקיימו הרצאות לסוכנים שיעניקו להם ערך נוסף.

שמחי אמר עוד כי ייעשה מאמץ בשדרוג ואיסוף מאגרי הנתונים של הלשכה. אני מקווה להגיע לסטנדרט ניהול איכותי, דרך קביעת יעדים ותוכניות עבודה. אני מצפה מכולנו לשתף פעולה, ולמי שיש הערות שיתקשר, יכתוב מייל. שמחי מסר כי "אני מאמין בתוכנית עבודה ומעקב על ביצוע. תמיד תהיינה משימות מתפרצות, אבל כשיש תוכנית עבודה סדורה, זה מביא לניהול יותר נכון של המשאבים". שמחי התייחס גם למעבר הקרוב של הלשכה והמכללה למשכן החדש ואמר כי "המעבר יאפשר להגדיל את היקפי העשייה ויפתח צוהר לתחומים שהם ליד הביטוח – כמו שמאות, כדי לתת מענה לסוכנים גם בעולם התוכן הזה".

אריאל מונין: בעקבות פניית הלשכה – המפקחת החלה לבדוק את תיקוני הצנרת

אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, התייחס לנושא נזקי הצנרת ואמר כי "בשנת 2014 דיברנו עם כל ספקי הצנרת וחברות הביטוח, כדי לפתור את בעיית צנרת המים. הצגנו את הנושא גם בפני הפיקוח וכעת המפקחת על הביטוח הודיעה שהנושא יטופל בשנת 2015".

לדברי מונין, המפקחת מסרה בכנס הלשכה כי היא תוציא מכתב ותבצע ביקורות. בעקבות זאת, הלשכה שלחה מכתב מפורט לפיקוח על הביטוח, עם כל הדברים העיקריים שיש לבחון – בעיקר אי עמידה בזמנים ולקוחות שלא מקבלים את מה שביקשו. מונין אמר עוד כי יש לקוות שהחוק שנתקע בשל הבחירות – המחייב חברות השכרה רכב לקבל רישיון מדי שנה, כמו סוכני ביטוח, יעבור ויסייע להסדיר את הענף, שכן אחד התנאים לקבלת הרישיון, הוא הוצאת ביטוח פרטני לכל רכב.

יובל ארנון: נהניתי לראות את ההיענות להרצאות באילת

יובל ארנון, יו"ר הוועדה הפנסיונית, סיכם את כנס 'ביטוח חיים ופיננסים' שהתקיים בתחילת החודש באילת ואמר כי "נהניתי לראות את היענות האנשים להרצאות בצהריים. אנשים מילאו את ההרצאות, כעסו אם התחילו לפני הזמן או אחרי הזמן. בלקחים שהפקנו מהכנס, כצופה מהצד התמוגגתי מאנשים שרצו לראות את כל ההרצאות ולא יכלו".

ראובן רפ: מציע לכל סוכן לנצל את ההסכם להקמת אתר

ראובן רפ, יו"ר הוועדה לטכנולוגיה, התייחס בין היתר להסכם עם חברה חיצונית להקמת אתרי אינטרנט לסוכנים: "ההסכם מאפשר לכל סוכן לפתוח אתר אינטרנט, בעלות אחזקה חודשית בלבד. אם סוכן לא רוצה להתעסק בבנייה, ייבנו לו אתר על פי מה שירצה, בעלות 1,450 שקל בתוספת מע"מ, חד פעמית, ודמי החזקה חודשיים. אני מציע לכל סוכן להשתמש בזה".

אריק ורדי: מעל ל-70 מפגשים ופעילויות ב-2014

אריק ורדי, יו"ר ועדת כנסים ואירועים, ביקש להודות ליושבי ראש הסניפים ואמר כי "הם אחראים ליותר מ-70 מפגשים ופעילויות שונות ב-2014. אני מקווה שגם בשנה זו נוכל להגיע לאותם מספרים". ורדי סיפר כי בכנס 'ביטוח חיים ופיננסים' היו 1,500 משתתפים, בהם 700 חברי לשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email