אברמוביץ: "סוכני הביטוח הפסיקו להיות ילדי הכאפות של ענף הביטוח"

נשיא הלשכה טוען בתגובה ראשונה להחלטת הפיקוח שלא להשתתף בכנס אלמנטאר 2016, כי מדובר במהלך ילדותי ואינו חוזר בו מהביקורת שהשמיע. "עמדותיי ידועות לפיקוח. אני לא מתבייש להילחם למען הצדק והאמת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"החרמת כנס אלמנטאר בידי המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ופקידיה הוא מהלך ילדותי ולא מכבד את המפקחת ואת האגף שהיא עומדת בראשו. אם יש להם מה לומר על דברים שכתבתי, ניתן להעיר ולדבר ישירות".

כך אומר אריה אברמוביץ בהתייחסות ראשונה לעובדה כי סלינגר ופקידי הפיקוח שהוזמנו לכנס אלמנטאר 2016 ,שיפתח ב־19 בספטמבר באילת, הודיעו כי לא ישתתפו בו. את הדברים אמר בריאיון מיוחד שיתפרסם במסגרת מגזין "ביטוח ופיננסים" של הכנס.

לדברי הפיקוח "אגף שוק ההון משתתף בכל שנה בכנס לשכת סוכני ביטוח. לצערנו, בשל אמירות לא ראויות מצד נשיא הלשכה כנגד עובדי האגף, ניאלץ השנה להיעדר".

הכוונה היא למכתבים ששלח אברמוביץ לשרת המשפטים ולמבקר המדינה בהם התייחס לחשש מפני ניגוד אינטרסים בשל קיצור תקופת הצינון של בכירים באגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון, שעברו לעבוד בתפקידים בכירים בחברות הביטוח עליהן פיקחו במסגרת עבודתם באגף. המעבר האחרון לאחר קיצור תקופת הצינון היה של שרונה פלדמן, מנהלת מחלקת ביטוח בריאות באגף שוק ההון לשעבר, לחברת הפניקס, כסמנכ"ל, מנהלת מטה ביטוח הבריאות של החברה.

אברמוביץ. "בעבר היו סוכני הביטוח מורידים את הראש וסופגים, לא עוד!"
אברמוביץ. "בעבר היו סוכני הביטוח מורידים את הראש וסופגים, לא עוד!"

עוד הוסיף אברמוביץ: "עמדותיי בנושא ידועות לפיקוח ולסלינגר עצמה כבר מזמן; גם היא עצמה הסתייגה ונלחמה נגד מינוי המפקח הקודם, עודד שריג, לתפקיד יו"ר מגדל. גם בעיניה זה לא נחשב לנכון. לא בכדי נקבעה תקופת צינון מסוימת לבכירי האוצר; זה פועל גם לטובתם – שלא יטילו בהם חשד לכאורה שהם פעלו בניגוד אינטרסים. לא יכול להיות שבכיר בפיקוח שתחתיו מפוקחים גופים מוסדיים, יעבור לאחד מהם לאחר 3־4 חדשים מאז עזב את הפיקוח – זה לא נראה טוב. יש חשש שאותו בכיר שוקל דברים אחרת, גם אם לא במודע, אם תוך כדי עבודתו בפיקוח, הוא מנהל משא ומתן כדי להתקבל לתפקיד בכיר בחברת ביטוח, גם אם היא לא הייתה תחת פיקוח ישיר שלו".

בתקופת כהונתך היה נתק בינך לבין מנכ"ל איגוד חברות הביטוח לשעבר מאיר שביט, על רקע התבטאויותיך. עכשיו הפיקוח מחרים לראשונה כנס ארצי של הלשכה. האם תיזהר יותר בדבריך כשתשמיע ביקורת?

"אני נלחם למען הצדק והאמת, טובת הסוכן וטובת הציבור, גם כשמדובר בעימות ישיר נגד הרגולטור או חברות הביטוח; מי שנפגע ודברי לא מוצאים חן בעיניו וחושב שאני צריך לעדן את דבריי, מוזמן לעשות חושבים עם עצמו. אני מישיר מבט ואומר את הדברים לאמיתם. בעבר היו סוכני הביטוח מורידים את הראש וסופגים, לא עוד! סוכני הביטוח הפסיקו להיות ילדי הכאפות של ענף הביטוח. אני שוקל מילים כדי לא לפגוע אישית, אבל כשמדובר במטרות צודקות ובמסרים נכונים, אני נלחם בכל התחמושת שיש ברשותי, ולעיתים מדובר במילים חריפות. לא אשנה את דרכי".

הריאיון המלא יפורסם, כאמור, במלואו במגזין "ביטוח ופיננסים" של כנס אלמנטאר 2016.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email