אברמוביץ: תקנות העמילות הן מלחמה על הבית שלנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אני מאוד שמח שיש לנו את ההזדמנות לדבר הערב. אני רוצה שתדעו שאנו עומדים בפני תקופה חשובה מאוד. לא אגזים אם אומר שאנחנו עומדים בפני תקופה דרמטית ביותר לעתיד ענף הביטוח, לעתיד סוכני הביטוח. ישנם גורמים, ואין טעם להסתיר זאת, שחושבים שבלי סוכני ביטוח – הצרכן הישראלי ישלם פחות, שאם סוכני הביטוח ירוויחו פחות – אז הציבור ירוויח יותר.

באמת? ענף ביטוח קטן, ענף ריכוזי, שבו מספר קטן של חברות יישארו כשחקנים יחידים, יקל על הציבור? זהו מתכון בדוק לקטסטרופה ולעליית מחירים. אנחנו, סוכני הביטוח, גורם מאזן בענף. אנחנו גורם מעודד תחרות בענף. וכן, אנחנו סוכני הביטוח שומרי הסף של הצרכן.

לכל אלה שמדמיינים ענף בלי סוכני ביטוח – יש לי חדשות עבורכם: סוכני הביטוח נמצאים כאן 70 שנה ונהיה כאן לפחות עוד 70 שנה. הציבור הישראלי מבין את חשיבותו של סוכן הביטוח, הלקוח מעריך את הסוכן שנמצא לצדו ברגע האמת.

בסקר מקצועי שנציג כאן, תראו כולכם באופן ברור את מידת האמון של הציבור בסוכן הביטוח. כל הציבור שיושב פה הערב קם בבוקר, עובד קשה בשביל הלקוחות שלו. אנחנו הולכים לישון עם הפוליסות, ועם התביעות של הלקוחות שלנו. והאמינו לי, בדקתי היטב, אף אחד באולם כאן הוא לא מיליונר, אף אחד כאן הוא לא טייקון.

מי שמחפש את הכסף הגדול בענף הביטוח, מי שמחפש את החיסכון לציבור – שיחפש במקומות אחרים. בימים אלו אנו נמצאים במשא ומתן חשוב ביותר על תקנות העמילות. אני רוצה שיידעו כל הגורמים בענף שאנחנו נעשה את כל המאמצים לגשר על הפערים במשא ומתן. מאבקים הם לא תוכנית עבודה עבורנו. אבל שלא נטעה בחשיבות העניין – תקנות העמילות הן מבחינתנו מלחמה על הבית שלנו.

חברים, אני משלים בימים אלה שנה של כהונה בתפקיד. זו ההזדמנות להודות לחברי אודי כץ שהשאיר בידינו לשכה מתפקדת ואיתנה. אודי, תודה. בשנה האחרונה עמלנו על בניין הכוח של הלשכה: שידרגנו את מערך הייעוץ המשפטי בנינו מערך תקשורת וניו מדיה הרחבנו את קשרי הממשל של הלשכה, ויש לנו היום לובי מקצועי ופוליטי בממשלה ובכנסת ניהלנו קמפיינים חדים וברורים, ונמשיך בזה – לא נעמוד מנגד את בניין הכוח הזה לא בנינו בשביל עצמנו, עשינו זאת בכדי שיהיו בידנו את הכלים להגן על המקצוע, בכדי שנוכל להבטיח ענף ביטוח עם עתיד, עם אופק.

בשבועות הקרובים נתחיל בתהליך נרחב שיבחן את מקומו של סוכן הביטוח בעשור הבא. אני מתכוון להביא את התהליך הזה לכל סוכן וסוכן באופן אישי כדי שההתייחסות לנושא סוכן הביטוח 2030 תהיה מקיפה ורחבה. אנחנו נעשה תהליך מקצועי, יסודי, נסיק מסקנות, ונתחיל בתהליך יישום בשטח. זהו מהלך חשוב ביותר, צופן פני עתיד, ואני מתכוון באופן אישי להוביל את התהליך הזה וליישם אותו. לקחנו על עצמנו לדאוג לכניסתו של דור חדש וצעיר לענף. ברצוני להודות לאדם יקר וידיד גדול מאוד של סוכני הביטוח בישראל, מר לוי רחמני, על התמיכה בסוכני הביטוח.

לוי רחמני נרתם למשימה ובעזרתו נשדרג משמעותית את המכללה לביטוח ופיננסים, במבנה חדש ומתקדם ביותר. מגיע לו מחיאות כפיים על כך. חבריי בחברות הביטוח, השקיעו בסוכני הביטוח, הם המשווקים הטובים ביותר שלכם. שום שיווק ישיר לא יוכל להחליף את סוכן הביטוח המקצועי. ולאלו שלא הבינו אותי בפעם הראשונה: שום שיווק ישיר לא יוכל להחליף את סוכן הביטוח המקצועי. סוכנות וסוכנים, בכנס הזה נמצאים בכירי הממשל, כל ועדת הכספים של הכנסת מגיעה לקחת חלק בפאנלים שלנו. מובילי דעה, עיתונאים בכירים, בכירי ענף הביטוח ומנהלי החברות לוקחים חלק בכנס הזה.

כל אלו מצטרפים לכנס האלמנטרי של לשכה גדולה וחזקה. העוצמה של הלשכה מעידה על הכוח הציבורי והמקצועי שיש לה. כשאנחנו מאוחדים – איש לא יוכל לנו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email