אברמוביץ בפנייה לליצמן: ”אדוני שר הבריאות – מערכת הבריאות הציבורית חולה“

בכנס הבריאות פנה נשיא הלשכה אריה אברמוביץ לשר ליצמן והפציר בו להגדיל התקציבים. הלשכה מגבשת פתרון למצוקת 100 אלף נפלטי הביטוח הסיעודי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אדוני השר מערכת הבריאות הציבורית חולה. זה אמנם לא התחיל בקדנציה שלך ואין די זמן ומילים בכדי שנדון בכל הפתרונות, אבל מערכת בריאות ציבורית חזקה היא מרכיב חשוב ביותר בביטחון הלאומי של ישראל. התרופה לה זקוקה מערכת הבריאות הציבורית היא תקציב נוסף של מיליארדים רבים. כפי שנגזר עלינו לצאת למערכה בלבנון שעלתה לקופת המדינה 12 מיליארד שקלים, כפי שתוכנית ההתנתקות עלתה לקופת המדינה 10 מיליארד שקלים – כך תפקיד הממשלה הוא לפנות תקציבי עתק ולהבריא את מערכת הבריאות הציבורית – כי זו המחויבות הבסיסית בין מדינה לאזרחיה".

כך אמר הבוקר נשיא לשכת סוכני ביטוח אריה אברמוביץ בפתיחת כנס הבריאות הארצי של הלשכה, בה השתתף שר הבריאות, יעקב ליצמן, ושהתקיים בבית האופרה בתל אביב. נשיא הלשכה החמיא לשר ליצמן על העובדה שהוא תמיד בוחר במשרד הבריאות, משרד שאין עליו קופצים, ועל חדוות העשייה שלו.

אברמוביץ התייחס בדבריו גם לח"כ איציק שמולי, שהשתתף בכנס, ואמר לו: "איציק, המעורבות שלך בנושא הביטוחים הסיעודיים, הרגישות החברתית שלך וכנות דבריך – מרגשת את כולנו בכל פעם מחדש. הבחירות שלך לעסוק ברווחה, בבריאות, בסיעוד, בעולם הביטוח – הן תעודת כבוד לכנסת. הדאגה שלך לדור המייסדים של הארץ הזו – מעוררת השראה. אתה פניה היפות של החברה הישראלית".

מחדל ביטוח הנסיעות

אברמוביץ התייחס לשינוי העמדה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, בנושא ביטוח הנסיעות: "לאחרונה המפקחת על הביטוח החליטה לשנות את עמדתה ב־180 מעלות, ולהתיר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות במגבלות מסוימות. בתור מי שניצבת בראש הפירמידה של ענף הביטוח, מתפקידה להגן על ציבור המבוטחים – והפרסה שביצעה המפקחת לצורך פשרה היא לא פחות ממחדל", קבע אברמוביץ והוסיף, כי "אם המפקחת מאפשרת לעבור על החוק, אז היא מועלת בתפקידה".

אריה אברמוביץ. "מפתחים מודל חדש" | צילום: ליאת מנדל
אריה אברמוביץ. "מפתחים מודל חדש" | צילום: ליאת מנדל

אברמוביץ התייחס גם לפתרון שמגבשת הלשכה לכ־100 אלף נפגעי הביטוח הסיעודי הקולקטיבי מעל גיל 70: "בימים אלו אנו מפתחים מודל חדש שבו ישתתפו המדינה, חברות הביטוח והסוכנים במטרה לאפשר לכל אותם מבוטחים פוליסות שיחסכו להם מאות ואף אלפי שקלים בחודש. שכרנו אקטואר בכיר, ד"ר בועז ים, שפועל על מנת להפוך את המתווה ליישומי. על פי המודל, נפלטי הביטוח הסיעודי יכונסו ל"ּפּול" מיוחד שבו יבוטחו בסכום של כחמשת אלפים שקלים בחודש, תמורת פרמיה נמוכה, דומה לזו ששילמו בביטוח הקולקטיבי. אנו סוכני הביטוח נתגייס ונשווק את הפוליסות הייחודיות הללו ללא תמורה ונוכיח שוב כי רק טובת המבוטחים עומדת לנגד עינינו", הדגיש נשיא הלשכה.

שלושה הישגים

אברמוביץ הזכיר את שלושת ההישגים האחרונים של סוכני הביטוח. הראשון שבהם הוא האישור בוועדת הכספים של הצעת החוק שיזמה הלשכה להפרדת דמי הניהול מתגמול הסוכן: "זאת תהיה מהפכת צרכנים של ממש. העידן בו חברות הביטוח מאלצות את הסוכנים לשווק לצרכנים פוליסות בדמי ניהול גבוהים על מנת להתפרנס הסתיים," אמר אברמוביץ והודה לחברי הכנסת מיכל בירן ומיקי זוהר על התגייסותם מעוררת ההשראה בגיבוש הצעת החוק וקידומה.

ההישג השני הוא החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הביטוח הישיר באופן חד משמעי כשפסל את הפרסומות המבזות את סוכני הביטוח.

הישג שלישי אותו מנה נשיא הלשכה הוא הקמת הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח, בראשות השר לשעבר גדעון סער, שבה חברים מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, שמואל סלבין, והמפקח על הביטוח לשעבר, דורון שורר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email