אוהד ניסים: “מקצוע שמבוסס על שליחות”

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו. השבוע: סו”ב אוהד ניסים, סוכן עצמאי ב”אונביט” בחיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 29
מצב משפחתי – רווק
ותק במקצוע – שנתיים. בעל רשיון פנסיוני וכללי
למה בחרת להיות סוכן ביטוח?
“אבא שלי כבר 40 שנה במקצוע, שמו מנחם ניסים והוא מוכר מאוד בחיפה. גדלתי לתחום ואני בעצם דור שני. גם חלק נכבד מבני
המשפחה שלי הם סוכני ביטוח כך שזה היה טבעי שאגיע לשם”.

מה עשית לפני כן?
“לאחר הלימודים עבדתי כשכיר במשרד של אבא, ולפני קצת יותר משנה פתחתי עסק עצמאי משלי בתוך המשרד שלו. אני משרת את הלקוחות שלי וגם את הלקוחות של אבי שהכירו אותי כשעבדתי מולם כשכיר”.
איך העבודה עם אביך? מה אתה מביא אתך כסוכן צעיר למשרד?
“אבי הוא מקצוען בתחום הביטוח אבל קו החשיבה שלנו לגבי שיווק למשל, לא תמיד חופף בגלל פערי הדורות. אני מאוד דיגיטלי, רק לאחרונה העליתי אתר עבור הסוכנות המכיל תכנים משמעותיים ללקוחות, מרחיב את הידע שלהם והכל באופן חווייתי. בנוסף, האתר משמש פלטפורמה מצוינת לקידום העסק והרחבתו. דבר דומה עשיתי גם בדף הפייסבוק העסקי שלי”.
אתה משתמש בידע שרכשת בתחום המימון לטובת עסקי הביטוח שלך?
“לאחר התואר באוניברסיטה חיפשתי עולם מקביל אבל יותר דינאמי, שאוכל לתת בו ערך מוסף מעבר לישיבה מול מחשב ועריכת דו”חות
אקסל, ואת זה מצאתי בביטוח. אני לא עוסק בהשקעות ומימון באופן ישיר אבל בהחלט משתמש בידע שרכשתי בתחום המימון בכל הקשור לחסכונות פרט וחסכונות פנסיוניים”.

אוהד ניסים

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“בעלים של סוכנות גדולה משלי ואפילו בית סוכנים, שיהיה מותג מוביל בענף הביטוח והפיננסים וייתן מעטפת של שירותים לכל הנישות בענף. כבר היום אני מציב את הלקוח בראש מעייני. אני עוסק לא פעם בדברים שאינם כדאיים לי כלכלית אבל פועל לטובת לקוחות מאוכזבי חברות ביטוח או סוכנים אחרים, ומשיג בכך מוניטין טוב של שירות ויושרה”.
איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“אני משתתף בסדנה של חברת הראל לסוכנים צעירים ואני פוגש שם סוכנים צעירים שתענוג לשבת לידם ולדבר אתם. הם דומים לי וגם להם חשובה היושרה, המקצועיות והלימודים – זה העתיד של סוכני הביטוח. גם כל מאורעות השריפה שהיו בכרמל גרמו לציבור להבין את חשיבותו של סוכן הביטוח בעת צרה, כמו גם הפעילות הברוכה של לשכת סוכני ביטוח לקידום התדמית של סוכן הביטוח. כל זה מביא להבנה בציבור שלסוכן הביטוח אין תחליף והוא כמו עורך דין או רואה חשבון”.

איזה טיפים יש לך לתת לסוכנים צעירים כמוך?
“ללמוד, להתמיד, לגשת לתחום הזה מתוך אמונה שזה מקצוע שמבוסס על שליחות. בגיל צעיר לא כל כך קולטים את זה. אני זוכר כילד שאבא שלי היה אומר לי שהוא נמצא במקצוע עם שליחות ולא הבנתי את זה. היום כשאני בנעליים שלו כסוכן, אני רואה את הערך המוסף למבוטח, אם זה בעת תביעה, ייעוץ או שירות, אני מבין את מושג השליחות. “לסוכנים הצעירים אני אומר שהמקצוע יכול לפרנס בכבוד אבל הרבה יותר מהכסף,
חשובה השליחות. אני קם בבוקר ולא חושב כמה פוליסות אמכור היום אלא איך לעשות את העבודה שלי הכי טוב ואיך ללמוד עוד ועוד. כמובן שאני ממליץ לסוכנים הצעירים להשתמש בכלים הטכנולוגיים, בדיגיטציה. לשמחתי, רובם כבר שם”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email