סמ"ר אורון שאול נפגע יחד עם שישה חיילי גולני נוספים בתקרית שאירעה ביום ראשון שעבר בשכונת שג'עיה, ובה פוצץ נגמ"ש מפגיעה ישירה של טיל מסוג אר.פי.ג'י. בעוד ששאר החיילים שהיו בנגמ"ש זוהו כעבור כמה ימים, אורון הוגדר כנעדר.

במקביל, טענו בחמאס כי הם מחזיקים באורון ואף הציגו דסקית צבאית עם שמו. במערכת הביטחון בדקו את המידע ואת הסיכוי כי אורון נותר בחיים. רק ביום שישי שעבר קבע צה"ל כי אורון נהרג בתקרית והוכרז כחלל שמקום קבורתו לא נודע. בראשון החליטה משפחתו לשבת עליו שבעה.

רחלי גזית, בת דודתו, אמרה מחוץ לביתו שבפורייה עלית כי המשפחה החליטה לשבת שבעה, לאחר שנודע כי הוא אכן נהרג. הרב הצבאי הראשי, תת אלוף רפי פרץ, שקבע את מותו של אורון אמר בצאתו מבית המשפחה כי "מדובר בהכרעה אמיצה. אנחנו תומכים בהחלטת המשפחה ובעזרת השם, כולנו נהיה בהלוויה של אורון".

אורון, בן משפחתו של חבר הלשכה שימי נמימי, הותיר אחריו הורים ושני אחים: אבירם, 22, שגויס בצו 8 למבצע, ואופק, 14. הוא למד בתיכון בית ירח וחלם לשרת בחטיבת גולני. ביום העצמאות קיבל את אות מצטיין הנשיא, שבו נכתב כי "על אף קשיים מבית ועל אף שיכול היה לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם. אורון מבצע את תפקידו במסירות, יוזם ומתנדב לכל מטרה ומשימה ומפגין מקצועיות ואחריות. בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה".

חברים ספדו לו בפרופיל הפייסבוק עוד לפני ההודעה הרשמית על מותו: "קשה לי לכתוב עליך ולראות את החיוך שלך בתמונות. ילד מיוחד, אוהב לעזור לכולם, חייל מצטיין, טוב לב, לא מאמין שכך זה נגמר. אוהב ומתגעגע"; "אח יקר שלי. איך נקטפה נשמה כל כך טהורה. אני כבר מתגעגע אליך ולצחוק שלך. יחד אתך הלך חלק מהלב שלי. שמור עלינו מלמעלה מלאך שלנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *