אושרה הצעת החוק להחרגת ביטוח רפואי מעיקולי ההוצאה לפועל

ח"כ מלכיאלי, מגיש ההצעה: "מודה לנשיא הלשכה על הליווי והתמיכה שקיבלתי ממנו בהגשת הצעת החוק"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מליאת הכנסת אישרה השבוע (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק ההוצאה לפועל (תיקון מס' 66) של ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס. על פי הצעת החוק יוחרגו ביטוחים רפואיים מעיקולי הוצאה לפועל. 18 חברי כנסת תמכו בהצעה, ללא מתנגדים.

סעיף 50 לחוק ההוצאה לפועל קובע כי למרות הכלל הבסיסי, לפיו ניתן לעקל כל נכס של חייב לרבות זכות קיימת או עתידית הנמצאת בידי צד שלישי, ישנם נכסים חריגים אשר אינם ניתנים לעיקול. מוצע להכליל בגדרם של חריגים אלה, שאינם ניתנים לעיקול, גם כספים המגיעים לחייב מכל אחד מאלה: סל שירותי הבריאות שאדם זכאי לו מכוח חוק בריאות ממלכתי, פוליסת ביטוח לתרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות, פוליסת ביטוח למימון השתלות או ניתוחים בחוץ לארץ ופוליסת ביטוח סיעודי.

ח"כ מיכאל מלכיאלי | צילום: ויקיפדיה, יעקב כהן

בדברי ההסבר נכתב: "הדבר אשר זקוק לו החולה יותר מכל, לכל הפחות בחלק מן המקרים, נשכח מלב מבלי משים ולא זכה להגנת המחוקק והינו 'הביטוח הרפואי'. כיום ניתן לעקל ביטוח רפואי. חייב שהוא חולה המבוטח בביטוח רפואי, ונאלץ לעבור ניתוח טיפול או מימון תרופה, יכול למצוא את עצמו בפני שוקת שבורה, ללא שמירה על גופו וללא שמירה על כבודו, לא פעם עקב חוב זעום".

הצעת חוק חברתית

ח"כ מלכיאלי מסר בתגובה: "זו הצעת חוק חברתית שעוזרת לאנשים המוחלשים ביותר שמצילה את הבריאות שלהם".

בשבוע שעבר פרסמנו ראיון עם ח"כ מלכיאלי בו אמר בין היתר: "יזמתי את ההצעה בעקבות פניות שהגיעו אליי מאנשים שנמצאים בקצה היכולת שלהם, שחלו וכשהגיעו לביה"ח מודיעים להם שגם הביטוח הרפואי מעוקל. יש בחוק החרגה למקרר ולבעל חיים, אז ביטוח רפואי לא מספיק חשוב כדי להחריג אותו?"

"בהזדמנות זו אני רוצה להודות לנשיא לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, על הליווי והתמיכה שקיבלתי ממנו בהגשת הצעת החוק", הוסיף מלכיאלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email