אז כמה עשה הילד ב־2017?

קופת החיסכון לכל ילד של אלטשולר שחם – הכדאית ביותר • השיגה תשואה של 22.7% במסלול הסיכון המוגבר בשנה הראשונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בינואר 2017 יצאה לדרך תוכנית "חיסכון לכל ילד" שיזם שר האוצר משה כחלון. במסגרת התוכנית מפקידה המדינה לכל ילד סכום של 50 שקל בחודש עד להגיעו לגיל 18, וזאת באמצעות קצבת ילדים מוגדלת. להורים ניתנה אפשרות להגדיל את החיסכון ב־50 שקל נוספים על חשבון קצבת הילדים.

ההורים נקראו לבחור היכן להשקיע את כספי החיסכון בין שני אפיקים מרכזיים:
פיקדון בנקאי או קופת גמל ייחודית לחסכון לכל ילד באחד מ־12 גופי השקעות מקומיים. לשם כך פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון את תשואות כל גופי ההשקעות ב־5 השנים הקודמות לפתיחת קופה לכל ילד. ההרשמה לתכנית נעשית בתהליך פשוט ונוח לתפעול דרך אתר ביטוח לאומי.

אפשר לצרף ילד בכל גיל עד 15. החל מיוני 2017, מצרף הביטוח הלאומי ילדים שלא צורפו על ידי הוריהם למסלול ברירת מחדל (סיכון מועט). עד אז צורפו בידי הוריהם כ־1.6 מיליון ילדים מתוך כ־2.7 מיליון (נכון ליוני 2017) בטווח הגילאים הרלוונטי מנתוני משרד. מנתוני האוצר עלה כי 70% מההורים הוסיפו עוד 50 שקל על הפקדת המדינה מכיסם.

מסלולי הבנקים הציעו פיקדונות – מלידה ועד גיל 18 – עם ריבית קבועה ולא צמודה בשיעור של 3%־4% לשנה. גופי ההשקעה השיגו בשנה הראשונה תשואות מרשימות בהרבה. בכל גוף השקעה יש מספר מסלולים לפי רמת הסיכון (גבוה, בינוני או מועט).

על פי אתר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, מסוף ינואר 2017 ועד סוף ינואר 2018, השיגה קופת חסכון לכל ילד של בית ההשקעות אלטשולר שחם את התשואות הגבוהות ביותר בכל המסלולים ובעיקר בסיכון גבוה: סיכון גבוה – 22.7%; סיכון בינוני – 9.69%; סיכון מועט – 5.44%. במקום השני נמצאת הקופה של קל גמל עם התשואות הבאות: סיכון גבוה – 18.73%; סיכון בינוני – 7.52%; סיכון מועט – 3.75%.

הצבירה נטו של כלל קופות חסכון לילד ב־12 החודשים האחרונים הסתכמה ב־2.93 מיליארד שקל. אלטשולר שחם גם צברה את סכום ההפקדות הגבוה ביותר באותה תקופה – 617.9 מיליון שקל במסלול סיכון מוגבר, 294 מיליון שקל בסיכון בינוני ו־134 מיליון שקל בסיכון מועט. היא נחשבת לקופה הגדולה ביותר של תכנית חיסכון לכל ילד. קל גמל, למשל, שצברה את התשואה השנייה הגבוהה ביותר במסלול סיכון מוגבר, צברה נטו כמה עשרות מיליוני שקלים בכל המסלולים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email