בכירי ענף הביטוח מסכמים את תשע"ה ומצביעים על הנקודות החשובות בשנה החדשה

עמוס גואטה: "השנה החולפת תיזכר כשנת הרגולציה והמפקחת, עם ערימות חוזרים, הנחיות, הנחתות והסדרים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אריאל מונין, יו"ר ועדת ביטוח כללי בלשכת סוכני הביטוח:

אריאל מונין 22
אריאל מונין

חידוש ביטוח "עם פרסומה של הפוליסה התקנית החדשה בביטוח דירה – לאחר שנים של צעידה במקום – בוצע יישור הקו בנוגע לפוליסה משודרגת העונה ליותר צרכים של הציבור הישראלי, ומכאן תהווה בסיס נכון יותר לפוליסות חדשות ומשודרגות יותר. מעבר לכך, החלתו של חוזר חידוש ביטוח – שמהווה אתגר לכל שוק הביטוח בהעברת האחריות של חידוש הביטוח מהסוכן אל המבוטח. האוצר שאסר על שיטת חידוש אוטומטי, כפי שהיה נהוג בארץ שנים רבות, בחר ליצור מצב של העברת האחריות על המבוטח עצמו, במקום לטפל נקודתית בתלונות".

ומה מצפה לנו בשנה הבאה?

"נצטרך לראות כיצד הציבור הישראלי יעמוד באחריות זו, ואיך יסתדר כאשר חברות הביטוח ידחו תביעות שהוגשו כאשר הפוליסה לא בתוקף".

עמוס גואטה, יו"ר מחוז תל אביב בלשכה:

עמוס גואטה
עמוס גואטה

שנת הרגולציה "השנה החולפת תיזכר כשנת הרגולציה והמפקחת, עם ערימות חוזרים, הנחיות, הנחתות, הסדרים, תהפוכות ומה לא? יהיו שיאמרו בהומור שמדובר בהמון חומר קריאה מרתק לסופי השבוע כתחליף לעיתונים המשעממים. אחרים יאמרו שאולי הוסתרו בחוזרים גם כוונות להיטיב עם המבוטחים, אך כנראה שמרוב הסתרה נמנעה ממרבית המבוטחים היכולת להפיק מהם את ההטבות שהובטחו. אין ספק שעבור נציגי לשכת הסוכנים, ראשי הוועדות, הסניפים, המחוזות ובראשם נשיא הלשכה הבלתי נלאה אריה אברמוביץ, עודף החוזרים ועודף הרגולציה היוו אתגר מורכב וקשה של עבודה סביב השעון, של בילוי שעות ארוכות בקריאת החוזרים, ניתוחם, הכנת תגובות, מפגשים עם אנשי משרד המפקחת, מפגשים עם האנשים הקובעים בכנסת ובממשלה – וכל זאת בניסיון לשנות גזירות שגם ציבור המבוטחים נפגע מהן.

ובשנה הבאה?

"היו הצלחות רבות אך המשימה עדיין לא הושלמה ולנציגי הלשכה מצפה עבודה רבה גם בשנה הבאה. ברמה האישית כיו"ר מחוז המרכז השתדלתי להעביר לחברים את העדכונים האחרונים בכל מה שמתרחש בנושא זה בעזרת כנסים וסדנאות שהפעלנו, ואנו נמשיך בכך גם בעתיד".

ליאור רוזנפלד, יו"ר מחוז חיפה והצפון:

ליאור רוזנפלד
ליאור רוזנפלד

לא היה רגע דל בענף "נדמה כי בשנה שעברה לא היה רגע דל בענף הביטוח; חדשות לבקרים התבשרנו על טיוטות והנחיות חדשות מבית המפקחת על הביטוח, מגובות ב'עיתונאי חצר' שמביאים את דבר המפקחת לעיתים עוד לפני שיצאו משולחנה. גם תופעת השיווק הישיר של חלק מחברות הביטוח מעל ראשם של הסוכנים חייבת להדיר שינה מעינינו; לא ייתכן שסוכן שבונה תיק במשך עשרות שנים ומפקיד בידי חברות הביטוח את הנכס היקר ביותר שלו, והוא רשימת המבוטחים, יהיה חשוף למכירה ישירה שעוקפת אותו. רמת השרות והמקצועיות הירודה של חלק מאנשי חברות הביטוח גם היא בעיה שלא מקלה על ציבור הסוכנים. חוק ההסדרים המאיים לפגוע בציבור הסוכנים והמבוטחים ושהוגש לכנסת בצורה רשלנית חייב לחזור ולעבור מקצה שיפורים נרחב. עם כל אלו ועוד תתמודד הלשכה גם בשנה הקרובה.

"במקביל, אנו יכולים להסתכל על השנה שעברה בסיפוק וגאווה לא קטנה. אני גאה ושמח לעמוד בראש המחוז הגדול המוביל והפעיל בלשכה. המחמאות שאנו מקבלים, החיוך ומילות התודה ושביעות הרצון מציבור הסוכנים בצפון נותנים לנו את הדרייב להמשיך ולפעול במלוא העוצמה. מכאן מחזק את ידי חבריי נשיא הלשכה, סגניו, ראשי הוועדות, יו"ר המחוזות והסניפים וכל פעילי הלשכה על עבודה מסורה ויומיומית שכולה בהתנדבות".

שמואל אשורי, יו“ר מחוז ירושלים:

שמואל אשורי
שמואל אשורי

הרפורמה בחוק ההסדרים ”הרפורמה בענף הביטוח בחוק ההסדרים מהווה פגיעה חמורה במעמד סוכני הביטוח ובגזרות שלא בטוח שנוכל אפילו לעמוד בהן. אנחנו מקווים שפעילות הלשכה בנושא תעלה תוצאות טובות. מעבר לכך, הענקת אות יקיר המחוז לצביקה אמיתי היה טקס מרגש בהשתתפות בני משפחתו, נשיא הלשכה אריה אברמוביץ, בכירי לשכה מהעבר וההווה וכ־150 סוכנים. אמיתי, סוכן וותיק ופעיל, שמילא תפקידים בכירים בלשכה ובמחוז, גם כיו“ר המחוז, קיבל מאיתנו אות יקיר המחוז על פעילותו, מקצועיותו ותרומתו האינסופית“.

אודי הוד, יו“ר מחוז השפלה:

אודי הוד
אודי הוד

גיוס סוכנים חדשים ”גיוס של 47 סוכנים חדשים מהמחוז ללשכה, שמתוכם גייס אורי ששון, יו"ר סניף ראשון לציון, 30 סוכנים. זהו קצב הגידול הגבוה ביותר בלשכת סוכני הביטוח. מעבר לכך עמד נושא השינויים בביטוחיהבריאות – רצינו לפזר את הערפל בנושא ביטוחי הבריאות, שהשינויים בהם בעקבות ועדת גרמן, לא יתבצעו לאור החלטת סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן. כמו כן, קיימנו לטובת הסוכנים ימי עיון וסדנאות. בתחום הפיננסים – לסוכני הביטוח נפתח שוק של כטריליון שקל. קיימנו כנסים וכיתות לימוד עם מיטב המוחות בארץ בתחום זה. ביטוחי בריאות ופיננסים הם מנועי הצמיחה שיתרמו להגדלת ההכנסות של סוכן הביטוח ולביסוס תיק הכנסות לאורך שנים“.

ומה לגבי תשע“ו?

”השנה החדשה תתאפיין לדעתי כשנה טכנולוגית שבה ייכנסו שימושים טכנולוגיים חדשים למשרד הסוכן“.

דפנה שפירא, משנה למנכ"ל ומנהלת תחום הבריאות בחברת הפניקס:

דפנה שפירא- צילם_פאביאן_קולדורף_(118) (1)
דפנה שפירא

שנה של חוסר וודאות "השנה החולפת התאפיינה בחוסר ודאות בכיווני הפעולה העתידיים להסדרת תחום ביטוחי הבריאות. לאורך חודשים רבים לא היה ברור איך יראו פוליסות הבריאות העתידיות. ובשנה הבאה? "השינויים הצפויים בתחילת השנה הבאה מעוררים סימני שאלה לא מעטים האם אומנם יקבל הצרכן הישראלי מענה מספק בפוליסות החדשות והאם אנחנו לא עתידים לפגוע בזכות הבחירה של הצרכן (בחירה חופשית של רופא ומנתח) ולהרע את התנאים מהם נהנים המבוטחים בפוליסות הבריאות המקיפות כיום".

אתי אלישקוב, מנכ"לית הכשרה ביטוח:

אתי אלישקוב
אתי אלישקוב

מיצוב החברה כדומיננטית "הייתה זו שנה שבה הכשרה המשיכה במומנטום של צמיחה עסקית ומיצובה כחברה דומיננטית ובולטת בתחומי פעילותה, בשיתוף פעולה מלא עם סוכניה. המעבר לבית הכשרה החדש בחולון בפברואר השנה היה נדבך חשוב בחיי החברה. מהלך זה נתן לנו השראה רבה להמשך מינוף פעילותנו ולצירופם של סוכנים רבים לשורותינו. החברה ביצעה מספר מהלכים משמעותיים המשתלבים עם מדיניותה להוביל במקצוענות, בשירות ובחדשנות: השקת מרכז העסקים בסט אינווסט לשירות סוכנינו ולקוחותיהם, פתיחת מרכז למידה חדשני, פיתוחים טכנולוגיים ושיתופי פעולה רוחביים בתחומי הביטוח והפיננסים עם סוכנויות מובילות וגופים שונים בענף".

יפת בקשי, יו"ר מחוז באר שבע והדרום:

יפת בקשי
יפת בקשי

חברות הביטוח גילו את הדרום "השינוי המשמעותי בשנה שחלפה היה בכך שחברות הביטוח גילו את הדרום, והן משקיעות בגיוס סוכנים, בכנסים, ובמפקחים. החברות מבינות, שלאור ההשקעה בדרום מבחינת תשתיות (כביש 6, הרכבת ופרויקטים כמו עיר הבה"דים ופארק התקשוב), הדרום הוא העתיד". ומה לגבי השנה הבאה? "אני מאמין שעולם הביטוח עומד להשתנות – סוכן הביטוח שעובד עם שתי פקידות ושתי חברות ביטוח לא ישרוד; מי שיצליח זה מי שיהיה מתוחכם טכנולוגית, יעבוד בזריזות ועם הרבה חברות ביטוח".

דניאל קסלמן, יו"ר מחוז השרון:

דניאל קסלמן
דניאל קסלמן

גידול במספר הסוכנים במחוז "חלק ממדיניות המחוז היא שיפור רמתו המקצועית של הסוכן, קליטת סוכנים חדשים, ושיפור תדמיתו של הסוכן. לכן החלטנו לערוך אך ורק אירועים מחוזיים שיכללו תוכן מקצועי עשיר, לצורך העשרת הידע המקצועי של הסוכן ועדכון הסוכנים באקטואליה, לרבות המגעים של הנהגת הלשכה מול הרגולטור – נושא המטריד מאד את סוכנינו. מספר הסוכנים החדשים שבמחוז גדל ב־66 ובסך הכל מונה המחוז מעל 900 סוכנות וסוכנים".

איציק שמולי, חבר כנסת "המחנה הציוני":

איציק שמולי
איציק שמולי

הביטוח הסיעודי הקולקטיבי "המאבק לטובת מבוטחי הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים היה אחד הנושאים החשובים בהם טיפלתי בשנה החולפת וכנראה שגם בשנה הבאה. בזמן שהמדינה מנסה להבין מה היא רוצה מעצמה עליה לחייב את חברות הביטוח להמשיך ולספק את הכיסוי הסיעודי למבוטחים המבוגרים במקום להמשיך ולהתיש אותם. הגשתי הצעת חוק כזו עוד בכנסת הקודמת, ואני ממשיך לקדם אותה בכנסת הנוכחית. נושא חשוב נוסף הוא המאבק למען האוכלוסיות החלשות; הזכות הגדולה ביותר שכרוכה בלהיות חבר כנסת טמונה ביכולת לשנות את מציאות החיים של אנשים ואני, מנסה להיות שם עבורם: קשישים סיעודיים, חיילים בודדים, אוכלוסיית הדיור הציבורי, אנשים עם צרכים מיוחדים, בעלי חיים שחוו התעללות, ומי לא… ״אחד בשביל כולם״, כפי שהתחייבתי עוד בתחילת הדרך ואת ההבטחה הזו אני אמשיך לקיים יום יום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email