אחרי ישראכרט ומקס: הממונה העניק רישיון סוכנות ביטוח לרמי לוי ולדואר ישראל

למרות התנגדותה הנחרצת של לשכת סוכני הביטוח – אישרה רשות שוק ההון את רישיונות סוכנות הביטוח לרמי לוי ולחברת הדואר. אייזיק: "החלטה הזויה ומקוממת. מהלכים שפוגעים אנושות בתדמית הענף ומסכנים את הלקוחות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות התנגדות לשכת סוכני הביטוח שהושמעה בפני רשות שוק ההון, הודיעה הרשות השבוע כי היא סיימה את הליכי בדיקת בקשות הרישיון של חברת רמי לוי וחברת דואר ישראל, והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, חתם על רישיונות והיתרי שליטה בחברות אלו. עוד נמסר, כי הסוכנויות צפויות לפעול במודל אובייקטיבי, כך שעמלת הביטוח תהיה אחידה בין כל חברות הביטוח וההצעה למבוטחים תהיה ללא הטיה ותהיה מוכוונת מחיר ושירות בלבד.

דואר ישראל. ליקויים חמורים בשירות ובמענה ללקוחות. צילום: shutterstock

ברשות טוענים, כי הרישיונות נחתמו לאחר תהליך בדיקה מקיף שביצע צוות הרשות. "הצוות בחן במהלך השנה האחרונה את בקשות הרישיון תוך בדיקה מקיפה של התוכנית העסקית שהוגשה לרשות. חברת הדואר וכן רמי לוי מצטרפות למספר חברות שכבר קיבלו רישיון ופועלות במודל הסוכן האובייקטיבי, אותו מקדמת הרשות, לרבות חברות כרטיסי האשראי ישראכרט ומקס וכן מועדון הצרכנות 'הוט', כך שיתקשרו עם לפחות ארבע חברות ביטוח ובמודל תגמול אחיד לפי סוג מוצר.

טובת המבוטחים?

"רשות שוק ההון מיישמת בכניסתן של חברות אלו את מדיניות הסוכן האובייקטיבי כך שבעל הרישיון יראה לנגד עיניו את טובת המבוטחים בלבד. הרשות תמשיך לפעול במטרה להרחיב את ערוצי ההפצה, ולהכניס חברות ביטוח חדשות על מנת לקדם תחרות וחדשנות בשוק הביטוח הישראלי, תוך הבטחת טובת הצרכן והגברת נגישות השירותים לציבור הרחב בעולמות הביטוח". 

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון: "התפיסה שלנו לגבי סוכן אובייקטיבי מקבלת חיזוק נוסף על ידי כניסת שני שחקנים חדשים לשוק הביטוח במודל האובייקטיבי. מדובר כבר בחמישה שחקנים גדולים ומשמעותיים הפועלים במודל הסוכן האובייקטיבי ואני יודע כי סוכנויות נוספות נערכות לאימוץ המודל. אני משוכנע כי מדובר בצעד חשוב לטובת המבוטחים. כניסת שחקנים חדשים לשוק הפועלים לפי עקרונות הסוכן האובייקטיבי תביא להגברת התחרות בענף הביטוח, לקידום החדשנות ולשיפור השירות למבוטחים".

אזהרת עסק חי

בתגובה מסר נשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב שלמה אייזיק:

ההחלטה לאפשר לדואר ישראל אשר מוכיח פעם אחר פעם ליקויים חמורים בשירות ובמענה יעיל ללקוחות, ואף נתון תחת אזהרת עסק חי, למכור פוליסות ביטוח היא הזויה ומקוממת. לזאת מצטרפת ההחלטה המטרידה לא פחות, לאפשר לרשת הקמעונאות רמי לוי למכור ביטוח באותה שקית עם הלחם והחלב. מדובר בשני מהלכים אשר פוגעים אנושות בתדמית ענף הביטוח ואף חמור מכך מסכנים את ציבור הלקוחות.

"האם מישהו מאמין  שבדואר ישראל וברמי לוי יעסיקו מנהל עסקים בעל רישיון בכל אחד מהסניפים ברחבי הארץ, כמתחייב בחוק למכירת מוצרי ביטוח?".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email