אחרי We Sure – גם ליברה בדרך לבורסה

חברת הביטוח הדיגיטלית פרסמה תשקיף להנפקה ראשונה לפי שווי של 400 מיליון שקל. תיכנס בהמשך השנה גם לתחום ביטוחי החיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליברה, חברת הביטוח הדיגיטלית שהוקמה על ידי אתי אלישקוב, פרסמה תשקיף לקראת הנפקה ראשונה בבורסה של ת"א לפי שווי של 400 מיליון שקל. במסגרת ההנפקה, ליברה מעוניינת לגייס כ-22 מיליון שקל במניות. מדובר בחברה הדיגיטלית השנייה שיוצאת לבורסה – חברת We Sure גייסה 85 מיליון שקל לפני כחודשיים.

לחברה יש כיום כ-100 אלף מבוטחים (למעלה מ-200 אלף פוליסות), כאשר תיק מבוטחיה מבוסס על לקוחות פרט בלבד, ללא ציי רכב וקולקטיבים.

אלישקוב | צילום: אבי משולם

לפי תשקיף ההנפקה, בשנה הקרובה צפויה ליברה להרחיב את הרישיון גם לביטוח חיים, וכן, להקים תשתית להרחבת הפעילות העסקית בחו"ל. בנוסף, עתידה ליברה להמשיך בפיתוח טכנולוגי. כיום, עושה ליברה שימוש במערכת מתקדמת בפיתוח עצמי, המאפשרת לה לממש חשיבה חדשנית בביטוח, ליישם מודלים אקטוארים פרסונליים, ולהטמיע שינויים וכיסויים במהירות ויעילות. החברה עושה שימוש במודלים מתקדמים של בינה מלאכותית המאפשרים לה לאפיין לקוחות קיימים ופוטנציאליים בדגש על עולם הצריכה הדיגיטלי.

שינוי בענף

על פי תוצאותיה הכספיות של ליברה לרבעון הראשון של 2021, הרווח לאחר מס לרבעון הראשון של 2021 הסתכם לכ-4.4 מיליון שקל, לעומת 1.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 271%.

הפרמיות ברוטו ברבעון הראשון של 2021 הסתכמו בכ-83.9 מיליון שקל לעומת 46.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 81%. החברה מדגישה, שכל המבוטחים פרטיים.

ביוני 2020 השיקה ליברה את מהפכת הניודים בביטוחי הרכב. במסגרת זו, שברה ליברה את המוסכמה בענף לפיה מעבר בין חברות הביטוח לפני מועד חידוש ביטוח הרכב הוא טאבו. עד כה ניידה החברה כ-6,000 פוליסות רכב, תוך חיסכון של כ-500 שקל בממוצע למבוטח.

אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה מסרה כי "ליברה מסכמת רבעון מצוין עם רווח גדול יותר מזה שרשמה בכל שנת 2020. הפרמיות הוכפלו בהשוואה לרבעון הראשון אשתקד, הפרמטרים התפעוליים משתפרים בעקביות והיד עוד נטויה. אין ספק שעשינו שינוי של ממש בענף, והמבוטחים מרגישים את זה ומצביעים ברגליים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email