איגוד שמאי ביטוח יקיים כנס שידון בפוליסה התקנית החדשה לביטוח דירה

הכנס שיתקיים ביום שני הקרוב מיועד גם לסוכני הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איגוד שמאי ביטוח יקיים ביום שני הבא כנס בשפיים שמיועד לשמאי רכוש ולסוכני ביטוח. הכנס יעמיד במרכזו את השינויים בפוליסה התקנית החדשה לדירה שפירסם הפיקוח על הביטוח בינואר.

בין החידושים המרכזיים בפוליסה החדשה: המבוטח יקבל את כספו בגין התקופה הנותרת כאשר הוא מבטל את הפוליסה; מבוטח הגר בשכירות יקבל כסף לשכירת דירה חלופית לתקופת השיפוץ למשך שנה, ולא חצי שנה כפי שהיה בפוליסה הקודמת; כיסוי נזקי צונאמי במסגרת ביטוח רעידת אדמה ולא במסגרת כיסוי שיטפון; כיסוי כלי נשק ברישיון במסגרת ביטוח התכולה; כיסוי נזק לגדרות ולשערים בעת סערה; כיסוי נזק שנגרם בשל התנגשות במבנה הדירה על ידי כלי רכב הנהוגים על ידי המבוטח או מי מבני משפחתו; הוספת כיסוי גניבה פשוטה לרכוש מחוץ לדירה.

בכנס ישתתפו יו“ר איגוד השמאים עו“ד דורון חבקין, יו“ר ענף רכוש באיגוד השמאים שעיה וינשטוק, מנהל צוות ביטוחי רכוש באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון שבמשרד האוצר אוהד מעודי, שידבר על החידושים שבפוליסה התקנית לביטוח דירה, יו“ר הוועדה לביטוח כללי אריאל מונין, שידבר על הקשר המשולש שבין סוכן הביטוח, חברת הביטוח והשמאי, ועו“ד ארז שניאורסון, שידבר על נזקי רכוש מול נזקים הנובעים מאופן הטיפול של חברת ביטוח במקרה ביטוח. בנוסף, יכלול הכנס הרצאות מקצועיות, בהן: קיבי אהרונוב, מהנדס הטקסטיל ומומחה הטקסטיל מספר אחת בארץ והיחיד שעוסק בהערכת נזקי טקסטיל, ידבר על התהליך של הערכות טקסטיל, ואמנון רם מחברת בלפור אקספרס, העוסקת בשיקום נזקי רכוש, ידבר על שיקום מבנים רטובים.

לדברי וינשטוק, ”שמאי רכוש הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר עבור המבוטח שרכושו ניזוק, מכיוון שהוא הסמכות המקצועית שאחראית על הערכת הנזקים שנגרמים לו. לכן, אני רואה חשיבות רבה בקיום כנס שבו יוכלו השמאים להיחשף לתכנים חדשים ועדכניים, במיוחד לאור הרפורמה החדשה.

"בנוסף, אני רואה חשיבות רבה במפגש הבלתי אמצעי שבין שמאי הרכוש, אנשי חברות הביטוח וסוכני הביטוח, ככלי להעברת ידע מקצועי ומקווה שהכנס הזה יהיה ראשון מתוך מסורת ארוכה של כנסים מעין זה המיועדים להעשרת עולמו המקצועי של שמאי הרכוש“

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email