איגרת נשיא הלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סוכנות וסוכנים נכבדים,

לפני מספר ימים פורסם דו"ח מבקר המדינה. בין ממצאיו עולה תמונה עגומה בהקשר של פוליסת הבריאות האחידה שנכנסה לחיינו בשנת 2016. חיצי הביקורת מופנים לרשות שוק ההון שלא השכילה לבחון, לבדוק, ולבצע בקרה על ההחלטה ששינתה את מפת ביטוחי הבריאות בישראל.

והנה אתמול, שבוע לאחר מכן ובאיחור של למעלה מארבע שנים, בעיתוי לא מפתיע, יצא הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ודיווח על תכנית העבודה של הרשות לתחום הבריאות ולחלק מהנקודות שהועלו בדו"ח מבקר המדינה. כפי שהורגלנו והכרנו מתקופות קודמות, הראשונים לדעת היו כלי התקשורת. לא חברות הביטוח, לא סוכני הביטוח ולא גורמים אחרים בענף.

ליאור רוזנפלד. צילום: גיא קרן

שמחנו להיווכח כי הרשות אימצה את בקשותינו משלוש השנים האחרונות, בקשות שעלו בפגישות עימם ואף מעל לכל במה – להסדיר אחת ולתמיד את נושא מוקדי המכירות החובבנים שגורמים נזק לענף כולו, וזאת במקביל לפעולות נוספות שיש עדיין לבצע.

ויחד עם זאת, נקודות רבות בתוכנית הרשות נותרו עמומות ולא ברורות ואנו נדרוש הבהרות לגביהן. את הנכונות נאמץ ולאחרות נדע להתנגד ולהילחם בכל דרך חוקית על מנת שלא יצאו אל הפועל.

אמש פרסם אחד העיתונים כותרת לפיה ניתן להבין כי הלשכה מברכת על הודעת הרשות. הכותרת הינה על דעת העיתון בלבד. לא יצאה כל "ברכה" מטעם הלשכה ולא ברכנו על הודעת הרשות. כותרת מטעם עיתון כזה או אחר לא משקפת ובוודאי שלא קובעת את עמדת הלשכה. בימים הקרובים נלמד את הסוגיות, נדרוש הסברים, נבקש הבהרות ונגבש עמדתנו ואת דרך פעולתנו, וכמו תמיד, גם נפיץ אותה בצורה שקופה ללא מורא וללא משוא פנים.

לא נירתע

לנגד עיננו עמדה תמיד טובת הציבור הכללי וטובת סוכני הביטוח, וכפי שהוכחנו עד היום אנחנו יודעים לעמוד על משמר המקצוע, על מעמדו ועל פרנסתינו.

אני נחשף בשעות האחרונות להתלהמות אישית ברשתות החברתיות נגד הממונה, תוך אמירות גנאי והכפשות. חברים, זאת אינה דרכינו. אל לאף אחד מאיתנו להכפיש לגופו של אדם. דווקא בשבוע שבו אנו מציינים 25 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל חשוב שכולנו נשמור על איפוק. זכרו כי הרשתות החברתיות אינן "מועדון סגור" ופרסומים לא מחמיאים הינם נחלת הכלל.

מציאות לא משנים בפוסטים, בוודאי לא בסביבה תקשורתית לא אוהדת. מציאות משנים במעשים ובעשייה. הוכחנו כבר כי אנו יודעים להתנהל מול הרשות בצינורות המקובלים  הגלויים ואלו שפחות, ולשנות מציאות. בכל מקום שבו לא הגענו להסכמות, לא היססנו בעבר ולא נהסס גם הפעם להגיע לכל גורם השפעה שמסוגל להטות את הכף. לא נחסוך באמצעיים, לא נחסוך במשאבים ולא נירתע.

חברי הסוכנים, בשלוש השנים האחרונות יש לי את הכבוד למלא את השליחות – אותה שליחות שאתם שלחתם אותי לעמוד בראש לשכת סוכני הביטוח בישראל. בתקופה זאת לא היה לנו יום אחד של שקט, אפילו לא שעה אחת. פעלנו בו זמנית למול עשרות משימות ואתגרים ויכולנו לכולם.

בכל מקום בו לא נמצא הפתרון למול הרשות לא היססנו להפעיל את מלוא כובד משקלינו למול התקשורת, בית המחוקקים, מובילי הדעה, הרשויות השונות ובתי המשפט וכך יהיה אם נידרש לכך גם הפעם. אך החלטות לא מקבלים מתוך זעם ותגובות לא כותבים מתוך אימפולסיביות, גם אם אמירה כזאת או אחרת של הרשות מצטיירת כפגיעה. יש לבחון את הדברים לעומק ולפעול מתוך שיקול דעת.

הכפשות וכינויי גנאי לא הביאו עד היום כל פתרון ולא יביאו בעתיד.
כאמור, בזמן הקרוב נחתור לבירור והבהרת הדברים, נדווח ונפעל להביא טוב.
לשכת סוכני הביטוח הייתה ותמשיך להיות חומת המגן של סוכני הביטוח בישראל.

בברכת חברים,

ליאור רוזנפלד
נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email