"איזה עוד בן מדבר עם אבא שלו כל כך הרבה?"

במשרדי סוכנים רבים משתלב הדור השני בעבודה עם ההורים. לקראת חג הפסח פגשנו אותם ובדקנו למה החליטו ההורים להכניס את הילדים לעסק? איך הם מסתדרים ביניהם כשההורה הוא גם הבוס? ומה השתנה במשרד מאז שהדור הצעיר נכנס אליו? התוצאות לפניכם.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב משה סהר (67) ובנו סו"ב אור (28), עובדים יחד מזה שש וחצי שנים בסוכנות המשפחתית הוותיקה סהר- שחם באזור התעשייה באר טוביה. אור הוא בן הזקונים של משה, שרצה מאוד בן ממשיך בעסק שבנה לפני עשרות שנים, בו שותף גם אחיו, סו”ב גמליאל סהר.

משה, למה החלטת לצרף את אור למשרד?
“רציתי דור המשך שיהיה מי שימשיך להפעיל את העסק המשפחתי. כל הילדים האחרים שלי פנו לכיוונים אחרים, ולשמחתי אור הסכים. במהלך הלימודים שלו לתואר ראשון בניהול,
הצעתי לו להתנסות בעבודה במשרד כדי שיראה אם הוא מתחבר לתחום. בהתחלה הוא עבד בכל מיני עבודות משרדיות ופקידותיות, ולאחר שסיים ללמוד וקיבל רישיון סוכן באלמנטרי ופנסיוני, התחיל לעבוד כסוכן שכיר במשרד”.

אתה חושב להכניס אותו כשותף במשרד?
“זה נושא שאנחנו שוקלים אותו. אני עצמי מתכוון לעבוד עוד כמה שנים, כל עוד המצב הבריאותי שלי יאפשר זאת. אחי מבוגר ממני בהרבה ועדיין מגיע למשרד, אם כי הוא עובד פחות שעות”.

איך אתם מסתדרים ביניכם במסגרת העבודה כאב ובן?
“זה קצת בעייתי אבל בעיקרון אני נותן לו יד חופשית. אנחנו עובדים באותו תחום של ביטוחי חיים ואחי מתמחה באלמנטרי”.

מה אור תרם למשרד מאז שנכנס אליו?
“הוא הכניס את כל נושא הטכנולוגיה, ואני נעזר בו בתחום הזה. כמו כן, הוא עובד ומביא תפוקה, מה שמסייע לגידול בהכנסות של המשרד. יש לו יתרון גדול בהיותו צעיר מוכשר, כך שאנחנו נעזרים בו הרבה בכל הקשור ללקוחות צעירים, איתם יש לו תקשורת טובה יותר מאשר לי. אני מפנה אליו דור שני של לקוחות ותיקים שלי והוא גם מגייס לבד לקוחות צעירים”.

"מאתגר לעבוד עם קהל צעיר"

אור, למה החלטת להיות סוכן ביטוח ועוד לעבוד עם אביך?
"זה לא היה כל כך מובן מאליו מבחינתי, למרות שאבי בהחלט רצה דור המשך. בהתחלה נחשפתי לתחום האלמנטרי שנראה לי משעמם, בייחוד הרכב, והיו לי ספקות לגבי המשך דרכי. אבל לאחר שאבי לקח אותי לכנס ביטוח בריאות של מגדל, קיבלתי "הארה" והבנתי שזה התחום שמדבר אלי. זה העולם שבו אני מתמקד מאז.

איך זה לעבוד עם אבא שהוא גם הבוס שלך?
“זה בהחלט לא פשוט, אבל למדנו להשאיר בצד בסביבת העבודה את העובדה שאנחנו אב ובן. עם כמה שאבא שלי הוא הבוס, שה"פישר הקטן" מתווכח אתו, הוא מקשיב, פתוח לשינויים, ולא
משדר לי אף פעם “אני הבוס” ואני הקובע”.

יש הבדלים בצורת העבודה של שניכם?
“אני הרבה יותר טכנולוגי, משתמש בתוכנות ובכל האפשרויות הדיגיטליות כולל פייסבוק לעסק. בשיווק למשל, אני משתמש באמצעים מתקדמים. אני חבר בקבוצת BNI , שחבריה משתפים פעולה בקשרים עסקיים שמתכנסת אחת לחודש בכפר הנוער כנות, זה תרם לי רבות ומינף אותי גם כאיש עסקים בכלל וכסוכן ביטוח בפרט".

מה נראה לך שתרמת לעסק? 
"חוץ ממה שאמרתי קודם בנושא הטכנולוגי ובשיווק, אני עוסק במשיכת לקוחות צעירים למשרד. כאיש צעיר ואב לילדים קטנים, אני יכול לדבר בגובה העיניים עם זוגות צעירים
וליצור איתם שפה משותפת, כי אני כמוהם. הדור הצעיר שונה מאוד מהדור המבוגר – הצעירים יותר מתעניינים, יותר שואלים, יותר חופרים. זה לא כמו הלקוחות המבוגרים,
שאמרו 'אני סומך עליך איפה אני חותם?'. זה בהחלט יותר מאתגר לעבוד עם קהל צעיר וזה גורם לי להיות מקצוען יותר. גם התקשורת זורמת יותר טוב ואפשר להחליף דעות, הצעות
בווטאסאפ וכדומה”.

אתה נעזר באביך בעבודה?
“אין ספק שזה שהוא היה לצדי לאורך כל התהליך של ההשתלבות שלי בענף ובמקצוע סייע לי מאוד. לא רק ידע מקצועי שאבתי ממנו, אלא ממש איך לעבוד. אני יותר לחוץ  ממנו. אבי הוא אדם יותר רגוע, והוא תמיד מרגיע אותי, כי הוא כבר ראה הכול ויודע שאין טעם להילחץ. הוא הכיר לי את הענף, ואיך להתייחס לתפקיד שלי כסוכן ביטוח.

אתה רואה אותו היום בעיניים אחרות?
“מאז שאני עובד עם אבי אני גם היחיד שיודע מה הוא עושה ועשה, ומעריך את זה. באופן טבעי יוצא גם שאני הכי קרוב אליו מבין הילדים שלו כי אנחנו מדברים לפחות 20 פעם ביום מדי יום. איזה עוד בן בגיל כזה מדבר עם אבא שלו כל כך הרבה?”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email