איילון במשא ומתן לרכישת תיק ביטוחי החיים ופוליסות החיסכון של פסגות ביטוח

מהחברה נמסר: "אסטרטגיה זו מכוונת להאצת הצמיחה בהיקפי הפעילות בענפי ביטוחי החיים והבריאות, כאשר התיק של פסגות יוכל להגדיל את ההכנסות והרווחיות ולהשיא ערך לבעלי המניות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איילון ביטוח במשא ומתן לרכוש את תיק ביטוחי החיים ופוליסות החיסכון של פסגות ביטוח. דירקטוריון איילון ביטוח, אישר למנכ"ל החברה, אריק יוגב, להשלים את הדיון לרכישת התיק. יש לציין, כי יוגב עצמו הוא שבנה ב־2013 את זרוע הביטוח של פסגות (לאחר שכיהן במשנה למנכ"ל מגדל, וטרם מונה למנכ"ל איילון ביטוח). הפעילות התמקדה בביטוח חיים ובפוליסות חיסכון. 4.5 שנים לאחר מכן, החליטה קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות, למכור את פעילות הביטוח של פסגות הכוללת בעיקר 700 מיליון שקל בפוליסות חיסכון פרט ועוד ביטוח חיים פרט וקבוצתי, ביטוח חיים למשכנתא, בהיקף של כ־20 מיליון שקל פרמיות.

אריק יוגב

מאיילון נמסר, כי היא מבקשת לרכוש את תיק ביטוח החיים של פסגות כנדבך באסטרטגיה שמוביל מנכ"ל החברה בשנתיים מאז שמונה למנכ"ל איילון ביטוח. "אסטרטגיה זו מכוונת להאצת הצמיחה בהיקפי הפעילות בענפי ביטוחי החיים והבריאות, כאשר התיק של פסגות יוכל להיקלט באיילון, להגדיל את ההכנסות והרווחיות ולהשיא ערך לבעלי המניות. הכוונה היא לבצע זאת תוך ניצול תשתיות ביטוחי החיים הקיימות באיילון לשילוב יעיל של התיק החדש, וליצירת סינרגיה עם תיקי הביטוח הקיימים של איילון. סינרגיה לא פחות חשובה לאיילון צפויה לצמוח משילוב ערוצי ההפצה של פסגות ביטוח עם אלה של איילון, בתחום ביטוחי החיים ובכל יתר תחומי הביטוח בהם איילון פעילה", נמסר מהחברה.

עוד נמסר, כי בהנחה שהמשא ומתן יושלם בהצלחה והעסקה תיחתם, היא תהיה כפופה לאישורי רשות שוק ההון והממונה על ההגבלים העסקיים. שווי השוק של איילון אחזקות, שהינה חברה ציבורית בורסאית, הינו מעל חצי מיליארד שקל, היא נשלטת בידי המייסד, הנשיא והמנכ"ל, לוי יצחק רחמני, ויו"ר הדירקטוריון שלה הוא שלמה גרופמן. בראש דירקטוריון איילון ביטוח מכהן ישראל דוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email