לקראת המדורות: איילון השיקה פוליסת ביטוח לפעילות ועדי הורים בבתי ספר

לאחר העלייה לכותרות של היעדר הכיסוי של פעילות ועדי ההורים הושקה פוליסת ביטוח. הפוליסה כוללת פעילות במסגרת כיתתית וגם את אחריות הוועד הכיתתי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע הסיכון שלוקחים ועדי הורים בפעילותם בבתי הספר, שעלה לכותרות לאחרונה לקראת ל"ג בעומר וסכנת המדורות, משיקה חברת הביטוח איילון פוליסת ביטוח לכיסוי פעילות ועדי הורים בבתי ספר. הפוליסה נבנתה יחד עם סוכנות הביטוח החיפאית ויגוצקי, המנוהלת על ידי דותן ויגוצקי. מדובר בפוליסה אחת לוועד הורי בית הספר המסוים, המכסה את כל חברי ועד ההורים המשויך לבית הספר (כולל ועדי ההורים בכיתות) וכן את ההורים המתנדבים במסגרת הפעילויות המאורגנות על ידי ועד ההורים.

לדברי גיורא פלונסקר, מנהל אגף ביטוח כללי עסקי באיילון היעדר הכיסוי של ועדי ההורים בפעילותם עלה לכותרות בשבועות האחרונים לאחר שהתברר שיש צורך ואין פתרון. "איילון כדרכה היא חברה שמנסה לייצר פתרונות כאשר היא מזהה צרכים בשוק ובאותה מדיניות נקטנו גם כאן", אמר פלונסקר. "חיברנו פוליסה קיימת ותפרנו אותה לצרכי ועדי ההורים על מנת להעניק להם ראש שקט על מנת שימשיכו בפעילות החשובה לכל עם ישראל".

האחריות שיש להורים המתנדבים מטרידה | צילום: fotolia
האחריות שיש להורים המתנדבים מטרידה | צילום: fotolia

"כאיש ביטוח וכהורה לילדים בבית ספר, הטרידה אותי החשיפה לסיכון ואחריות שיש להורים המתנדבים בוועדי ההורים ולהורים המתנדבים בפעילות השונות שמארגן הוועד", הוסיף ויגוצקי. "לאחרונה בוטלו מספר אירועים ופעילויות המאורגנות על ידי ועדי ההורים מהסיבה שההורים המתנדבים אינם מוכנים ובצדק לקחת על גבם האישי את האחריות המשפטית לפעילויות אלו. אני שמח ונרגש שיש לנו פתרון ביטוחי חדשני זה ובזכותו יכולים לפעול ההורים המתנדבים בראש שקט וללא צורך בביטול הפעילות לילדים”.

גם הוצאות הגנה משפטית

כאמור, הפוליסה כוללת פעילות במסגרת כיתתית וגם את אחריות הוועד הכיתתי. היקף הכיסוי לביטוח צד שלישי בפוליסה הוא בגבול אחריות של 5 מיליון שקלים למקרה ולתקופה. התלמידים וההורים המשתתפים בפעילות נחשבים לצורך הפוליסה כצד שלישי. בנוסף מספקת הפוליסה ביטוח אחריות מקצועית בגבול אחריות של 500 אלף שקלים למקרה ולתקופה.

הרחבות נוספות הכלולות בביטוח הן הוצאות הגנה משפטית מעבר לגבולות האחריות הנקובים (כולל הוצאות משפטיות בדין הפלילי או חקירות פליליות), כיסוי לנזקי פיננסי תוצאתי, כיסוי למעילה, מרמה או אי יושר של מי מחברי הוועד, כיסוי לשון הרע, דיבה או השמצה, כיסוי להפרת סמכות בתום לב והפרת סודיות, כיסוי להפרת קניין רוחני – זכויות יוצרים, סימנים מסחריים, גניבה ספרותית.

ההשתתפות העצמית הכללית בפוליסה היא 2,000 שקלים לתביעה. העלות לתלמיד צפויה לעמוד על כ-12 שקלים לשנה, כאשר הפרמיה שנתית ומחושבת לפי מספר התלמידים הרשומים בבית הספר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email