איילון זכתה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של הסוכנים הפנסיוניים

חברת הביטוח קיבלה את הציון 8 שהעניק לה את הבכורה; מנורה דורגה אחרונה עם הציון 5.7 וכלל. שדורגה אשתקד במקום האחרון עם הציון 5.1 קפצה השנה למקום השלישי עם ציון 6
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת איילון דורגה במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של לשכת סוכני ביטוח מתוך חברות הביטוח בתחום הפנסיוני. הסקר נערך לקראת כנס ביטוח חיים ופנסיוני ה־40 שהתקיים השבוע. תשובותיהם של 832 סוכני ביטוח מרכיבות את ממצאי הסקר, שהתקיים בחודש מרץ 2019 על ידי מכון "שריד".

בניתוח הסטטיסטי נמדדו חברות אשר להן לפחות 40 משיבים ועל כן אלטשולר־שחם, פסגות, הכשרה, מיטב־דש, ילין לפידות והלמן אלדובי נותרו מחוץ לדירוג.

הסקר בדק 11 מדדי שירות: איכות הטיפול בהפקה וביצוע שינויים; שיוך ההפקדות לפוליסה המתאימה; משך זמן הטיפול בתביעות; הוגנות הטיפול בתביעות; קלות השגה של עובדי החברה; שקיפות בחישוב עמלות הסוכנים; הכלים שהחברה מעמידה לרשות הסוכן לבדיקת העמלות; היכולת להתקבל לפגישה אצל מנהלים בחברה; תמיכת החברה על ידי העמדת כלי שיווק ומכירה עדכניים לשירות הסוכנים; אפשרויות עבודה דיגיטליות מול החברה; הערך המוסף של החברה עבור הסוכן.

איכות השירות

הציון הגבוה ביותר בסקר שביעות הרצון ניתן לחברת איילון שקיבלה את הציון 8. במקום האחרון דורגה חברת מנורה עם הציון 5.7. מנורה נמצאת במגמת הידרדרות משנת 2016 בה קיבלה את הציון 6.8, לציונים 5.9 ו־5.8 בשנים 2017 ו־2018 בהתאמה.

חברת הראל מדורגת במקום השני עם הציון 6.6, שיפור לעומת הציון 6.3 אשתקד; חברת כלל, שדורגה בשנה שעברה במקום האחרון עם ציון 5.1, קפצה למקום השלישי עם ציון 6.5; הפניקס מדורגת במקום הרביעי עם הציון 6.4, שיפור לעומת השנה שעברה בה קיבלה את הציון 5.9; חברת מגדל, אשר מדורגת במקום החמישי במדד נמצאת במגמת שיפור מתמשכת משנת 2016, אז קיבלה את הציון 5.4, בשנת 2017 את הציון 5.6, בשנת 2018 את הציון 5.7 והשנה 5.9.

איילון הובילה בכל 11 המדדים: איכות הטיפול בהפקה וביצוע שינויים (8.7), שיוך ההפקדות לפוליסה המתאימה (8.5), קלות השגת עובדי החברה (8.4), משך זמן הטיפול בתביעות (8.3), הוגנות הטיפול בתביעות (8.4), שקיפות חישוב העמלות (7.6), הכלים שהחברה מעמידה לחישוב עמלות (7.3), היכולת להתקבל לפגישה אצל מנהלים בחברה (8.8), תמיכת החברה על ידי העמדת כלי שיווק ומכירה עדכניים לשירות הסוכן (7.7), אפשרויות עבודה דיגיטליות מול החברה (7.2), והערך המוסף של החברה מול הסוכן (8.1). מן העבר השני, חברת מנורה דורגה אחרונה ב־7 מדדים ומגדל דורגה אחרונה ב־4.

רוזנפלד, יוגב, הורנצ'יק ודור בהצגת תוצאות סקר שביעות רצון הסוכנים הפנסיונים 2019 | צילום: באדיבות הלשכה

שיפור ושימור

הסקר בחן נקודות שיפור ושימור בכל חברת ביטוח. המדדים שחזרו על עצמם במרבית החברות הם: הוגנות בתשלום תביעות ואמינות, נגישות למנהלים ושירות, הוגנות בתשלום עמלות ושירות, וזמן הטיפול בסילוק תביעות ושירות.

חשוב לציין כי הסקר בחן מהו הערך המוסף של הסוכן ללקוחותיו. 86% מהסוכנים השיבו מקצועיות, 35% שירות, 35% נאמנות, 24% ליווי לאורך שנים, 15% עזרה וקידום הטיפול בתביעות. בתגובה על ממצאי הסקר אמר סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח: "חברות הביטוח חייבות לשפר את השירות לסוכן הביטוח. שירות לקוי שמקבל סוכן הביטוח, הוא שירות לקוי שמקבל המבוטח. הלשכה בראשותי מחויבות להבטיח כי חברות הביטוח יפעלו עם הסוכנים ולא נגדם, ונמשיך לפעול לשם כך. אנו עושים שימוש בתוצאות הסקר על מנת לייעל את העבודה מול חברות הביטוח ולשפר את רמת השירות שניתן לסוכנים. בסופו של דבר, אין תחליף לשירות האישי של סוכן הביטוח ולמאמצים הרבים שהוא משקיע להבטחת עתיד לקוחותיו".

אריק יוגב, מנכ"ל איילון, הודה לסוכני הביטוח על האמון ובחירת החברה במקום הראשון מכל חברות הביטוח בסקר שביעות הרצון שקיימה לשכת סוכני ביטוח. בכלל זה בנושאים חשובים כהוגנות הטיפול בתביעות, זמינות עובדי החברה, שקיפות חישוב העמלות ותמיכת החברה בכלים דיגיטליים לשיווק והעצמת העסק.

יוגב הביע סיפוק על כך שהשינוי האסטרטגי שהונהג בחברה בשלוש השנים האחרונות נותן אותותיו בכל תחומי הפעילות. "אנחנו מודים לסוכנים המסורים של איילון על הבחירה בנו במקום הראשון ומוקירים מאוד את המחוייבות, המקצועיות והשותפות של ציבור סוכני הביטוח בשידרוג העשייה שלנו".

יוגב ציין כי זכיית איילון במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של הלשכה, מצטרפת להכתרת איילון, רק לאחרונה, כחברת ביטוח הבריאות של השנה. המנכ"ל ניצל את ההזדמנות והודה לעובדים המקצועיים והמסורים של החברה. על הפעילות המאומצת לשידרוג השירות והמוצרים שמעניקה איילון אמר יוגב כי "כולנו נחושים להגביר את הקשב שלנו ללקוחות ולסוכנים, ואנחנו מחוייבים להמשיך להוביל עוד ועוד תחומי עשייה בענף – תוך שיתוף פעולה פורה ומלא עם סוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email