איילון כתבה שהסוכן הוא השלוח של הלקוח – והתבקשה לגנוז

בטופס ההצעה כתבה איילון כי הסוכן הוא שלוח של הלקוח, זאת בניגוד לחוק חוזה ביטוח. איילון נענתה מיד לבקשת הלשכה וגנזה את הטפסים; הראל החלה להפנות את הציבור לסוכני הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
צפריר. "שמח שאיילון הודו בטעות ותיקנו אותה מיידית"
צפריר. "שמח שאיילון הודו בטעות ותיקנו אותה מיידית"

מנכ"ל איילון ביטוח, אריק יוגב, הורה על גניזת טופסי ההצעה לביטוח בריאות שהפיצה החברה לסוכנים והכנת טפסים חדשים. זאת לאחר שבשבוע שעבר פנה אורי צפריר, מ"מ נשיא הלשכה, אל המנכ"ל איילון ואמר כי סוכנים של איילון פנו ללשכה בתלונה שבטופסי ההצעה נקבע שהסוכן שלוח של הלקוח, בשעה שלפי סעיף 33 לחוק חוזה הביטוח, סוכן ביטוח הפועל מטעמה של חברת ביטוח הוא שלוח של החברה לעניין צירוף לביטוח (ולא של הלקוח).

לטענת צפריר, לא רק שהקביעה בטופס המקורי לפיה הסוכן הוא שלוח הלקוח מנוגדת לסעיף 33 של חוק חוזה הביטוח, אלא ש"ללקוח ורק לו הסמכות לבחור על פי שיקול דעתו אם למנות את הסוכן לשלוחו", הדגיש צפריר בפנייתו.

מנכ"ל איילון נענה באופן מידי לפנייתו של צפריר, וכאמור הורה על הפצת טופס חדש בו מצוין הסוכן כשלוח החברה, במקום הטפסים הקודמים. "אני שמח שבאיילון הודו בטעות ותיקנו אותה מיידית".

בעקבות בקשת הלשכה: הראל מפנה בתשדיריה את לסוכני הביטוח

במקביל, חברת הראל ביטוח החלה להפנות את הציבור לסוכני הביטוח בתשדיריה החדשים המוקרנים בימים אלה בטלוויזיה במסגרת הקמפיין הפרסומי שלה לביטוחי בריאות. בעקבות בקשה של לשכת סוכני הביטוח, הוסיפה חברת הראל בסוף התשדיר המציין אותה כחברת ביטוחי הבריאות הגדולה ביותר בישראל והזולה ביותר (גם על פי חוות הדעת של המפקחת על הביטוח) הפנייה האומרת, ”פנה לסוכן הביטוח שלך“.

לשכת סוכני ביטוח ברכה על היענותה של הראל לבקשה. ”זהו צעד חשוב שיקדם את היחסים בין הראל לבין סוכניה ולשכת סוכני הביטוח“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email