איילון נותנת את השירות הגרוע ביותר בפנסיה וגמל

רשות שוק ההון פרסה את מדד השירות בתחום החיסכון הפנסיוני. פסגות במקום הראשון בביטוחי מנהלים, הראל בפנסיה, ילין לפידות בגמל. סו"ב יובל ארנון: "אם היו מודדים רמת שירות בתחום הפנסיוני היו רואים יתרון משמעותי לשירות היכן שיש סוכן"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, פרסמה אתמול את מדד השירות בחיסכון הפנסיוני לשנת 2016. לצורך הדירוג נבדקו במסגרת המדד שלושה קריטריונים: שביעות רצון והמלצת לקוחות, טיפול בפניות הציבור וזמני מענה טלפוני.
על פי הדירוג, החברות שהגיעו למקומות הראשונים הן הראל, הלמן אלדובי ופסגות בפנסיה, ילין לפידות, אנליסט ואי.בי.אי בגמל, ופסגות, הראל וכלל בביטוח מנהלים. מגדל סוגרת את הרשימה עם מדד השירות הנמוך ביותר.
החברות שהשתפרו ברמת השירות באופן בולט הן הפניקס ופסגות בפנסיה, הפניקס וכלל בגמל, והפניקס וכלל בביטוח מנהלים.
"מדד השירות מציע לחוסך מבט ייחודי על השירות שמספקות החברות המנהלות את החיסכון הפנסיוני שלנו", אמרה סלינגר. "המדד הוא כלי נוסף להגברת התחרות לטובת הצרכן, מאפשר לחוסכים ולמבוטחים לקבל החלטות מושכלות ולממש את זכויותיהם. בנוסף, המדד הוכח כגורם חשוב בשיפור השירות לציבור".
החברות בהן חלה ירידה ברמת השירות הן איילון ואלטשולר שחם בפנסיה, איילון ומגדל בגמל והכשרה ומנורה בביטוח מנהלים.

יתרון משמעותי לסוכן

"אנחנו טוענים כבר שנים שיש ירידה ברמת השירות של היצרנים. לאזרח הקטן קשה מאוד לקבל אינפורמציה מאותם גופים, הוא יכול להתייבש ימים על קו הטלפון ואיש לא יגיב, זה רק מחזק את הצורך באיש מקצוע סוכן ביטוח שיהיה לצידו ויוכל לספק לו נתונים ומהר, אין לי ספק שאם היו מודדים רמת שרות בתחום הפנסיוני היכן שיש סוכן ביטוח להבדיל טיפול ישיר מול יצרן, בוודאות היו רואים יתרון משמעותי לשרות היכן שיש סוכן", אמר סו"ב יובל ארנון, יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכה, בתגובה לציוני הגופים במדד השירות הפנסיוני.
לגבי הסקר עצמו אמר ארנון כי "חבל שלא ציינו את חלקו של כל אחד מהנמדדים בשוק המקומי רק כדי לתת קצת פרופורציה לציבור, אבל אין ספק שגופים קטנים יכולים להתאים עצמם יותר מהר לדרישה לשרות ברמה יותר גבוהה מאשר גופים גדולים אשר מתקשים לבצע שינויים. מעבר לזה, ההשקעה בתחום הטכנולוגי ברוב החברות היא מעטה מאוד, בבנקים משקיעים פי 10 בטכנולוגיה, כך שחלק מבעיות השרות יכולות היו אולי להיחסך מציבור העמיתים והמבוטחים".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email