איילת שקד: העסקים הקטנים והבינוניים מחזיקים את המשק הישראלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"שר הכלכלה נפתלי בנט שם דגש על עסקים קטנים ובינוניים, מכיוון שאלה רוב העסקים בישראל והם מחזיקים את המשק", כך אמרה יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כית איילת שקד בכנס אלמנטר.

"בנט העלה את הסכום בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים ממיליארד שקל ל-4.5 מיליארד ובשנה הבאה הוא מתכוון להגדיל את הסכום ל-9 מיליארד. אני הגשתי הצעת חוק למע"מ במזומן עד 10 מיליון שקל, האוצר מתנגד לכך, אך אני מניחה שנצליח להתפשר על 5 מיליון שקל".

היא ציינה כי מפלגת הבית היהודי שמה דגש על מצב העסקים הקטנים והבינוניים". בנוגע להסלמה הביטחונית האחרונה ציינה שקד כי צריך להיזהר ולא להלהיט את האווירה. "ערביי ישראל הם אזרחים וצריך לחזק את הרוב שומר החוק ולהעניש בחומרה את המיעוט. ערביי ישראל הם חלק מאתנו ואנחנו צריכים לחיות אתם. עם זאת, הממשלה לא מתמודדת כראוי עם התקיפות הלאומניות. היום הגשתי הצעת חוק של שלילת תושבות ממי שעוסק בפעילות זריקת האבנים".

עוד הצהירה שקד כי למפלגת הבית היהודי אין כל כוונה לפרק את הממשלה וללכת לבחירות. שקד הגיעה לכנס במטרה לספר על פסקת ההתגברות שהיא מבקשת להוסיף לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, שמכונה גם "חוק עוקף בג"ץ" בתקשורת.

פסקת ההתגברות נמצאת כיום בחוק יסוד: חופש העיסוק לאחר שהיתוספה אליו בעבר על ידי ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. לדברי שקד, שופט העליון בדימוס אהרן ברק ערך שלוש רפורמות משמעותיות שהגבירו את כוחה של הרשות השופטת. הראשונה הוא חקיקת חוקי היסוד כבוד האדם וחירותו וחופש העיסוק שבעצם מהווים תחליף לחוקה בישראל.

השנייה היא קביעתו ש"הכל שפיט", בכך לטענתה, לקח ברק סמכויות מהכנסת ומהממשלה והעניק אותן לרשות השופטת שהיא לא נבחרת. הרפורמה השלישי היא הגדלת כוחו של היועץ המשפטי לממשלה ושל שאר יועצי המשרדים הממשלתיים. שקד יזמה את הצעת החוק לאחר שחוק ההסתננות בוטל פעמיים על ידי בית המשפט העליון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email