איך יצאתי לעצמאות?

בעלי סוכנויות הביטוח הגדולות מספרים על יציאתם לעצמאות ומהי עצמאות עבורם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב קובי צרפתי
יועץ נשיא הלשכה לנושא ביטוח אלמנטר ומבעלי סוכנות אגוז שבה 150 סוכנים ומחזור של כ־600 מיליון שקל בשנה

"נכנסתי לתחום הביטוח בשנת 1975 מיד עם תום השירות הצבאי. שימשתי כמנהל תחום האלמנטרי בסוכנות ברקן ולאחר מכן כמנהל סניף בחברת הדר שלימים התמזגה בתוך הפניקס. לאחר מכן הייתי שותף בהקמת חברת ביטוח שומרה ושימשתי כמנכ"ל בפועל של סוכנות סיני במשך 4 שנים.

"הבנתי שאני עובד עבור אחרים ועדיף שאעשה זאת עבור עצמי, גם משום שאני יכול לעשות את זה לבד. היו לי שתי ברירות – או להקים סוכנות חדשה או להצטרף כשותף לסוכנות שעסקה בביטוח חיים שבה אפתח את התחום האלמנטרי בו התמחיתי.

"ב־2003 נכנסתי כשותף בסוכנות אגוז. בנינו בית סוכן ואף רכשנו את הבניין שבו הסוכנות ממוקמות בפתח תקווה.

"כיום אני בעלים של סוכנות אגוז, שהפכה לאחת מסוכנויות הביטוח הגדולות בארץ הן באלמנטרי והן בחיים; אנחנו מעסיקים כ־80 עובדים ותחתינו למעלה מ־150 סוכנים, 95 עובדים בבניין הסוכנות בפתח תקווה. אני מסתכל בסיפוק רב על יציאתי לעצמאות כסוכן בעל סוכנות משלו.

"עתיד סוכני הביטוח מובטח אם הם יידעו לא לדחות את הקדמה הטכנולוגית ויכנסו לנישות נוספות, כמו תחום הפיננסים, בהן הם יכולים לתת ערך מוסף ללקוחות שלהם, וגם להתפרנס מכך".

סו"ב שוקי מדנס
בעלי מדנס סוכנות לביטוח (65%) אותה הקים לבדו ב־1972, עם מחזור פרמיות של כ־1 מיליארד שקל בשנה זו הסוכנות העצמאית הגדולה ביותר המתמחה בביטוחי בריאות, סיעוד ואחריות מקצועית

שוקי מדנס

"בפסח האחרון כשקראנו בהגדה על איך יצאנו מעבדות לחירות חשבתי לעצמי שאנחנו סוכני הביטוח, גם אם אנחנו סוכנים עצמאים, לעולם לא היינו ולא נהיה עצמאים. למעשה אנחנו עובדים בשביל הלקוחות, בשביל חברות הביטוח ובשביל הרגולטור. אז לא ממש יצאנו לעצמאות, אבל אנחנו עושים הכול באהבה ומאושרים מכך".

סו"ב יוסי בן צבי
שותף ומנכ"ל ד.נ.ר סוכנות לביטוח שבה כ־300 סוכני ביטוח ומחזור של 800 מיליון שקל בשנה

"הייתי קצין בקבע בחיל הקשר, ותחתיי היה חייל בשם אמנון הירשפלד, שהלך לעולמו לאחרונה. אמנון היה סו"ב ותיק ומבעלי סוכנות הביטוח שחם. הוא היה יושב במשרדי ומשכנע אותי שאבוא לעבוד בשחם כסוכן ביטוח.

"ואכן, התחלתי לעבוד כסוכן ביטוח עצמאי בשחם. מההתחלה חשבתי איך אוכל להיות בעל עמדה בענף מהר ככל האפשר, ולאחר שנה (ב־1987) פתחתי סוכנות משלי בחולון תחת השם פריזמה.

"ב־2005 התמזגתי עם ד.נ.ר, שהיא אחת מקבוצות הביטוח הגדולות בישראל, הוקמה בשנת 1987 על ידי אנשי הביטוח דורי נחום ז"ל ורימון פרנקו לימור.

"לאט לאט התרחבו תחומי ההתמחות בד.נ.ר לאלמנטרי, לפיננסים, והיום היא עסק עצום עם כ־300 סוכנים. המומחיות שלנו היא ביטוחי פרט – לא קולקטיבים ולא הסדרים. לכן קל לנו יותר להתאים את עצמנו לענף החדש והרגולציה, שלא כמו סוכנויות גדולות שתקועות עם הסדרים וכד'. המוטו שלנו – הלקוח הפרטי הוא במרכז העשייה, וזה מה שעושה את ההבדל.

"העצמאות של סוכן ביטוח תלויה בו עצמו. מה שהביא אותי לענף הביטוח זה שהוא המקום היחידי שבו חריצות עם שליחות יכולה להביא לך שגשוג כלכלי. זה מקצוע מדהים שאם אתה מספיק חרוץ, בעל יוזמות ועם תחושת שליחות אישית, אתה יכול להביא תועלת כלכלית אדירה לעצמך".

סו"ב יוסי אביב
בעלים של סוכנות גל אלמגור, שבה כ־80 סוכנים ומחזור פרמיות של כ־500 מיליון שקל

"עבדתי בתחילה כשכיר במגדל, ולאחר פחות משנה, ב־1992, עזבתי ופתחתי סוכנות משלי בתל אביב תחת השם 'יוסי אביב סוכנות לביטוח'. ב־2001 פתחתי שותפות עם עובדים שיצאו ממגדל שנקראה 'גל חתמים'. לימים הם חזרו לחברות ביטוח ונשארתי לבד. ניהלתי את הסניף בחיפה שהפך להיות הסוכנות המרכזית של היום – גל אלמגור. השם אלמגור בא מטוביה אלמגור, שהיה סוכן בגל חתמים וכשהחלטתי להיכנס לענף האלמנטרי הכנסתי אותו כשותף. טוביה יצא לפנסיה וקניתי את החלק שלו. גל אלמגור היא סוכנות מובילה כיום בענף, עם תיק ישיר מאוד גדול וחברות בנות בתחום הביטוח, כולל גם שותפויות בסוכנויות ביטוח שונות. יש לנו כ־80 סוכנים עצמאים וכ־80 עובדים שכירים. מנכ"ל הסוכנות הוא סו"ב צביקה ויינשטיין, יו״ר ליסוב החברה הכלכלית. אנחנו משפחה של ביטוח; בתי הבכורה דניאלה איתי במשרד כבר שנה שישית וגם בעלה סוכן ביטוח; אשתי מנהלת את המשרד בנתניה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email