איך יראו חייה של המשפחה לאחר מועד היציאה לגמלאות?

תכנון פרישה מקיף עונה על השאלה איך יראו חייה של המשפחה לאחר מועד היציאה לגמלאות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בבניין המשרדים שאני נמצא בו יש שש קומות. לפני שבוע נכנסתי למעלית בקומת הקרקע יחד עם חברה צעירה ששוחחה בטלפון. זה מאותם המקרים בהם אני נוהג להעיר בעדינות.

הצעירה חייכה ואמרה לי: "אדוני תודה שהערת את תשומת ליבי", ועוד הוסיפה: "כשאנשים לא חשים בנזק באופן מידי הם לא מבינים את החשיבות והדחיפות בפעולת המניעה".

"מדהים מה שאמרת, אני יכול להשתמש בזה?" שאלתי. "כן" ענתה בחיוך. מי מכם שהיה בהרצאה שלי יודע שאני נוהג לסגור אותה עם שקף של נתיבי איילון בשעות של עומס והשאלה האם יש למישהו סיכוי לחצות את התנועה מבלי להיפגע.

התשובות הן סביב הסיכוי הנמוך או בכלל לא. כאן אני מציין שלדעתי לחצות את הצומת של הפרישה ללא סיוע מקצועי יגרום לנזק. אולי רק מכה בכנף ואולי טוטאל לוס.

התועלת שיש בתכנון פרישה מקיף שעונה על השאלה איך יראו חייה של המשפחה לאחר מועד היציאה לגמלאות תוך שיקוף של תזרים המזומנים ברמת הוצאות והכנסות וכל זה לאחר שנלקחו בחשבון נושא המיסוי, שיקולי משיכת הקצבה, טיפול באיכות ניהול הכספים, בדיקת הגנות ביטוחיות כמו סיעוד ובמקרה הצורך גם העברת ההון המשפחתי לדור הבא.

המדובר בנושאים שאם מכמתים אותם לערך כלכלי אמיתי ינועו בין עשרות ובדרך כלל מאות אלפי שקל, שלא לציין משהו שהוא לא פחות חשוב וזה הבהירות של המצב שמעביר את המשפחה מחוסר ודאות של לפני ההתייעצות לוודאות מוחלטת. זה משאיר אותנו עם שאלות רבות, למשל:
1. למה אנשים יקדישו עשרות שעות לבניית מסלול טיול של עשרה ולטיול הכי ארוך של החיים בפנסיה לא יקדישו יותר משעה או שתיים?
2. למה אנשים ממתינים לרגע האחרון ולא מגיעים שנים לפני כאשר עדיין ניתן לתקן את הדרך?
3. למה אנשים יקשיבו יותר לחבר או קרוב משפחה שאין לו מושג במה שקורה ולא ילכו לאיש מקצוע? השאלות הללו ואחרות מתרוצצות במוחי, על חלקן יש לי תשובה ועל האחרות לא.

וכמידי שבוע מאחל לכם סופשבוע רגוע ושלעולם לא תצעדו לבד.

הכותב הוא מנהל מיזם הפרישה בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email