איך סוכן הביטוח יוכל להרוויח מעולם הפיננסים?

כ-780 מיליארד שקל מונחים כיום בפק“מים – חברי ועדת הפיננסים ישמחו להדריך אתכם כיצד לקחת חלק בעולם החיסכון הפיננסי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בימים אלה מדברים רבות על פוליסות החיסכון, הניודים, וקופות הגמל וההשתלמות. ואולם רוב הסוכנים יושבים על הגדר ולא תופסים אומץ להיכנס לתחום של מכירות גמל, השתלמות, ניודים של פוליסות מסולקות, תוכניות חיסכון שמעניקות הטבות מס אדירות, והשגת ערך מוסף לסוכן בתכנון הפיננסי פנסיוני.

נפתחות בפנינו הסוכנים – בעלי המקצוע היחידים – אפשרויות הכנסה חדשות. כיום מונחים בפק“מים 779 מיליארד שקל שמחכים לנו. בעולם שלנו אין ואקום – היכן שאנחנו לא נמצאים נכנסים אחרים, קרי חברות הביטוח, הישירים וכדומה, לכן יפה שעה אחת קודם.

בכל בית אב בישראל יש בממוצע כ-40 אלף שקל בתוכניות חיסכון, לכל סוכן יש בממוצע 800-1,000 לקוחות. דמיינו כמה הכנסה אתם יכולים להוסיף לעצמכם, ואיך אתם מגדילים את תיק הביטוח – יצירתיות היא שם המשחק. גם הטכנולוגיה עוזרת, וצריך ללמוד להשתמש בה.

יש לבצע שינוי בתפישה. עובדי המשרד צריכים להיות מקצוענים, שיידעו למכור. אנחנו צריכים לשדרג את העובדים שלנו. נכון, נצטרך גם לתגמל אותם, אבל התוצאה כדאית ורווחית.

אנו בוועדת הפיננסים נעשה הכל כדי להכניס אתכם לרוטינה. חברי הוועדה עומדים לרשותכם בכל עת. נעניק לכם ידע, נראה לכם את הכדאיות, ונמקצע אתכם באמצעות השתלמויות במכללה לפיננסים. סוכן הביטוח הוא האיש המרכזי לתכנון הפיננסי המשפחתי, הוא האיש שמגן בעת צרה, והיום גם בשמחות.

חיסכון פיננסי הוא החיסכון היעיל והטוב ביותר לכל אדם, גם לטווחים קצרים ובינוניים ולבטח לטווחים ארוכים. שליטה בנושא תמתג אתכם גבוה. לכן, בואו והרימו את הכפפה.

טיפ לסוכן פיננסים:

הוותיקים שבינינו בוודאי זוכרים את התוכניות הזפ“ק (זמן פירעון קבוע). לכל חברה היה שם אחר: השכלה גבוהה, חיסכון בטוח ועוד. מכרנו אותן כלחמניות טריות. לעומת התוכניות של היום, התוכנית הזו היתה גרועה – היא כללה קנס יציאה, ובשנתיים הראשונות לא היו ערכי פדיון, רק ריסק.

כיום יש לנו את הפוליסות הפיננסיות – תוכנית החיסכון הטובה ביותר בשוק החיסכון לכל טווח שנרצה. למשל, לנולדים המקבלים מענק מביטוח לאומי (150 שקל בחודש לכל ילד), תעניק התוכנית בריבית של 4%, סך הכל 64 אלף שקל בתום התקופה, דהיינו בהגיע הילד לגיל 21.

לבנקים אין מענה לפוליסה הזו ובסופו של דבר הם יתחילו למכור אותה – כפי שעשו כל בתי ההשקעות, פתחו סוכנויות ומוכרים יותר מאשר ניהול תיקים. לידיעתכם, הממוצע הרב שנתי של פוליסות החיסכון הוא 7% תשואה שנתית ממוצעת, אז חברים: הגיע הזמן להתחיל למכור.

יש לנו מוצר מנצח בכל החברות שעמן אתם עובדים. את הכדאיות לכיסכם ידגימו לכם נציגי ועדת הפיננסים בכנסים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email