אילו בשורות תביא עמה הממשלה החדשה לענף הביטוח?

יומיים לאחר הבחירות, ואנחנו עוד לא יודעים איך בדיוק תיראה הממשלה, אבל אין ספק שראש הממשלה הבא יהיה בנימין נתניהו, ויש סיכוי יותר מסביר שמשה כחלון יכהן כשר האוצר, מה שבוודאי יביא לרפורמות ולתקנות חדשות בתחום. שאלנו את הסוכנים מהן ציפיותיהם מהממשלה החדשה. ואלה תשובותיהם:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני, יובל ארנון:

יש לי כמה ציפיות משר האוצר החדש: מיתון הרגולציה ולקיחת פסק זמן ללימוד כל החוזרים והתקנות מהשנתיים האחרונות; ביטול תיקון 3; נתינת אישור לניוד ביטוחי מנהלים עם מקדם מובטח; הכנסת מוצרים ושחקנים נוספים פנסיונים לשוק; שמירה על חופש התחרות ואי התערבות במערכת הקשרים המסחריים בין הסוכנים ליצרנים.

יו"ר מחוז באר שבע והדרום, יפת בקשי: אם משה כחלון יעמוד בהבטחותיו לפני הבחירות בפני סוכני הביטוח, אנו צפויים לאתנחתא בגזרות, "רפורמות" וניירות עמדה, שחדשות לבקרים מנחיתים על עולם הבטוח והסוכנים בפרט. אנו מקווים שחזרתו הכמעט ודאית של ח"כ יצחק כהן לממשלה שעזר רבות לסוכנים וללשכה בעבר גם תטיב עם הלשכה וציבור המבוטחים.

יו"ר מחוז תל אביב והמרכז, עמוס גואטה: שר האוצר המסתמן הוא משה כחלון, ואני מקווה שיעמוד בהבטחותיו ויהיה חברתי גם כלפי סוכני הביטוח, שהם מעמד ביניים לא פחות משאר אזרחי המדינה. סוכני הביטוח נאנקים תחת עול המשא הכבד של הפיקוח מצד אחד, שבדרישותיו החדשות לבקרים יוצר גידול דרמטי בהוצאות המשרד של הסוכן, ומצד שני ישנה פגיעה מתמשכת בהכנסות הסוכנים שבהם לא מתחשבים, מה שמעמיד בסכנה את הכדאיות הכלכלית של משרד סוכן הביטוח. בהזדמנות חגיגית זאת אני מאחל הצלחה לבחירתו מחדש של נתניהו.

מ"מ נשיא הלשכה אורי צפריר:

1. הפרדה בין הייצור לשיווק למען הגברת התחרות – הייצור לחברות הביטוח והשיווק לבעלי המקצוע, קרי הסוכנים.

2. אפשרות ניוד של כל מוצרי הביטוח כולל ביטוחי המנהלים עם המקדם המובטח.

3. שינוי השוק הפנסיוני – מוצרים חדשים, כולל ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח ואג"ח מדינה כמו בפנסיה.

4. החזרת הביטוח ההוני.

5. יוזמה של הממשלה להכנסת דור צעיר לענף, כולל הכרזה על המקצוע כמקצוע מועדף – כוח חדש לחינוך הציבור לחינוך לביטוח בכלל ולפנסיוני בפרט, כדי שבעתיד לא יהיו נטל על המדינה.

6. פתרונות יצירתיים למשבר הסיעוד.

יו"ר מחוז חיפה והצפון, ליאור רוזנפלד:

כולי תיקווה לראות על כיסא שר האוצר פרסונה שתבין את חשיבותו ומעמדו של סוכן הביטוח, וזאת לטובת המבוטחים, שוק הביטוח וגם הסוכנים (להתפרנס בכבוד זאת כבר מזמן לא מלה גסה).

המועמדים המובילים למשרה גלעד ארדן, משה כחלון ו/או נציג של המחנה הציוני כבר הכריזו בפנינו שסוכן הביטוח יהיה שחקן מרכזי בשוק הביטוח גם בשנים הבאות. כעת נותר להם לפרוע את השטר. כמו כן, אני מקווה ששר הבריאות החדש יגנוז את מסקנות ועדת גרמן ויבחן אותן מחדש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email