אם הייתי מעניקה לכם 86,400 שקל בכל יום, מה הייתם עושים עם הסכום הזה ואיך הייתם מנצלים אותו? הרעיונות והיוזמות לניצול הכסף הם רבים וטובים. בוודאי תופתעו לדעת שאנחנו מקבלים 86,400 שניות לניצול בכל יום. כעת תשאלו את עצמכם, האם כל מה שאתם רוצים נכנס ליום יום שלכם? האם אתם מפנים את הזמן גם לפנאי או לתחביב, שלעיתים אתם נזכרים שרציתם לעסוק בו?

כאשר אנו מתכננים אירוע משפחתי או אירוע חברה, כל דבר מתוכנן לפרטי פרטים ומוקצה לו הזמן הדרוש: קבלת הפנים, ברכות/נאום, תחילת מסיבה, הגשת האוכל וכולי. אם כך, איך יתכן שאנו לא מקדישים מספיק זמן לתכנון היום? איך יתכן שלא נשבץ דייט עם בת הזוג או זמן לחדר הכושר, ונתנהל במתכונת "הישרדותית": יוצא – טוב, לא יוצא – אולי מחר, מחרתיים, מתישהו?

כמנהלת משאבי אנוש לשעבר, שמעתי לא אחת תלונות על המחסור בזמן כאשר שאלתי אודות התקדמות של נושא מסוים, ובאותה מידה שיחות על הא ועל דא בפרוזדור עם הקפה, שבקלות ניתן היה להעביר לשעת אחר הצהריים.

אשמח להאיר מספר נקודות, שמניסיוני עובדות:

יש לנו 400,86 שניות לניצול בכל יום | צילום: fotolia
יש לנו 86,400 שניות לניצול בכל יום | צילום: fotolia

א. מי יכול לטפל בזה במקומי (אם ניתן)?

ב. כמה זמן יידרש לי לכך?

ג. מהם המשאבים העומדים לרשותי?

ד. מהו הזמן הטוב ביותר שאותו אקצה לטובת קידום העניין? (ובהתאם סגרו ביומן זמן מתאים).

אתם אולי מכירים את הסיפור על המרצה לניהול זמן שהובא להרצאה באחת האוניברסיטאות, ואת ההדגמה שהוא עשה בנושא האבנים הגדולות. אם לא נזהה את האבנים הגדולות בחיינו ונקצה להן זמן: נפתח את היומן ונקבע תאריך לפגישת החברים, נקדיש את מספר השעות שאנו רוצים לילדים, לזוגיות, למשימות חשובות, לתחביבים ועוד, לא יהיו לנו אבנים גדולות, אלא מרוץ ארוך ובלתי נפסק.

המשאב היקר ביותר שלנו הוא הזמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *