"אין מכירה ישירה. סוכני הביטוח הם שותפינו לדרך וההצלחה הדדית"

הילה רוזנפלד, מנהלת אגף עסקים, חוזי ופקולטטיבי בשלמה ביטוח מדברת בראיון לביטוח ופיננסים על השותפות המוצלחת עם סוכני הביטוח, עתיד המקצוע והבידול מהחברות האחרות* מדור שבועי חדש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הילה רוזנפלד, נשואה ליונתן ואמא לשני בנים בגילאי 3 ו-4, גדלה בקצרין ולאחר שירות קבע בחיל המודיעין, התגוררה במשך 4 שנים בארה"ב עד שחזרה ארצה הישר ללימודי משפטים וכלכלה. עם סיום לימודיה החלה את דרכה המקצועית ב"לידרים", שם רכשה את הידע המקצועי והתשוקה לתחום הביטוח. לאחר כ-5 שנות עבודה בלידרים, עברה לפלתורס סוכנויות כמנהלת פיתוח עסקי ותחום הסיכונים המיוחדים ומשם לניהול מחלקת התוכניות הבינלאומיות בהראל. לפני שנה וחצי הצטרפה לשלמה ביטוח בתפקידה הנוכחי.

"שלמה ביטוח עובדת אך ורק באמצעות סוכני ביטוח מתוך אמונה מלאה כי הסוכן הוא השותף להצלחה בעולם הביטוח בכלל ובעסקים בפרט", מדגישה רוזנפלד. "התחום העסקי עליו אני אמונה דורש מקצועיות, ניסיון, ידע, הכרות עם הלקוח, יכולת לנתח את צרכיו ולהתאים עבורו את תוכנית הביטוח האולטימטיבית בבחינת TAILOR MADE.

הילה רוזנפלד. "השותפים שלנו לעסקים הם סוכני הביטוח". צילום: שרון לוין

"הניסיון מלמד כי זו הדרך העסקית הנכונה עבורנו והתוצאות העסקיות מוכיחות זאת. אנו מאמינים ביכולות המקצועיות של הסוכנים ובתפיסת העולם שלנו, אנו מייצרים את המוצר, החיתום, התמחור ויודעים לשלם את התביעות גם ביום פקודה.

"השותפים שלנו לעסקים הם סוכני הביטוח שיודעים לשווק את המוצר ולתפור את החליפה הביטוחית הנכונה עבור המבוטחים".

כמות הסוכנים עולה

האם אתם רואים תנועה של סוכנים אליכם בשנה האחרונה?
"אני גאה לציין שמידי חודש גדלה כמות הסוכנים שבוחרים לעבוד איתנו, והתוצאות הן אפילו מעבר לתחזיות האופטימיות ביותר. סוכנים רבים וחדשים סומכים על היכולות המקצועיות שלנו, נהנים מרמת שירות גבוהה שמבחינתנו היא מעל הכל ולפני הכל.

"אנו יודעים לתת פתרונות ברוב ענפי הביטוחי העיקריים ובתנאים תחרותיים ולכן סוכני ביטוח ותיקים וחדשים מבקשים לפתח דווקא בשלמה את הפעילות העסקית ובכלל. כל אלו, הביאו לגידול משמעותי של התיק העסקי אצלנו ולתוצאות מרשימות ביותר".

איך את רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"עולם הדיגיטציה שהולך ומתפתח בשנים האחרונות לעולם לא יכול להחליף סוכן ביטוח מקצועי בתחום העסקים שהינו תחום מורכב, דורש ידע, מקצועיות ותפעול שוטף לאורך כל תקופת הביטוח. תפיסת העולם של שלמה היא לשמר ולהעצים את מקום הסוכן ומעמדו ובכך נצא נשכרים כולנו.

"הערך המוסף של סוכני הביטוח ובעיקר אלו שבחרו להיות מקצועניים בתחומם – מובטח. ההכרות של הסוכן עם כל מבוטח/עסק בעלת ערך מוסף רב בהתאמת החליפה המדויקת והנכונה עבור המבוטח. אני רואה בסוכני הביטוח כשותפים לדרך ולהצלחה ההדדית". 

יחס אישי, מקצועי ואמין

אילו יתרונות יש לשלמה ביטוח לעומת חברות אחרות? למבוטחים וגם לסוכנים.
"שלמה ביטוח הינה 'חברת בוטיק' שסוכני הביטוח שלה הם השותפים המלאים להצלחה שלנו. השירות ללקוחותינו מתבצע בצורה היעילה ביותר והסוכנים זוכים לשירות ויחס אישי, מקצועי, מהיר ואמין על ידי כלל העובדים בחברה. התוצאות העסקיות שלנו, הגידול המשמעותי בהיקף הפעילות, הרווחית הבולטת של שלמה ביחס לענף ובעיקר שיעור התשואה להון – מעמיד אותנו בשורה הראשונה של הענף מזה מספר שנים.

"אוסף ההישגים הללו הם שילוב של המיוחדות של שלמה – ניהול נכון, טיפול אישי בסוכנים, פעילות רק כיצרני ביטוח ללא פעילות ישירה ובעיקר רמת שירות ומענה לסוכנים, מגבירים את הרצון להרחבת הפעילות בשלמה.

"גם לא נתעלם מהעובדה שעצם בחירת הסוכנים בשלמה לא הייתה מתרחשת אילולא המבוטחים לא היו מביעים שביעות רצון (ורואים זאת גם בסקרי לשכת סוכני הביטוח) מרמת השירות שהם זוכים לה, ההפקה, הגביה וכמובן הטיפול בתביעות".

ביטוח נסיעות לחו"ל

אילו מוצרים חדשים אתם צפויים להשיק בקרוב?
"אנחנו מקפידים לחזק ולבסס את המקצועיות שלנו ושל הסוכנים בתחומי הפעילות הקלאסיים וכך אנחנו פועלים במשך שנים. הכניסה שלנו לענף העסקים מאפיינת את המקצועיות והסבלנות שאנו מקפידים בכניסה לכל ענף. מבחינתי, בזכות ובאמצעות השותפים שלנו לדרך בשלמה, מדובר בהקמת עסק מבסיסו – החל מהקמת התשתיות, בניית מוצרים, נוסחי פוליסות, התאמת הממשקים, חוזי מבטחי משנה וכלה בקבלת הלגיטימציה של הסוכנים בפעילות עסקית בחברה. כך שמדובר בסיפוק אדיר לראות את התוצאות המצוינות וכמובן שזוהי רק תחילת הדרך.

"עליי לציין שבאופן מסורתי אנו זוכים בשלמה ביטוח לתמיכה והבעת אמון ממבטחי משנה אשר מסייעים לנו בפעילות ומחזקים במקביל את מעמדם בשוק הביטוח הישראלי.

"על פי אותו מודל, אנו בוחנים בתקופה הקרובה כניסה לתחום נסיעות לחו"ל ופעילות בנושא פוליסות ערבויות מכר לרוכשי דירות. כאשר נסיים את ההערכות לתחומים אלו, אין לי ספק שסוכני שלמה יהיו הראשונים לדעת ולקחת חלק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email