אין מקום לפרשנות: הממונה יוציא הבהרה נוספת ליצרנים בנושא הביטולים

כך סוכם היום בפגישה בין הנהגת הלשכה בראשות רוזנפלד לבין ברקת וסגניו הבכירים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בין הנהגת הלשכה בראשות נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, לבין הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, הבטיח הממונה שהוא יוציא הבהרה נוספת ליצרנים כדי לוודא שהם מבינים את מתווה הביטולים החדש. מדובר במתווה שפורסם באיגרת נשיא הלשכה לסוכנים לפני מספר שבועות.

בפגישה עם ברקת השתתפו מצד הלשכה בנוסף לרוזנפלד גם מ"מ הנשיא סו"ב ליאור הורנצ'יק, יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב מיכאל נוימן והיועמ"ש ללשכה עו"ד עדי בן אברהם. מצד הרשות השתתפו בפגישה בנוסף לממונה גם סגניו הבכירים אסף מיכאלי ואוהד מעודי, עוזר בכיר לממונה.

מימין: רוזנפלד וברקת | צילום: באדיבות הלשכה, אוראל כהן

ראשי הלשכה הסבירו לאנשי הרשות כי הוראת הממונה שהגיעה לחברות יצרה בלבול מסוים בקרב חברות הביטוח, שחלקן מתקשות לפרש את ההנחיות. הממונה שוכנע כי אכן יש פרשנויות שונות בקרב חברות הביטוח ולכן יש להוציא הבהרה נוספת.

נשיא הלשכה בירך את הממונה על הבטחתו להוציא הבהרה ליצרנים. לדבריו: "בנושא הזה אין מקום להשאיר מקום לפרשנות של החברות ואנו מצפים מהן לנהוג ביושר ועל פי הנחיות הרשות".

המתווה החדש אותו פירט רוזנפלד באופן כללי באיגרת:

בפוליסות בהן תינתן הנחה למבוטח של 15% למשך 6 שנים לפחות, יקבעו שיעורי ביטולים (החזרי עמלות. ר.מ.) כדלקמן: סוכן אשר אחוז הביטולים שלו אינו עובר את סך 15% לכל שנה, על פני שלוש שנים, יכנס למתכונת ביטולים שנה א' (100% החזר עמלה שנה א' בלבד). סוכן אשר יעבור את סך הביטולים הנ"ל (מעל 15% לכל שנה על פני שלוש שנים) יעבור למתכונת ביטולים של שלוש שנים בלבד עפ"י מתווה מועדף באופן הבא:
⋅ שנה א' – 100%
⋅ שנה ב' – 60%
⋅ שנה ג' – 40%

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email