אין רגיעה במגדל: ניר גלעד מאיים בתביעה נגד דירקטוריון החברה

מנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל ביטוח כתב לדירקטוריון כי יפעל משפטית בעקבות ההחלטה לסיום כהונתו בסוף השנה. לטענתו, ההחלטה מהווה הפרה בוטה של הסכם העסקתו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מנכ"ל מגדל אחזקות ויו"ר מגדל ביטוח, ניר גלעד, שלח באמצעות בא כוחו מכתב התראה לחברי הדירקטוריון, בטרם נקיטת הליכים משפטיים.

המכתב נשלח בעקבות ההחלטה מה-15 באוקטובר על סיום כהונתו של גלעד ב-31 בדצמבר 2020. ב-15 באוקטובר דיווחה מגדל על אישור האסיפה הכללית של מגדל ביטוח למינויי דירקטורים במגדל ביטוח. כמו כן, אישרה האסיפה את מינויו של כרמי גילון לדירקטור בחברה, במקומו של ניר גלעד שכהונתו, כך דווח, תסתיים בסוף השנה.

ניר גלעד. "חיזוק חוסנה של החברה" | צילום: משה שי/יח"צ

במכתב ההתראה מאיים גלעד בתביעה משפטית נגד דירקטוריון מגדל אחזקות; על פי הדיווח של מגדל לבורסה, לטענת גלעד "ההחלטה הינה בניגוד לדין, לרעת מגדל ביטוח ויש בה משום הפרה בוטה של הסכם העסקתו, ולכן אין בכוונתו להשלים עמה והוא ינקוט בכל הצעדים הנדרשים, לרבות נקיטת הליכים משפטיים כדי לבטל את ההחלטה".

חשש לפגיעה בהתנהלות

גורמים בסביבת מגדל ביטוח טוענים כי החלטת הדירקטוריון תואמת את הנחיות הממונה מאפריל האחרון. בחודש מרץ הוביל שלמה אליהו, בעלי השליטה במגדל, מהלך להדחתו של ניר גלעד ולהחלפתו בידי מוטי רוזן (מנכ"ל מנורה לשעבר). דירקטוריון מגדל אישר את ההחלטה פה אחד. אז דיווחה מגדל כי ניר גלעד יסיים את כהונתו כמנכ"ל ב-30 באפריל, ואת כהונתו כדירקטור וכיו"ר דירקטוריון מגדל חברה לביטוח ב-31 במאי, כפוף לשימוע.

בתגובה שלח הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, מכתב לחברי דירקטוריון מגדל, שעות ספורות לאחר הודעת החברה, בו הוא מזהיר "מחשש לפגיעה בהתנהלותה התקינה של מגדל ביטוח". ברקת איים כי הפסקת כהונה של יו"ר החברה או המנכ"ל, רן עוז, לפני תום 2020 ייראו על ידי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון כפעולות הפוגעות בניהול התקין של החברה. הוא גם דרש מהדירקטוריון ליידע אותו מראש על כל כוונה לדון במהלכים בנושא זה. דירקטוריון החברה הודיע לברקת כי יפעל לפי הנחיותיו במכתב ששלח.

הרקע לפיטורי גלעד היא מחלוקת של יותר משנה בינו לבין שלמה אליהו וחלק מחברי הדירקטוריון. זו הגיעה לשיאה לאחר שגלעד הוביל יחד עם מנכ"ל חברת הביטוח, רן עוז, צעדים להחלפתו של מנהל ההשקעות הראשי של החברה אסף שהם, שבעקבותיהם הודיע האחרון שהוא עוזב את תפקידו. אליהו פעל נגד המהלך, והיו"ר והמנכ"ל הגישו תלונה לממונה על התערבות פסולה של אליהו בניהול החברה בעקבותיה זומן שלמה אליהו לשיחה ברשות.

כאמור, גלעד אינו מקבל את דין החברה ויוצא למאבק משפטי. גורמים בסביבת מגדל מעריכים כי סיכוייו לסכל את ההחלטה לא גדולים, ולו רק משום שהיא התקבלה כדין וברוב בדירקטוריון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email