"אין תחליף לסוכן ביטוח מקצועי אובייקטיבי"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, על השתלבותו במקצוע ועל עתיד המקצוע בעיניו. השבוע: סו״ב אסף בוקעי, בעל משרד עצמאי בכפר מעש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל – 41
מצב משפחתי – רווק
ותק במקצוע – סוכן ביטוח בתחום הפנסיוני כ־ 4 שנים. בעל רישיון פנסיוני ובימים אלה לומד לרישיון אלמנטרי

מה עשית לפני שהפכת להיות סוכן ביטוח? 
"כל תפקיד שעשיתי בעבר היה כרוך בשירות והבנת הצרכים של האדם שיושב מולי, עבדתי בבנק כחמש שנים, ואחר כך בחברת בוטיק המתמחה בהשקעות, חברה בת של גלובס".

למה בחרת דווקא במקצוע סוכן הביטוח?
“בעקבות המשבר של 2008 , הביקוש ליועצי השקעות הלך וקטן. ראיתי במקצוע סוכן הביטוח את המקצוע הקרוב ביותר ליועץ השקעות בכל הקשור לניהול סיכונים של התא המשפחתי באמצעות מכשירים שונים. עולם הביטוח משלב את המפגש האנושי המרתק בעיניי. כל אדם זה עולם ומלואו, בסופו של דבר המפגשים הם מאד אינטימיים – מדברים על שכר, מצב משפחתי, מצב בריאות, ותכנון העתיד. יחד עם ידע מקצועי ספציפי ונרחב בתחום, זה המקצוע שבחרתי לעצמי".

איך התחלת את דרכך בתחום?
"הייתי שכיר כארבע שנים. שנתיים בהפניקס, אז גם קיבלתי רישיון פנסיוני, ושנתיים במנורה. כמשווק פנסיוני המשלב פרט במחלקת "הישירים" של שתי החברות, ואין ספק שזה היה בית ספר מעולה".

מה הביא אותך להחלטה להפוך לסוכן עצמאי?
"ברגע שראיתי שיש לי פגישות בשעות מאוחרות ואני עובד גם עד השעות הקטנות של הלילה, החלטתי שאני עושה לביתי. בנוסף, לחץ המכירות מגיע מלמעלה לכל אורך השרשרת. בימים של שימור או שירות ללא מכירה, לא נספרת תפוקה במערכת וישנו דיווח קבוצתי בווטסאפ באופן יום יומי. כמובן שהיום יש לי את הרצון לתפוקה. אבל זה ביני לבין עצמי, ללא רעשי רקע, והיום
אני יודע ומאמין שהשירות מבחינתי זה ערך עליון לחיזוק ושימור נאמנות של הלקוח, ובשבילי זה חלק בלתי נפרד מתהליך המכירה וחיזוק התיק.
“את העסק שלי הקמתי באוקטובר 2016 . אחרי התלבטויות בין בתי סוכנים הצטרפתי לקבוצת ד.נ.ר, שם אני מקבל מענה יוצא מהכלל ממנהל היחידה לרכישת ביטוח חיים, אבי מזרחי, שמלווה אותי מול החברות השונות, הן בעולם המקצועי והן בעולם הבירוקרטי. אבי הוא המנטור שלי ואף מתלווה אליי לפגישות של מעסיקים עם כמות נכבדה של עובדים.
אני מתמחה גם בעולם ביטוחי הפרט, וכמובן גם בעולם הפנסיוני. במהלך השנים עשיתי קורסים שונים של ניתוח תיקי לקוח, קורס יעוץ פרישה, ניסיון של אלפי לקוחות בתור שכיר ואני כבר מומחה בתחומי. התחום הבא אותו אני מתכוון ללמוד הוא מיסוי בפרישה, שיכול לתת ערך מופלא ללקוח וכמובן לתיק שאני בונה. כרגע אני לומד לקראת רישיון באלמנטארי. גם אם לא
אעסוק בתחום בצורה מלאה, אין ספק שידע זה כוח ואני רוצה להבין גם בתחום זה".

אסף בוגעי

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"מומחה בתחומי. מרצה, יועץ פרישה מוביל, מטפל בחברות גדולות. לאו דווקא סוכן, ימים יגידו".

איך אתה רואה את עתיד סוכן הביטוח?
"למרות ההתפתחויות הטכנולוגיות והגישה למידע, אין וגם לא יהיה תחליף לסוכן ביטוח מקצועי אובייקטיבי היודע לתת מענה לצורך ספציפי של מבוטח או משפחה. כמספר המשפחות כך גם מספר התכניות השונות לפי צורך, תקציב, העדפת או שנאת סיכון – אין תוכנה שיודעת לעשות את זה ברמה האישית".

יש לך טיפ לסוכנים הצעירים?
"לפחות בשנים הראשונות להתחבר לבית סוכנים שנותן את התמיכה המקצועית ועזרה מול חברות הביטוח, בית סוכנים שמתחברים אליו ברמה האישית נותן מענה מצוין לתחילת הדרך, ומקטין את החששות ואי הודאות. בנוסף, חשוב לעקוב אחר שינויים רגולטורים, להיות מעודכנים, כבר היום ישנם חוזרים מהאוצר המכינים אותנו לעתיד. וכמובן, אין תחליף לידע, צריך לעשות
קורסים מתקדמים בעולם הפנסיוני. היום כל טעות, גם אם נעשית בתום לב, תצוץ לפני השטח. מקצועיות זה שם המשחק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email