אין תחליף לסוכן הביטוח שלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מה "הישירים" עוד לא אמרו על סוכני הביטוח? נראה כאילו נאמר כבר הכל. הטחת האשמות, זלזול ולעג מכל עבר. ואז, תורה של התקשורת המשדרת בפריים טיים כתבות תחקיר כדי לבדוק את תפקודם של חברות הביטוח. וגם כאן, אין חדש תחת השמש. הטענות העיקריות הן שאנשים לא מבינים על מה הם מבוטחים, שהם משלמים כל החיים והם מצפים לקבל כשקורה להם משהו, שהם לא מבינים מדוע צריך לשים עליהם חוקר כדי לבדוק אם הם דוברי אמת, כי ברור שהם לא משקרים (האמנם?).

כל סוכן ביטוח יודע שהוא נמצא בעסק מסובך, מורכב, עם שפה משלו. כשהלקוח לא יכול לעבוד או סובל ממחלה קשה והבנק לוחץ, חוסר האונים גדול נשוא. נערמות חומות של ייאוש (ולא של תקווה). היחידי שיכול הוא סוכן הביטוח. אנחנו היחידים שמבינים את השפה, את הלקוח, מכירים בזכויותיו ומודעים למגבלות המערכת. מעבר לעבודה מקצועית, כמו בכל תפקיד, סוכן ביטוח חייב לעבוד מ"הקישקע" – משהו בו צריך לבעור כדי לבצע את תפקידו טוב יותר. נכנסתי לעולם הביטוח כי קרה למשפחתי אסון.

כשהייתי בתיכון, ההורים שלי עברו תאונת דרכים קשה. אבי חשב שאנחנו מוגנים – "אל תדאגי, הכל יהיה בסדר, יש לנו ביטוח", אמר. ההורים שלי איבדו את היכולת לעבוד. זה לא היה פשוט. היה לנו ביטוח חיים, אבל אף אחד לא מת. היה לנו ביטוח מחלות קשות ובריאות, אבל אף אחד לא חלה. כך יצא שלא קיבלנו כלום.

מה זה אומר? שחברת הביטוח לא בסדר? אז חשבתי שכן. היום אני מבינה שלא היה לנו את הביטוח הנכון . לימים, אבי "הכריח" אותי ללמוד ביטוח. סיימתי קורס ביטוח ב-2001, בחורה בת 20 .יצאתי להציל את העולם, מפני "כוחות הרשע".

היום, אחרי 12 שנים בתחום, עם תואר בכלכלה, ולקראת סיום קבלת תואר מתכננת פיננסית, אני מרגישה שאני עושה עבודת קודש מסביב לשעון. אני מודה כל יום לאל על הזכות לתת צ'ק לאלמנה, על הזכות לבצע העברה בנקאית לנפגעי תאונות דרכים, על הזכות לקבוע תור לניתוח חירום להצלת ילד בן 4, ועל הזכות להעניק תרופה מצילת חיים, שלא בסל הבריאות. על הזכות להיות "המלאך השומר" של הרבה משפחות.

אני קוראת לכם, "המלאכים השומרים" של כל משפחה: השקיעו את כל המשאבים בעצמכם ובלקוחות שלכם, בנו תשתית ראויה של שירות ותפעול, הקפידו ללמוד ולהשתלם מבחינה מקצועית. במקביל, צוות מקצועי של הלשכה צריך להמשיך לקדם את מעמדו ותדמיתו של סוכן הביטוח. אך אל לנו, הסוכנים, להיגרר לתחרות פופוליסטית זאת או לקריאות הגנאי של הישירים. זה ממש לא מכבודנו. לסוכן ביטוח מקצועי לא היה תחליף, לא קיים תחליף ולא יהיה תחליף לעולם. גאה להיות סוכנת ביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email