”אין תחליף לסוכני הביטוח – השותפים העסקיים שלנו“

בכנס הסוכנים השנתי של פסגות הצביע מנכ“ל פסגות חגי בדש על הבעיות הכלכליות שמשפיעות על החיסכון הפנסיוני
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

”אין שום תחליף לסוכן הביטוח שנפגש עם הלקוחות. אמנם הסוכנים צריכים להיפגש יותר עם לקוחות, אך אין תחליף לסוכנים שהם השותפים העסקיים שלנו“, הצהיר חגי בדש, מנכ“ל פסגות ויו“ר איגוד בתי ההשקעות, בכנס הסוכנים השנתי ה-4 של פסגות, בשיתוף עדיף.

בדש ציין כי בעשור האחרון נרשם שיעור צמיחה בחיסכון הפנסיוני של למעלה מ-270%, הנובע מעליות בשווקים ושינויי חקיקה שגרמו לצמיחה בסגמנט זה. הוא ציין את הבעיות הכלכליות שמהן מושפע החיסכון, בהן העלייה בתוחלת החיים המחייבת גיל פרישה עם יותר כסף ופרמטר התנהגותי – כניסת הדור הצעיר לעבודה בגיל מאוחר. ”כיום נוסעים לשנה שנתיים, עושים תואר ראשון ושני, ומצטרפים לשוק העבודה בגיל 30. הפער הזה מגיעה לסדר גודל של 400 אלף שקל בחיסכון הפנסיוני. הציבור חוסך פחות ואנשים צורכים יותר וחוסכים פחות. גם שינויי החקיקה פגעו בחיסכון הוולונטרי – חיזקו את הפנסיה ופגעו בחיסכון הפנוי".

”החוסכים צריכים להימנע מטעויות פיננסיות נפוצות. עדיף לבדוק כספים אחרים לפני קרן ההשתלמות. למדינה תפקיד מרכזי בכך. דובר על כך ששר האוצר צריך לקדם חינוך פיננסי. על המדינה להשקיע גם בקמפיינים הקשורים בידע בנושא הפיננסי“. בהקשר זה הזכיר בדש את מרכז הידע לחינוך פיננסי שמפעילה פסגות, השראה שנלקחה לדבריו מבנק אוף אמריקה. ”אנחנו עושים פעילות רבה ויש למעלה מ-800 אלף איש שנכנסו לאתר“.

הוא אף סקר את התפתחות תיק נכסי הציבור המנהל למעלה מ-3 טריליון שקל. ”900 מיליארד שקל יושבים בהר השקלים בריבית אפסית וישנו שינוי גדול – בשנתיים האחרונות יצאו מהפיקדונות השקליים 60 מיליארד שקל שעברו לתעשייה הפיננסית. זוהי מגמה שתימשך – לא משנה אם הריביות בארה“ב או בישראל יעלו, הן ימשיכו להיות נמוכות. ישנה עלייה בחלק מהגופים המוסדיים מול הבנקים. על פי תחזית ל-2020, תיק נכסי הציבור ינהל 4 טריליון וחלקם של הגופים המוסדיים יהיה גדול יותר משל הבנקים“.

בדש אף ציין כי הסביבה המקרו-כלכלית היא חיובית ומתונה. ”ישנה שונות גבוהה בין המדינות בעולם. בארה“ב יש יציאה מהמשבר, באירופה נרשמת עדיין צמיחה נמוכה ונראה כי השוק הישראלי יצא מהמשבר ויגיע לפוטנציאל של 3.5%. הריביות בכל העולם, ריבית מוניטרית וגם ריאלית, נמוכות מבחינת אינפלציה, והתחזית היא שהן ימשיכו להיות נמוכות“.

לדברי בדש, בית ההשקעות מנהל כיום 200 מיליארד שקל במגוון אפיקים, ועובד עם למעלה ממיליון לקוחות. ”אנו מנהלים 56 מיליארד שקל בפער ניכר מבתי השקעות אחרים, ויש חלוקת מוצרים לקהלים שונים. התחלנו את הכנסים המשותפים האלה לפני ארבע שנים והצהרנו שנגיע למיליארד שקל, ואנחנו עומדים במיליארד שקל בקרן הפנסיה החדשה. יש צמיחה גדולה בשוק ביטוחי החיים. תעשיית פוליסות החיסכון מנהלת 14 מיליארד שקל. פסגות הגיעה בארבעה חודשים ל-600 מיליון שקל, ואנו צופים עד סוף השנה להגיע למיליארד שקל, ול-3 מיליארד שקל בשלוש השנים הבאות“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email