"איני רואה תחליף לתפקיד סוכן הביטוח"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב ג'יי טפטה, סוכן ביטוח עצמאי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 37
מצב משפחתי: נשוי
רישיון: פנסיוני
ותק: כ־9 שנים
השכלה: תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים

טפטה. "רובוט לא יוכל
להחליף בן אדם"
צילום: באדיבות המצולם

מה עשית לפני שהיית סוכן ביטוח?
"לתחום נחשפתי לראשונה במהלך התואר הראשון שלי, ומיד בסיומו התחלתי לעבוד כשכיר בחברת הראל ביטוח ופיננסים במגוון תפקידים, אשר יצרו עבורי הזדמנות ללמידה ואינטראקציה מול לקוחות, סוכנים ומעסקים – ובעיקר היכרות עם עולם הביטוח מרמת השירות ועד רגע התביעה במימוש זכויותיו של לקוח. זכיתי לראות מקרוב את השחקנים בתחום. מצד אחד, חברת הביטוח כיצרן הכיסוי הביטוחי ומהצד השני את הלקוח כרוכש המוצר הביטוחי כשבאמצע סוכן הביטוח ותפקידו החשוב במערכה. בשנת 2016 יצאתי לדרך חדשה כסוכן ביטוח עצמאי".

למה בחרת במקצוע זה? מה אתה אוהב בו?
"כעובד לשעבר באחת מחברות הביטוח הגדולות, במגוון תפקידים, ראיתי במו עיני את חשיבותו ומשמעותו של ביטוח במקרה מוות, צורך בהשתלה, תרופה מחוץ לסל, אבדן כושר עבודה ומקרים נוספים שהביטוח הציל משפחה שלמה מקריסה כלכלית, ואף הציל חיים. מדובר במקצוע בעל ערך עם שליחות עבור אחרים, ואני ברמה האישית ראיתי לנכון להביא את סל הערכים, הניסיון והמקצועיות שלי ולעסוק בתחום מתוך תחושה של שליחות ותפיסה הממקמת את הלקוח במרכז העשייה ומתוך אמונה כי שירות הניתן תוך מקצועיות, אחריות, זמינות, אמון וכבוד הדדי ייתן מענה הולם לאורך זמן ובחלק מהמקרים יציל גם חיים ברגע האמת".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית? מהם?
"מקורות פרנסה בתחילת הדרך (בנימה זאת אני נותן קרדיט ענק לחברת הראל אשר תמכה בי בשנתי הראשונה, ועל כך אני מודה לה); יצירת פגישות ובניית תיק לקוחות; ותחום הרגולציה והפיקוח שבו השינויים הם רבים ודורשים מאיתנו היערכות מחודשת בכל פעם. אלו הם אתגרים העיקריים שהייתי צריך להתמודד מולם בתחילת דרכי. יחד עם זאת".

תן דוגמה להצלחה אישית במסגרת עבודתך.
"לקוח שהצלחתי לגייס בשנתי הראשונה כסוכן ביטוח עצמאי, לאחר מספר חודשים עבר תאונה אישית אשר גרמה לו לאיבוד יכולת העבודה. כמפרנס עיקרי במשפחתו, זה היה מצב לא קל עבורו ובני משפחתו. בזכות הביטוחים אשר היו ברשותו, קיבל את מלוא זכויותיו מקרן הפנסיה בכיסוי נכות פנסיה פיצוי חודשי, במסגרת ביטוח תאונות אישיות פיצוי לא מבוטל בנכות מתאונה, שברים, פיצוי חודשי בנכות תעסוקתית, ובמימון הוצאות רפואיות בזכות פוליסת ביטוח בריאות שברשותו. לקוח שלוויתי ועדיין מלווה, מרגע התאונה, דרך איסוף המסמכים, הגשת התביעה, בהכנה לוועדות הרפואיות, בשיחות השוטפות כאוזן קשבת למצבו העדין. אין רגע שהלקוח לא מודה לי על כך שהייתי שם עבורו לאורך כל הדרך, ומבחינתי אין יותר מספק מזה, וזו השליחות האמתית".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"הבנת עולם השיווק הדיגיטלי הוא הכרחי לקידום העסק. יש ליצור כלי שיווק ופרסום אשר יקרבו את הלקוח, בד בבד ישמרו את היחס האישי והאנושי שסוכן ביטוח יכול לספק ללקוח ומי שרוצה להישאר במרוץ לטווח ארוך צריך להמציא עת עצמו מחדש כסוכן ביטוח. איני רואה תחליף לתפקיד של סוכן הביטוח, אף רובוט או מוקדן לא יוכלו לעולם לעשות את העבודה של סוכן הביטוח. בנוסף, מודל התגמול הקיים כיום, ברובו מחברות הביטוח הולך ונשחק לאורך שנים, ואני בספק אם יוכל לפרנס אותו בכבוד בטווח הארוך. ולדעתי, נידרש מאיתנו לעשות ההערכות למודל תגמול חדש".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email