אי.די.בי לדסק"ש: מעוניינים לרכוש את השליטה בחברת כלל ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אי.די.בי פיתוח, בשליטת אדוארדו אלשטיין, פנתה לחברת ההשקעות של בנק דיסקונט (דסק"ש), גם היא בשליטת אלשטיין, והציעה לה לפתוח בהליך של משא ומתן לרכישת השליטה בכלל ביטוח. אי.די.בי מחזיקה ב-25.3% ממניות כלל. בהודעה שמסרה אתמול לבורסה ציינה אי.די.בי כי במסגרת הפנייה, לא הוצעו תנאים כלשהם לעסקה וכי טרם התקבלה התייחסותה של דסק"ש לפנייה. אי.די.בי פתוח ודסק"ש הן חברות אחיות שבשליטת אלשטיין.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, הורה לאי.די.בי לחדול ממכירת מניות כלל ביטוח בעסקאות החלף של 5% מהמניות בכל ארבעה חודשים, ולבצע עסקאות מכר אמיתיות. בעקבות מכירות אלו, ההחזקה של אי.די.בי במנות כלל ביטוח הצטמצמה לכדי 25.3%, מהן כ-20.3% באמצעות הנאמן משה טרי.

משה ברקת. עצר את עסקאות ההחלף בין החברות | צילום: אוראל כהן

עסקאות ההחלף נעשו בהתאם למתווה של הממונה לשעבר על שוק ההון, דורית סלינגר. כאמור, ברקת, שהחליף אותה בתפקיד, הודיע בדצמבר 2018 כי אינו מאשר עוד מכירת מניות בדרך של עסקאות החלף בגופים מפוקחים.

בעקבות הוראת הממונה, מינה דירקטוריון אי.די.בי בדצמבר האחרון, ועדה בלתי תלויה, שחבריה הינם הדירקטורים החיצוניים וכן הדירקטור הבלתי תלוי המכהנים בה, כדי לגבש הצעה למכירת השליטה בכלל ביטוח ולדון בתנאי העסקה. ביום חמישי האחרון, ה-17 בינואר, לאחר שקיימה מספר דיונים, פנתה הוועדה הבלתי תלויה ליו"ר דירקטוריון דסק"ש במכתב בו הציעה לפתוח בהליך של משא ומתן. בהודעה המשותפת מסרה דסק"ש כי "החברה והארגונים המוסמכים בה יבחנו את הפנייה".

בכל מקרה, גם אם תחתם עסקה, תצטרך דסק"ש לקבל היתר שליטה מהממונה על שוק ההון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email