אלטשולר שחם משיקה קופת גמל להשקעה

משרד האוצר אישר את קופת הגמל שמאפשרת למשוך את סכום החיסכון בכל עת ומעניקה פטור ממס על רווחי הון וממס הכנסה למי שיחסוך עד לגיל הפרישה. יאיר לוינשטיין, בעלים ומנכ"ל משותף: "הפער בין קופת גמל להשקעה אל מול חיסכון בבנקים עשוי להגיע עד 42%"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית ההשקעות אלטשולר שחם השיק השבוע בכנס הסוכנים השנתי את קופת הגמל להשקעה שאושרה לשיווק ע"י האוצר בתחילת השבוע. הקופה תעניק לכל אזרח בישראל אפשרות להפקיד עד 70 אלף שקל בשנה ולמשוך ממנו את הסכום שנצבר בו בכל גיל. מדובר בקופה נזילה שמאפשרת למשוך את סכום החיסכון בכל עת
בצורה הונית, בתשלום מס רווחי הון, שעומד היום על 25% . מי שיחסכו בקופת הגמל להשקעה עד לגיל הפרישה וימשכו את הכספים כקצבה ייהנו גם מפטור ממס על רווחי הון וכן מפנסיה פטורה ממס הכנסה.

גלעד אלטשולר. "אלטרנטיבה מצויינת" | צילום: אלטושלר שחם
גלעד אלטשולר. "אלטרנטיבה מצויינת" | צילום: אלטושלר שחם

"אנחנו עומדים בפני שינויים רבים כאשר המוטיב המרכזי בהם הוא הזדמנות לחוסכים. זה מוצר שכולם בעדו וזו הזדמנות השקעה שאסור לציבור הרחב לפספס. גמל 2.0 הוא עולם חדש, שמשתדרג, משנה גרסה ונותן אפשרות חדשה להשקעות בטווח הקצר, הבינוני והארוך", אמר יאיר לוינשטיין, בעלים ומנכ"ל משותף באלטשולר שחם גמל ופנסיה. "בפני משפחה שרוצה לחסוך כסף נפתחה אפשרות להפקיד עם הלידה 500 שקלים בחודש ועד גיל 13 יהיו בקופה כ־ 100 אלף שקל. משפחה של 5 נפשות יכולה להפקיד 350 אלף שקל בשנה. הפער בין קופת גמל להשקעה אל מול חיסכון בבנקים עשוי להגיע עד 42%".
גלעד אלטשולר, מנהל השקעות ראשי ומנכ"ל משותף באלטשולר שחם הוסיף כי "המוצר החדש שהושק הוא אלטרנטיבה מצוינת גם עבור ציבור החוסכים וגם עבור מנהלי השקעות. המוצר מאפשר השקעות שמניבות תשואה גבוהה שעד כה היו סגורות בתחום הגמל, כולל אפשרות להשקעה באפיקים לא סחירים ויתרונות מס. מבחינת החוסכים הוא יאפשר תשואות גבוהות לצד נזילות מחד, והטבת מס משמעותית למי שיחסוך לטווח הארוך". בית ההשקעות אלטשולר שחם הוקם ב־ 1990
ומתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות פנסיה. הקבוצה, המנהלת נכסים בהיקף כספי כולל של 68 מיליארד שקל, הוקמה על ידי קלמן שחם וגלעד אלטשולר והיא מתמחה בתחום האופציות, המניות ואגרות החוב. גלעד אלטשולר ורן שחם, מכהנים כמנכ"לים משותפים של בית ההשקעות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email