אלישקוב נמצאת במשא ומתן להצטרף בתפקיד בכיר לאחת מקבוצות הביטוח הגדולות

בהודעה לבורסה ביום שני השבוע אישרה איילון את הידיעה שפורסמה לראשונה ב"ביטוח ופיננסים" על פרישתה הסופית של רו"ח אתי אלישקוב מהחברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על פי הדיווח לא התקבלו האישורים שנדרשו להתקשרותה של אלישקוב עם איילון, ולכן ההסכם בין החברה לבין אלישקוב לא נכנס לתוקף והתבטל.

אלישקוב הודיעה על פרישתה מהחברה כבר לפני מספר שבועות, אך ההודעה הרשמית התעכבה בשל משא ומתן בנוגע לתנאי הפרישה. בהודעה שפרסמה אלישקוב לעיתונות נאמר כי היא פרשה "לאור העובדה שמינויה לתפקיד מנכ"לית חברת הביטוח במקומו של אריק יוגב, כפי שסוכם עימה מראש, לא יצא לפועל". נודע כי אלישקוב מנהלת משא ומתן להצטרף בקרוב לאחת מקבוצות הביטוח הגדולות בתפקיד בכיר.


אלישקוב. הודיעה על פרישתה כבר לפני מספר שבועות

אלישקוב כיהנה בעבר כמנכ"לית הכשרה חברה לביטוח והחברה האם – הכשרה החזקות ביטוח, כאשר בתקופת כהונתה, הרווח הכולל המצרפי שרשמה הכשרה בין השנים 2012־2016 עמד על כ־235 מיליון שקל, תוך חלוקת דיבידנדים של 168 מיליון שקל.

מיד לאחר פרישתה, מונתה למנכ"לית איילון אחזקות, תוך סיכום שבמהלך שנת 2017 תמונה למנכ"לית חברת הביטוח. לדברי מקורבים לאלישקוב, במהלך פרק זמן קצר באיילון היא הפגינה את יכולותיה וטיפלה בהצלחה רבה בנושאים מהותיים, וביניהם: פריסת התחייבויות פיננסיות מול הבנקים של איילון אחזקות וחברות הבנות; עסקאות ביטוחי משנה אשר תרמו למעלה מ־100 מיליון שקל לעודף ההון של איילון ביטוח ומנעו מהבעלים להזרים הון; התנהלות מול רשות ניירות ערך לקידום תשקיף מדף עבור איילון אחזקות; קבלת אישור רגולטורי עבור הון ראשוני מורכב מאיילון אחזקות לאיילון חברה לביטוח לצורך כיסוי גרעון בהון של חברת הביטוח.

מהלכיה הובילו לגידול של למעלה מ־150 מיליון שקל בעודף ההון של איילון ביטוח, ולצמצום ניכר בהפסדיה של החברה כפי שבאו לידי ביטוי בדוח הכספי לשנת 2016. אלישקוב )40 ,)הנחשבת כוכב עולה בתחומה בשל גילה הצעיר וכישוריה הפיננסיים והניהוליים, דורגה בדירוג גלובס לשנת 2015 כאחת מ־40 הצעירים המבטיחים ביותר במשק. היא צפויה להמשיך ולעסוק בתפקידים בכירים בענף הביטוח והפיננסים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email