אלשטיין מוותר על כלל ביטוח – משך את בקשתו לקבלת היתר שליטה בחברה

ועד העובדים בתגובה: "בכל עסקת מכירה עתידית נדרוש את חלקנו בעסקה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פיתוח, הודיע לד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, כי הוא מושך את בקשתו לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח, באמצעות חברה פרטית ייעודית שבשליטת אי.די.בי פיתוח (99.8% מהמניות).

אלשטיין ביקש בבקשת ההיתר מברקת, להורות על עיכוב מימוש מניות כלל ביטוח עד להכרעתו בבקשה לאפשר לה לממש את אחזקותיה בכלל ביטוח בשווין הכלכלי על אף שווי השוק שלהן.

אי.די.בי חויבה למכור את אחזקותיה בכלל ביטוח בגלל חוק הריכוזיות שמאלץ אותה להיפטר מאחזקות ריאליות או פיננסיות עד דצמבר השנה. בעבר פנה אלשטיין בבקשה דומה לממונה לשעבר דורית סלינגר, אך היא דחתה את הבקשה והורתה להעביר את מניות השליטה של אי.די.בי בכלל ביטוח לידי הנאמן משה טרי.

סלינגר הורתה על מתווה לפיו על הנאמן למכור אחת לארבעה חודשים 5% ממניות כלל ביטוח. לאחר משיכת הבקשה להיתר שליטה, ימשיך טרי במתווה המכירה ללא שינוי, כאשר המכירה הבאה צפויה להתבצע בספטמבר.

דאגה לעתיד החברה

בעקבות הודעת אי.די.בי על מכירת השליטה בחברת כלל, מסר ועד העובדים: "בכל עסקת מכירה עתידית, נדרוש מהרוכש הפוטנציאלי את חלקנו בעסקה". באיגרת לעובדים כתב יו"ר הוועד, רוני רז: "בהמשך לפרסומים השונים בכלי התקשורת מהבוקר אודות הודעת אי.די.בי על משיכת היתר השליטה בכלל ביטוח, רצינו לעדכן אתכם כי אנו עוקבים אחרי הנושא וערים לכל התפתחות.

יתרה מכך, בחודש האחרון קיימנו פגישה עם הממונה על רשות שוק ההון מתוך דאגה ומחויבות לעתידה של החברה. "חשוב לנו לציין כי בכל עסקת מכירה עתידית של כלל ביטוח, יקיים הועד מו״מ עם הרוכש הפוטנציאלי באשר לחלקם של העובדים בעסקה. הדבר מקבל משנה תוקף לאור העובדה כי בשנה הבאה יפוג ההסכם הקיבוצי הנוכחי ואנו נתחיל בעוד מספר חודשים מו״מ עם הנהלת החברה לגבי חתימה על הסכם חדש, צודק והוגן עבור אלפי עובדי כלל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email