"אם אתה בטוח בידע ובמקצוענות שלך – סוכן צעיר השינויים התכופים לא יהוו איום עבורך"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו - והשבוע: סו"ב מור גרבר, סוכנת עצמאית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 35
מצב משפחתי: נשואה + 2
השכלה: תואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהתמחות מימון וניהול סיכונים, תעודת CFP
רישיון: רישיון פנסיוני משנת 2010 ; בתחום החיסכון, הפנסיה והביטוח משנת 2006

למה בחרת לעסוק במקצוע?
“מטבע הדברים התחברתי לתחום בעקבות אמי. הייתי שכירה בחברת כלל, התחלתי ב־back office, ועם הוצאת הרישיון עברתי למחלקת השימור ואז לקבלת קהל, שם נתתי ייעוץ ללקוחות החברה ולעובדי החברה בתחום הפנסיוני.

"ב־2014 עזבתי את כלל והפכתי להיות עצמאית במשרד עם אמי רבקה. תוך כדי לימודי בבינתחומי מאוד התחברתי לקורסים הקשורים לתחום החיסכון לטווח הארוך וניהול הסיכונים, וככה למעשה מצאתי את עצמי עושה בזה התמחות והתאהבתי בתחום".

"החידושים הדיגיטליים מקלים עליי"

נתקלת במכשולים בדרך?
"כמו בכל מקצוע, גם בתחום הביטוח ישנם לא מעט קשיים ואני מוצאת את עצמי לפעמים בסיטואציות שאני שואלת את עצמי 'למה אני צריכה את זה' ו'לא בגלל זה נכנסתי למקצוע', ויש הרבה מקרים של תסכול, אך איתם גם מגיעים הרבה מקרים שאתה מוצא בהם סיפוק.

"ישנו קושי נוסף שמגיע מכיוון הרגולציה והתחרות הקיימת בענף אבל אם אתה בטוח בעצמך אין סיבה שהם יהוו איום עבורך, צריך לראות כל שינוי כהזדמנות ולדעת לזרום עם השינויים. החידושים הדיגיטליים שהמתרחשים בענף לאחרונה רק עוזרים לי ומקלים עליי כאשת מקצוע, בזכות החידושים אני מתעסקת בדברים שחשובים באמת".

מה דעתך על עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"כחברה בוועדה הפנסיונית לפעמים אני רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח בסכנה, אך כשאני בעבודה היומיומית ונפגשת עם אנשים, אני מבינה כמה הם זקוקים לאיש המקצוע, שיידע לכוון, לייעץ ולומר את המילה הנכונה. ישנם הרבה מקרים מורכבים בחיים בהם אנשים זקוקים לאיש אמון שמבין את המטריה ויודע לכוון את הלקוח".

איזה טיפים יש לך לסוכנים צעירים?
"לכו ללמוד מה שמעניין ומלהיב אתכם, תאהבו את מה שאתם עושים קודם כל וזה יתבטא בתשוקה למקצוע ובאמון שיש בתחום וכך כמות הלקוחות תלך ותגדל. שיתופי פעולה הם מאוד חשובים בענף, ואני ממליצה להתמקצע בתחום שהכי מושך אתכם ולהיות הכי טובים בו ולשתף פעולה לגבי תחומים אחרים".

ספרי על ניסיון מוצלח שלך בעבודה.
"לאחרונה מבוטחת שלי חלתה במחלת פרקים ממושכת, בחורה צעירה עם ילדים קטנים בבית. היא נזקקת לתרופה שנמצאת בסל הבריאות אך המינון שאותו היא צריכה לא מכוסה במסגרת הסל. עלות התרופה 6,000 שקל בכל שבועיים, כאשר המבוטחת בעצם נמצאת באי כושר עבודה. חברת הביטוח אישרה את מימון התרופה למבוטחת ומשולם לה מדי חודש ביטוח אכ"ע מפוליסת הביטוח שלה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email