"אם קיים סירוב לבטח מגזר מסוים אנחנו ניכנס לתמונה ונתקן את העיוות"

כך אמרה ח"כ עליזה לביא ברב שיח שכותרתו "ביטוח - נושאים בוערים" ⋅ גם ביטוח לאופניים חשמליים וסירוב החברות לבטח נהגים עם שתי תביעות – נידונו בפאנל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הצעת החוק למניעת סירוב חברות הביטוח לבטח בביטוח רכב מבוטחים עם 2 תביעות – כבר נכתבה, ויש לה תמיכה מכל סיעות הכנסת. לא ניתן שהמבוטחים יהיו קהל שבוי של חברות הביטוח. באים אלי נכים שלא יכולים להתנייע ללא הרכב שלהם. לא אתן שימשיכו להתעמר בהם". כך אמרה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) בפאנל "ביטוח – נושאים בוערים", במסגרת כנס אלמנטר באילת. את הפאנל הנחתה העיתונאית סיון כהן.

יו"ר הווועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, סו"ב ישראל גרטי, העיר כי למרות שיו"ר ועדת הכספים הורה לרשות שוק ההון להביא הצעות לפתרון בתוך 30 יום, עברו כבר חודשים. בתגובה אמר אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על רשות שוק ההון, כי אם שוק הביטוח אינו נותן מענה לציבור, תציע הרשות מספר פתרונות בקרוב.

ח"כ קורן, ח"כ לביא ואסף מיכאלי | צילום: שלומי דעי

במהלך השבועות האחרונים פורסמו בכלי התקשורת שני מקרים בהם חברות ביטוח סירבו לבטח נהגים מהמגזר הערבי בשל ניסיונות לבצע הונאות ביטוח בתאונות דרכים. ח"כ לביא אמרה בעניין "חברות ביטוח לא יכולות להחליט שהן אינן מבטחות. הן יכולות לבדוק האם קיימות הונאות ולחשב אותן. אם קיים סירוב לבטח מגזר מסוים אנחנו ניכנס לתמונה ונתקן את העיוות". ח"כ נורית קורן (ליכוד) הוסיפה: "נקיים דיון ונדרוש כי רשות שוק ההון תיכנס לתמונה ותפעל בנושא זה. אני לא אניח לרשות עד שהיא לא תוציא חוזר ברור בנושא". חברות הכנסת יבקשו לקיים כבר בשבוע הבא דיון מהיר בנושא במסגרת ועדת הכספים.

לדברי מיכאלי, הרשות לא תאפשר פגיעה במבוטחים על בסיס גזע, מין ודת: "עמדת הרשות תפורסם במסגרת הבג"צ שהוגש בנושא זה בידי סוכני ביטוח מהמגזר הערבי".

סו"ב גרטי הוסיף, כי קיימת בעיה דומה עם סוכנים צעירים וחדשים, שחברות הביטוח מעדיפות שלא לעבוד אתם. בתגובה אמר סגן הממונה: "בכל מקום שנזהה פעולה לא סבירה ולא לגיטימית, נפעל בצורה נחושה. הרשות רוצה לראות סוכנים צעירים מצטרפים לענף הביטוח".

סו"ב רחל כבודי, ראש מערך קשרי חוץ ויח"צ הוסיפה: "חייבים להקפיד ולאכוף את חוקי התעבורה מול רוכבי האופניים החשמליים". בעניין זה אמר סו"ב גרטי "יש להקצות מתחמי נסיעה באופניים בכל כביש עירוני. מדובר בעניין הקיים באירופה ומפחית את התאונות והסכנות באופן דרמטי". חברות הכנסת קורן ולביא קראו לגלות אחריות אישית והורית: "באופן אישי, מאוד מאכזב אותי שלא ראינו את נושא האופניים החשמליים במרכז מערכת הבחירות המקומיות בערים הגדולות", הוסיפה ח"כ לביא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email