אמרת מרובה לא אמרת: איך אתה מציג את עצמך ומעביר מסר יעיל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במכללה ל"ביטוח ופיננסים" הועברה השבוע סדנה בה למדנו איך אנחנו מעבירים מסר אפקטיבי קצר וענייני. לכיתה הגיעו כ־40 סוכנים, שבאו ביום שישי ללמוד איך להעביר מסר ממוקד בכל פגישה בבית, עם חברים, ילדים או בפגישת עבודה.

הם למדו איך אני להציג את עצמם, איך שומרים על קשב ואיך מעוררים אצל השומע את "מזניקי הקשב" שלו. שני פרץ קריב תרגלה במהלך הסדנה עם חברינו הסוכנים העברת מסר יעיל והצגת עצמך כך שמי שעומד מולך לא יאבד הקשב, בייחוד בעידן של הפרעות קשב וריכוז. קריב לימדה את הסוכנים מיומנויות פרזנטציה, דרכים ליצירת עניין ושמירה על ערנות אצל השומע.

משמאל: חוה פרידמן ושני פרץ קריב | צילום עצמי

האימפקט שלנו נקבע במספר ספור של הדקות הראשונות בשיח – בדקות ספורות אלו אנחנו מבססים את הרושם הראשוני. לכן, חשוב לארגן את התוכן ולהדגיש את המסר, כך שייזכרו לשם מה נפגשנו.

קריב החלה את ההרצאה בשיח על אלברט איינשטיין ומיד אחריו הציגה את עצמה בכמה משפטים קצרצרים – היא תפסה את קידמת הבמה תוך כדי תנועה לכל אורך החדר, העבירה את המסר בצורה מעולה ולימדה איך להופיע בביטחון וכמה חשוב לתרגל את "מה" שאומרים – ואולי יותר מכך את, "איך" אומרים.

היא ציינה שאנחנו מכינים עצמנו לפגישה עם החומר עצמו, עם ה"מה" ולרוב לא מכינים את ה"איך", כלומר: מה מבע הפנים שלי ושפת הגוף שלי. קריב התעכבה במנע הידיים. במה עושים עם הידיים והעיניים. לדבריה, חשוב להביט על כל המשתתפים בדיון סביב השולחן ולא להתמקד באדם אחד שיהיה נבוך מהמבט. צריך להקפיד על קשר עין וטון הדיבור. וכמובן, לא פחות חשוב לזכור את הרגליים וצורת המנח שלהן.

צריך להבין שאנחנו השחקנים הראשיים, כשאנחנו צריכים לשאת נאום קצר או להעביר מסר למבוטחים שלנו. ראינו דוגמאות מברק אובמה, נלסון מנדלה ומנהיגים אחרים. קריב הדגישה בפנינו את החשיבות בהעברת המסר בצורה יעילה ומממוקדת, לימדה שיטה בה נוכל לדבר בצורה אותנטית ובביטחון, לפיה חשוב להחליט מראש מה מטרת הפגישה ומה התוצאה הרצויה לנו ממנה. כך מכל פגישה נפיק את המירב. היתה זו הטעימה הראשונה מקריב ובטוח שלא האחרונה. כולנו יצאנו עם תחושה ורצון עז של "עוד". האישיות הכובשת שלה כבשה את כולנו.

אנו, הוועד המנהל של המכללה מבטיחים שיהיה לסדנה זו המשך, נקבע עם שני פרץ קריב הרצאות ותרגולים נוספים ונדאג ליידע אתכם מבעוד מועד.

הכותבת הינה יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email