אנגלמן: "יש לבצע את המלצות דוח הביקורת, אחרת קיומה של הלשכה בסכנה"

נשיא הלשכה בפועל אנגלמן קרא למועמדים לנשיאות להציג תוכנית מיידית לטיפולם בדוח והוסיף: "בכל שנותיי בלשכה לא זכור לי שבר בסדר גודל כזה. לא יעלה על הדעת שבגלל בחירות הולכים להניח את הדוח הזה בצד ולא לטפל במחדלים הגדולים שהתגלו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בחודשים האחרונים נעשתה בלשכה בדיקה מאוד יסודית על התנהלות הלשכה בשנים האחרונות. התגלו דברים שחייבים טיפול דחוף, והם מעבר לכל אג׳נדה של מועמד כזה או אחר. יש לבצע את כל המלצות דוח הביקורת החקירתית, אחרת קיומה של הלשכה מוטל בספק. אני פונה למועמדים ודורש מהם להודיע כיצד הם מתכוונים לטפל בדוח של רו"ח קובי נבון, לרבות דוח ועדת הביקורת שפורסם בנובמבר 2020".

כך פתח נשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן את ישיבת הוועד המנהל שהתקיימה ביום שני השבוע. הוא התייחס בכך לדוח הביקורת החקירתית של רו"ח נבון שפורסם לפני כחודש. אנגלמן הדגיש כי "במהלך הבדיקה התגלו כשלים, היעדר ממשל תקין והתנהלות של הלשכה שגבלה בהתנהלות פושעת, לכאורה".

סו"ב יוסי אנגלמן | צילום: באדיבות המצולם

הוא קרא למועמדים לנשיאות "מתוך דאגה ובגלל הזמן הקצר שנכפה עלינו – הציגו תוכנית מיידית כיצד אתם מתכוונים לטפל בדוח והציגו אותה לציבור הסוכנים טרם הבחירות. הדוח חשוף באתר הלשכה לכל סוכן באשר הוא. אני מצפה גם מהבוחרים לדרוש מהמועמדים להציג תוכנית כזו טרם הבחירות", ציין.

"בנימה אישית חשוב לי להגיד, בכל שנותיי בלשכה לא זכור לי שבר בסדר גודל כזה. אני עומד על כך שרשם העמותות יקבל דיווח מה נעשה בהקשר לדוח ומה יעשה על ידי הנשיא שיבחר.

איומים על עובדים

"ולסיום, הנני פונה למועמדים לנשיאות – אתם חייבים לגנות את כל ההתבטאויות הנוראיות שנשמעות בלשכה, שהגיעו לרמה של איומים על עובדים וסוכנים ככל שמתקרבים לבחירות. כל אחד מהמועמדים צריך לפנות לבוחריו ולדאוג להרגעת הרוחות באופן מיידי", אמר הנשיא בפועל.

בישיבה הוחלט כי תמצית הדוח של הביקורת החקירתית תועבר לרשם העמותות וזאת במסגרת הדוח הכספי המילולי לשנת 2020 בו מחויבת הלשכה כתנאי לקבלת אישור מהרשם לעסק תקין לשנת 2022. אישור הדוח המילולי צפוי להתקבל בישיבת המועצה הארצית ב־8 בדצמבר.

בוועד המנהל הוחלט על גיבוי מלא, כולל משפטי, לעובדי הלשכה שלוקחים חלק בהוצאה לפועל של הנדרש לקראת הבחירות, וזאת בלו"ז צפוף על פי החלטת בית המשפט. בישיבה צוינה העובדה שקיימים קשיים בעדכון ספר הבוחרים בגלל חוסר בהירות בתקנון הלשכה לגבי הוותק הנדרש לחברות בלשכה כדי להשתתף כבוחרים בבחירות, כמו גם התאמה בין הוותק לתשלום סדיר של דמי החבר.

הוועד המנהל החליט על מינוי שלושה חברי לשכה שיחליפו את שלושת חברי ועדת הבחירות שהתפטרו בשבוע שעבר. המועצה הארצית אישרה את החלטת הוועד המנהל. השלושה שמונו הם: סו"ב שלמה קשרו, נציג מחוז תל אביב והמרכז, סו"ב דידי פרידלנדר, נציג מחוז ירושלים וסו"ב איציק ספייב, נציג מחוז השפלה. השלמת חברי הוועדה מאפשרת לה לחזור ולתפקד כרגיל ובהתאם לתקנון הלשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email