"אנחנו בעד ביקורת עניינית ולא פוגענית"

ביה"ד של הלשכה קיבל הערעורים של עוזי ארגמן וקובי סוויסה וביטל את פסקי הדין נגדם. סוויסה: "לא פגעתי באיש ובמידה וחבר ועד מנהל נפגע, אני מתנצל”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית הדין הארצי של לשכת סוכני הביטוח, בראשות סו"ב קובי צרפתי, ביטל את פסקי הדין נגד עוזי ארגמן וקובי סוויסה, לאחר שקיבל את הערעור שכל אחד מהם הגיש.

בעניינו של סו"ב ארגמן, יו"ר סוכנות ליסוב, קובע פסה"ד: "בית הדין מתנצל בשם כל החברים על העוול שנגרם לעוזי; אנחנו מקבלים את כל הטענות באופן מוחלט; אנו מבטלים את הדרישה ל-3,000 שקל, מבטלים את פסק הדין ומזכים אותך. ההחלטה התקבלה בהרכב של שמונה דיינים". בנוסף, צוין בהחלטה כי "בית הדין בעד ביקורת עניינית ולא פוגענית".

עוזי ארגמן | צילום: באדיבות המצולם

ארגמן חויב ב-15 בנובמבר 2021, בידי ביה"ד של הקדנציה הקודמת, לשלם 3,000 שקל לטובת מטרה ציבורית והרחקה על תנאי של שישה חודשים מחברותו בלשכה, אם יפרסם פרסום פוגעני נגד פעילים בלשכה או חברי ועדות. העונש הוטל על ארגמן לאחר שבפרסומים שונים ברשת, בעת התמודדותו לנשיאות הזמנית של הלשכה, השתמש במושגים "עסקנות" ו"חונטה" בהתייחסו לפעילים בלשכה.

ארגמן ערער על פסק הדין לאחרונה והשבוע התקבל הערעור שהגיש באמצעות בא כוחו עו"ד אהוד ויניצקי.

בערעור נטען, כי החלטת הוועד המנהל לתבוע את ארגמן בביה"ד שלה הלשכה הייתה "לא כשרה" משום שהתקבלה "בחדרי חדרים" אצל מ"מ נשיא הלשכה; טענה נוספת בערעור "שאופן ניהול הדיון היה למעשה אסופת נייר שירדה מהפייסבוק בלי שום מקום שבו היה מצוין, ומה היו האמירות שכביכול עודי אמר כנגד הלשכה. ביקשנו לזמן עדים ולא נתנו להם להעיד ללא תצהירים".

נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק, כנציג העתירה, ציין במהלך הדיון: "אני בוש ונכלם – כואב לי".

"לא פגעתי באיש"

גם פסק הדין נגד סו"ב קובי סוויסה שהתקבל על ידי ביה"ד הקודם, בוטל בעקבות ערעור שהגיש סויסה. ב-14 באוקטובר 2021, החליט ביה"ד של הלשכה, על הרחקה על תנאי אם יפרסם בתוך שנה או יסמן "לייק" לפרסומים פוגעניים של אחרים ברשתות החברתיות או בכל אופן אחר. כן חייב את סוויסה בתשלום קנס של 3,000 שקל לטובת מטרה ציבורית.

סו"ב קובי סוויסה

בהחלטתו השבוע קבע ביה"ד בהסכמה פה אחד לקבל את הערעור של סוויסה ולבטל את פסה"ד בהרכב של תשעה דיינים. גם פה ציין ביה"ד כי הוא "בעד ביקורת עניינית ולא פוגענית".

בדברים שנשא בפני ביה"ד, ציין סוויסה כי: "לא פגעתי באיש ובמידה וחבר ועד מנהל נפגע, אני מתנצל בפני החברים". שלמה אייזיק, כנשיא הלשכה ויו"ר הוועד המנהל, אמר כנציג העתירה: "אני פה בשביל להעצים סוכנים, לחסום איומים ולשפר את מצבנו; אני לא פה בשביל לנהל מערך תביעות נגד סוכנים". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email