"אנחנו דורשים לשמוע מחברות הביטוח שהן מוכרות ביטוח נסיעות רק דרך סוכני ביטוח"

כך פתח נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד את נאומו בכנס הבריאות 2019 של לשכת סוכני ביטוח שנערך אתמול בראשל"צ ובו לקחו חלק כ־ 700 משתתפים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נאומו של נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רונזפלד, בכנס הבריאות 2019 , נפתח עם סרטון הקמפיין "דבר עם הסוכן שלי" בהשתתפות דידי הררי. בפתח דבריו אמר רוזנפלד כי "יש לי את הכבוד לדבר מול סוכני הביטוח באולם ובבית שעושים טוב למדינת ישראל". כמו כן, הודה נשיא הלשכה לסו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות של הלשכה ולחברי הוועדה, ליו"ר ועדת הכנסים והאירועים בלשכה, סו"ב קובי ורדי ולמנכ"ל הלשכה, רענן שמחי.

"אני רוצה לציין עובדה משמחת – שב־ 1 במאי 2019 הסתיימה תקופה של עוול, של פגיעה בחוק ופגיעה בציבור – מעתה רק בעל רישיון יכול למכור ביטוח נסיעות לחו"ל", אמר רוזנפלד והודה לראשות שוק ההון ולעומד בראשה ד"ר משה ברקת, על שקיבל החלטה מצוינת ואף נלחם מאז מול כל הכוחות שרוצים לשנות את ההחלטה.

רוזנפלד בכנס הבריאות. "גאה לעמוד בראש הלשכה" | צילום: גיא קרן

נשיא הלשכה התייחס בדבריו לדיון שנערך בבג"צ לאחר העתירה שהגישו סוכנויות הנסיעות שטענו כי הלקוחות צריכים לצאת מסוכנות הנסיעות ללא ביטוח נסיעות לחו"ל. "אנשים שטסים לחו"ל צריכים גם מט"ח, גם חיסונים מדי פעם וגם חבילה סלולארית – את כל אלה הם לא מקבלים בסוכנות הנסיעות, אז מדוע ביטוח כן?", אמר רוזנפלד. "לא נסכים לשום פיתרון בדבר הזה – המחוקק אמר את דברו והממונה קבע – רק בעל רישיון ימכור ביטוח נסיעות בישראל".

לשכה חזקה

רוזנפלד סיפר על מאמצי הלשכה שהובילו להחלטת הממונה. "כמו במשבר הריסקים, שאף אחד לא עמד לצידנו, גם פה אף אחד לא עמד לצידנו ונלחמנו לבד מול רשות שוק ההון". רוזנפלד ניצל את הבמה בשביל לדרוש מחברות הביטוח לא למצוא פתרונות עקיפים. "אנחנו דורשים לשמוע מכן מילה חד משמעית שאומרת שאתן מוכרות ביטוח רק דרך סוכני הביטוח". כמו כן, פנה נשיא הלשכה גם לסוכנים עצמם וקבע כי נוצרה פה הזדמנות עבורם. "בואו נבדל את עצמנו מהמתחרים – ציבור הלקוחות צריך לדעת שאנחנו מוכרים ביטוח נסיעות – זה יהיה גם כלי להשגת מבוטחים נוספים".

מלבד ביטוח נסיעות לחו"ל, התייחס רוזנפלד בנאומו גם לביטוחי הסיעוד והתאונות ואמר לסוכנים: "אל תפקירו את זה לאחרים, זה המגרש שלנו. אנחנו צריכים למכור את המוצרים הרווחיים והלא רווחיים". במהלך נאומו נכנס לאולם ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת. רוזנפלד קיבל אותו בברכה ואמר לכל תשואות הקהל: "ח"כ גפני הוא חבר אמת של לשכת סוכני ביטוח. כשאנחנו מגיעים לוועדת הכספים אנחנו מרגישים בבית".

בסוף דבריו, סיפר הנשיא על ההישגים הרבים של הלשכה והפנה את הנוכחים לקרוא עליהם בגיליון המיוחד של "ביטוח ופיננסים" שחולק לבאי הכנס. "יש לנו לשכה חזקה, מצוינת ומלאת הישגים", אמר רוזנפלד. "יתר על כן, לא ניתן להתעלם ממנה – לא בציבוריות ולא בכנסת. אנחנו פועלים 24/7 , 365 ימים בשנה עבור זה. אני מודה למ"מ נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק ולכל הנהגת הלשכה – אני גאה לעמוד בראשה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email