כוכבית ארנון, סמנכ"לית בכירה בהראל: "אנחנו מאוד דומיננטיות בעולם הביטוח"

לקראת כנס הנשים בעולם הביטוח של הלשכה, שיתקיים ב־8.3, מספרת כוכבית ארנון, סמנכ"לית בכירה בהראל ביטוח ופיננסים, על המקום המרכזי שתופסות נשים בעולם הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כוכבית ארנון משמשת באחד התפקידים הבכירים בענף הביטוח – ארנון היא סמנכ"לית בכירה וממונה על אגף שירות הלקוחות בהראל ביטוח ופיננסים. ארנון (42), אמא לשלושה ילדים בעלת תואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת ת"א ותואר ראשון במדעי החברה. בשנת 2015 היא הביאה את הראל למקום הראשון בסקר הצרכנות של ידיעות אחרונות בקטגוריית השירות ללקוח. באותו הסקר זכתה הראל במקום הראשון כחברת הביטוח האמינה ביותר, בביטוחי בריאות ונסיעות לחו"ל.

ארנון תשתתף בפאנל בכנס הנשים בענף הביטוח של לשכת סוכני הביטוח שיתקיים ב־8 במרץ 2016 (יום האישה הבינלאומי). לקראת הכנס קיימנו אתה ריאיון בנושא נשים בעולם הביטוח.

בבנקים יש כבר שלוש נשים המכהנות כמנכ"ליות (לאומי, דיסקונט והבינלאומי). מתי יהיו כל כך הרבה מנכ"ליות בביטוח? 

"בחברות הביטוח יש הרבה מאוד נשים בדרגים ניהוליים, הן בדרג בכיר, והן בדרג בינוני – שם אפילו יש יותר מנהלות ממנהלים. ויש כמובן מנכ"לית אחת – מנכ"לית הכשרה ביטוח, אתי אלישקוב. אני מקווה שיצטרפו אליה נוספות".

מודדים נשים אחרת מאשר מודדים גברים?

"בקבוצת הראל אין התייחסות נפרדת לגבר ולאישה, ואני מאמינה שכך הדבר בכל חברות הביטוח. כולם נמדדים על פי איכותם וביצועיהם המקצועיים. אנחנו מאוד דומיננטיות בעולם הביטוח ומאוד משפיעות".

ובכל זאת – בדרגים הבכירים ביותר אין מספיק נשים. האם עולם הביטוח שמרני יותר?

"יכול להיות שענף הביטוח שמרני יותר, אך תמיד היו בו נשים בתפקידים בכירים ומשפיעים. אינני יודעת מה קורה בארגונים פיננסיים אחרים, למעט בבנקים, שם נוכחות הנשים הבכירות מאוד בולטת. בכל מקרה, אני בטוחה שעולם הביטוח בשל לעוד לנשים מנכ"ליות, הן משום היכולות המוכחות שלהן והן מבחינת הפתיחות הקיימת היום בקרב מקבלי ההחלטות בכל חברות הביטוח. ויש נשים מוכשרות ומובילות בתחום הביטוח שראויות לתפקיד".

"יותר מנהלות ממנהלים בדרג הבינוני". כוכבית ארנון
"יותר מנהלות ממנהלים בדרג הבינוני". כוכבית ארנון

 

כנס נשים בענף הביטוח יתקיים ביום האישה הבינלאומי (8.3.16). זו השנה השנייה שלשכת סוכני הביטוח מארגנת כנס מסוג זה, אותו יזמה שוש כהן־גנון, סגנית נשיא הלשכה, בשיתוף מלא מצד אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה.

הכנס יתקיים במרכז הכנסים של מלון שפיים החל מהשעה 14:30 וייקחו בו חלק חברות כנסת ובכירות מעולם הביטוח.

במרכז הכנס יתקיים רב שיח תחת הכותרת: "נשים מובילות – לוקחות אחריות". בפאנל ישתתפו חברות הכנסת נורית קורן (ליכוד), רויטל סוויד (המחנה הציוני), מיכל בירן (העבודה), וכן, כאמור, כוכבית ארנון, ליאת גולץ, מנהלת אשכול מרכז בחברת "הפניקס" וזהבה פורת, סוכנת ביטוח וחברת המועצה הארצית של לשכת סוכני ביטוח בישראל. יוליה מרוז, מנכ"לית איגוד בתי ההשקעות, תרצה בכנס על "הסוכן הפיננסי בעולם משתנה".

מיזם חברתי חדש

"אחת המטרות שהצבנו לעצמנו במסגרת הכנס, שהפך למסורת, היא לשתף ולקרב נשים לבחור בביטוח כמקצוע עצמאי", מסבירה שוש כהן־גנון, "לכן גם הזמנו את כל הסטודנטיות הלומדות במכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, בנוסף לסוכנות ביטוח ומנהלות בענף הביטוח, וזאת כדי להעביר להן קצת מרוח העבודה שלנו".

לדבריה, בכנס יוצג לראשונה גם מיזם חברתי חדש בחסות הלשכה, לו שותפה גם מיכל וינצר, יו"ר הוועדה לקשרי קהילה. מדובר במיזם במסגרתו ירצו סוכנות ביטוח לנשים בקהילה בתחום הפיננסים והביטוח. "בכנס נציג את ארגז הכלים להרצאות החברתיות האלו, שנועדו לחזק ולעודד את הנשים להתמצא ולהחליט יותר בכל מה שקשור ל'כלכלת הבית והמשפחה'", אומרת כהן־גנון. בכנס יוצגו גם תוצאות סקר בקרב נשים על ניהול סיכוני המשפחה.

עוד להנאת המשתתפות בכנס – הרצאה על "90 חלומות ל־90 בעלי חוב" של גלית בנגלס, על נחישות, חשיבה מחוץ לקופסא גם כשהיא קורסת, לדעת לבקש ולקבל ולהגשים חלומות בכל גיל. למשתתפות ינעימו את הזמן חברי "המופע של לילה מלקוס", בשירים ישראליים ולטיניים, וצפויה כמובן גם ארוחת ערב חגיגית שתסיים את הכנס.

להרשמה לכנס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email