"אנחנו צריכים לשכה חזקה ומאוחדת"

כנס מחוז חיפה והצפון נערך בשבוע שעבר בנצרת תחת הכותרת "מצוינות בנצרת"; לדברי סו"ב מוחמד חטיב, יו"ר סניף טבריה גליל והעמקים, חשוב לחזק גם את הקשר בין הסוכנים לבין היצרנים וגם בין הסוכנים לבין הלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יום העיון של מחוז חיפה והצפון התקיים בשבוע שעבר בנצרת תחת הכותרת "מצוינות בנצרת". 150 סוכני ביטוח לקחו חלק ביום העיון יחד עם מנהלי חברות ביטוח, חברי כנסת, נשיא הלשכה וסוכנים מהנהגת הלשכה: סגן הנשיא יוסי אנגלמן, יו"ר ועדת התקנון אורי צפריר וחברי המועצה עלי טריף ואתי רובין. שותפות לכנס זה היו מגדל חברה לביטוח, קופל גרופ, וטרסט סוכנות לביטוח, מורשה לוידס, בבעלות סו"ב אסכנדאר חדאד.

מיקי קופל, בעלי קופל גרופ, חיזק בדבריו את סוכני הביטוח וקרא להם לא להיבהל מהדיגיטציה. עו"ד ליאור קן דרור, יועץ משפטי למחוזות הצפון והדרום, דיבר על חוזר הצירוף והערכות נכונה לקראת ביקורת הפיקוח. יועץ המס וסו"ב סאהר ברכה הבהיר באופן מקצועי את חוק הגבלת המזומן.

הנהגת הלשכה ובכירי חברות הביטוח בכנס מחוז חיפה והצפון | צילום: גיא קרן

כמו כן, נערך רב שיח מעניין בנושא ביטוח החובה ובנוסף, נשאו דברים סו"ב עוזי ארגמן, יו"ר ליסוב וכן יו"ר הוועדה האלמנטרית, סו"ב ישראל גרטי. הסוכנים קיבלו מנשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, עדכון על פעילותה הענפה כדוגמת נראות גדולה בתקשורת, הקדמת עמלות, קורסים והשתלמויות פעילות ועדת הרווחה, הגב החזק של הלשכה המגן על הסוכן ועוד.

סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון, קרא לסוכנים שאינם חברי לשכה להצטרף אליה. הוא גם קרא לחברות הביטוח לעזור לסוכני המגזר ולא להדיר אותם. מצד שני העיר הערה בונה לסוכני המגזר שבמידה ויגוונו את מוצריהם וימכרו ביטוחים נוספים ולא רק רכב, זה יעזור לפתור את הסוגיה.

סו"ב מוחמד חטיב, יו"ר סניף טבריה גליל והעמקים, הדגיש בדבריו כי היה חשוב לו ליזום את הכנס בפעם הראשונה בחודש הרמדאן במטרה לחזק את הקשר בין הסוכנים. לדבריו, חשוב לחזק גם את הקשר בין הסוכנים לבין היצרנים וגם בין הסוכנים לבין הלשכה. "אנו צריכים לשכה חזקה שנלחמת למען סוכני הביטוח ומגינה על הפרנסה שלנו", אמר חטיב.

חטיב התייחס גם לבעיית ביטוח החובה במגזר הערבי: "לא יעלה על הדעת שסוכנים שהלכו, למדו וקבלו רישיון ממשרד האוצר לעסוק בתחום וחלק מהיצרנים וחברות הביטוח מסרבות לאפשר לסוכנים אלה להנפיק ביטוח חובה למבוטחים שלהם בטענה שאחוז התביעות במגזר הערבי גבוה מהממוצע בארץ.

"דבר אחד ברור שסוכן הביטוח לא אחראי על ריבוי התביעות הזה ובפועל הוא זה שמשלם את המחיר בפרנסתו. לדעתי הפתרון לבעיית החובה היא באמצעות משרד האוצר והממונה על הביטוח ושוק ההון דרך הפול שקשור אליהם באופן ישיר הם יכולים לתת הוראה לחבר את הפול למשרדים של הסוכנים בארץ ואז יאפשרו לסוכנים להנפיק ביטוח חובה במשרד הסוכן".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email